Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107
  1. #1

    Domyślnie Matryca, izopropanol nie pomaga. Pomocy!

    miałem zasyfioną matrycę, czyściłem ją izopropanolem, efekt w miarę ale zostało kilka syfków które nie chcą za nic zejść, macie jeszcze jakieś dobre metody czyszczenia bardziej uporczywych paproszków.

    PS. wiem że temat był wiele razy omawiany ale nie jest jeszcze wyczerpany. Nie znalazłem na forum nic co mogłoby pomóc jeszcze po czyszczeniu IPA

    PS2. Może ktoś by przygotował jakiś większy post na temat czyszczenia matrycy, na podstawie doświadczeń własnych i kolegów z forum

    Pozdrawiam Krzysztof Pielech
    NIKON D80 + GRIP | Nikkor 55-200| Tamron 17-50mm | CPL Mariumi | Cokin | SanDisk 2GB | 2 x En-EL3e | Metz 32CT 7 | Metz 48 AF-1

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro nie pomogło traktowanie izopropanolem to w/g mnie pomóc może potraktowanie jej serwisem Nikona
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  3. #3

    Domyślnie

    może są między filtrem (który de facto czyścimy), a matrycą (której de facto nie czyścimy)...

  4. #4

    Domyślnie

    Może pokaż zdjęcie (;
    w świetle tak żeby było je widać.
    Jeżeli są na brzegach to bym proponował trochę więcej "poszorować"
    Czarna puszka i słoiki (;
    TYLKOreportaż!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniek0 Zobacz posta
    Może pokaż zdjęcie (;
    w świetle tak żeby było je widać.
    Jeżeli są na brzegach to bym proponował trochę więcej "poszorować"
    Tak pewnie a jak dalej nie będzie schodzić to zaproponujesz użycie drobnoziarnistego papieru ściernego?
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  6. #6

    Domyślnie

    Nie. Zaproponuje ci żebyś całość wrzucił do wody i wymoczył przez noc. Namaczanie zazwyczaj pomaga na uciążliwe plamy.
    Jacek

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Przecież nie będzie dodawał "chlorowego wybielacza".
    Jacek

  9. #9

    Domyślnie

    z drugiej strony - tyle osob marzy o matrycy bw....

  10. #10

    Domyślnie

    To tak sie podepnę... Jeśli paprochy są pod filtrem, to czy matrycę można wyczyścić ? - tzn czy serwis Nikona wykonuje taką usługę ? - ile to kosztuje ?
    Wczoraj zaniosłam swoją puszkę do czyszczenia (jakoś mi nie wychodzi samodzielne czyszczenie to zaniosłam do serwisu foto), na I rzut oka wsio było wyczyszczone, ale po powrocie do domu okazało się, że mam sporej wielkości syfy na matówce. Potraktowałam je gruchą, ale teraz po zrobieniu zdjęcia na F36 widzę syfy na zdjęciach... Teraz nie wiem, czy to te z matówki sie tam dostały, czy jednak było coś pod filtrem i tego nie usunięto...

    Pozdrawiam
    Nikon

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •