Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie monitor używany do grafiki?

    Witam wszystkich.

    Od kilku dni siedzę w sieci szukając dobrego monitora do obróbki zdjęć. Mam na myśli monitor CRT, używany. Muszę przyznać, że ciężko mi znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

    Widzę, że wszyscy polecają Eizo... później jest już różnie i ciężko cokolwiek stwierdzić.

    Chciałbym zapytać Was zatem czy macie jakieś jednoznaczne zdanie na temat monitora 19 lub więcej cali do 1000 zl (używany). Myślałem o iiyama 454. Sam nie wiem, ale jedno interesuje mnie szczególnie: odwzorowanie kolorów. Który z monitorów w tym przedziale cenowym nadaje się do domowej obróbki zdjęć i najbardziej odwzorowuje kolory, a przy okazji daje się w prosty sposób skalibrować.

    Przepraszam, jeśli temat już gdzieś jest i z góry dziękuję za wyrozumiałości i odpowiedzi.

    Pozdrawiam

    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam Gateway-a VX1120 22" z kineskopem Diamotron NF czyli Hitachi i jestem bardzo zadowolony

  3. #3

    Domyślnie

    Ostatnio widziałem za 1000PLN Barco Calibratora - jeślibyś przypadkiem takiego trafił, to moge ci go ze spokojem polecić - Eizo przy nim to jest pikuś!
    Saint - całe życie byłem przekonany, że Diamondtrony tłucze Mitsubishi...

  4. #4

    Domyślnie

    Czornyj, cholera wie moze mam jakies deżawu albo sie pomylilem ...

  5. #5

    Domyślnie

    A ja się przymierzam do któregoś z tych:

    http://www.gvctax.pl/?m=91&id=213&option_search=22
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Roselle IL USA
    Posty
    165

    Domyślnie

    iiyama 454
    mam to cos juz kilka lat oraz dell P1110 ( tuba Sony) oba maja jeden duzy plus - mozna podlaczyc 2 PC
    iiyama ma jeszcze wbudowane glosniki i port usb.....
    Co do kolorow to i tak to trzeba to kalibrowac jakims Spider-em co miesiac .....
    Pare nikonow, troche szkla, jakies lampki i parasolki

  7. #7

    Domyślnie

    Vitam!

    Ja mam zwykłego samtrona 76 DF z tym że wykalibrowałem go kalibratorem gretag macbeth i zbieżność kolorów jest dosyć niezła. Także drogi monitor to nie wszystko - trza go jeszcze dostroić.

    Pozdrowionka
    Nikon D70 + DX 18-70 + 70-300 D ED + Sandisk Ultra II 1GB

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    152

    Domyślnie

    W zeszym miesiącu padł mi monitor Eizo T67s. Miałem także dylemat co kupić ? Zawsze byłem entuziastą kinoli ale wybrałem się do madiamart i zainteresował mnie monitor Philips LCD 190x5 19'. Co ma ciekawego to funkcję Ligt frame . Super funkcja gdyż przy obróbce zdjęcia możesz skalibrować według wzorca, samo zdjęcie reszta monitora może chodzić na innych ustawieniach. oprócz standardowej ciepłoty kolorów ma także funkcję SRGB.
    pozdrawiam
    Nikon D70, Nikkor AF-S 18-70 ED DX, Tamron 70-300 LD Macro, 50mm 1.8 Kingston 256mb i 1gb, SB800

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •