Close

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 92
  1. #61

    Domyślnie

    W sterowniku podstawić profil ICC ??? JA zrobiłem tak, że ustawiłem w oknie drukowania, aby drukarka zarządzała kolorami. NAstepnie w Tryb (V) wybrałem Epsno Standart sRGB, u stawienia zaawansowanych nie nie ruszałem suwakami, pod spodem jeszcze ustawione było Gamma 2.2. I to w sumie tyle. Oczywiście to porównanie jest do tego nienalepszego profilu HM PR BookAlbum, a nie w ogóle do druku przez ICC.

    Hot, tak jakoś mi się nasunęło. OCzywiście chodzi o Warm.

    Tecco PFR220 dlatego, ze testuję papieru dwustronne.

    No własnie w tym Tecco dwustronnym pod PK pokładam spore nadzieje.


    Ps.
    Kolejny słaby profil ICC dla Tecco PD305 DUO matt - nie wiem skąd się to bierze, ale to nie chodzi już o kolory czy cienie itp. ale o samą jakośc wydruku, zdecydowanie jakas słabsza, tak jakby pewne tony były spłaszczone, co się przekłada na słabszą szczegułowość w ogólnym wrażeniu.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 21-04-2017 o 22:59

  2. #62

    Domyślnie

    Najlepsza jakość druku przez ICC z tych czterech DUO dało mi HM Fibre matt.

  3. #63

    Domyślnie

    To nie profil jest słaby PD305, to papier jest słaby. Jak większość podobnych 'syntetycznych' matow.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    To nie profil jest słaby PD305, to papier jest słaby. Jak większość podobnych 'syntetycznych' matow.
    Zrobię jeszcze drugi test tego słabego papieru tylko może jakieś lepsze zdjęcie bw przez abw.

    ps.
    Napisałeś gdzieś że druk przez abw jest dosyć agresywny, co miałeś na myśli? Czy może to, że może mieć mniejszą tonalność?

    Bo zastanawiam się, czy wobec tego ma sens w ogóle druk bw przez ICC.

    Zaczynam też czytać o QTR.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 21-04-2017 o 23:15

  5. #65

    Domyślnie

    Mniejsza tonalnosc, zabite cienie, zdjęcia bardziej kontrastowe
    Jeśli chcesz się skupić na BW to nie czytaj już nic innego poza QTRem, inny świat, tylko co najmniej Munki będzie potrzebny.

  6. #66

    Domyślnie

    No i z tym Tecco PD305 Duo Matt (wiadomo, jaki to papier), ale to jednak profil, tak sądzę, bo abw wyszło identyczne (dobre) jak na innych lepszych papierach (ta sama fota).

  7. #67

    Domyślnie

    Czy Tecco PFR 450 to nie jest to samo co 295 i wersja Duo 220 ??? W paczce nawet nie ma profilu do 450, stąd wnioskuję, że to ten sam, tylko różna gramatura.

  8. #68

    Domyślnie

    Ten PD305 Duo Matt - oglądany w świetle dziennym pod pewnym kątem, widać na w cieniach takie placki, odbicia, nie pochłania tak światła jak aksami, jak to robią Ragi. Więc raczej odpada. Jego zastosowanie to chyba bardziej proste "plakatowe" wydruki, dwustronne na gablotę lub coś podobnego.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 22-04-2017 o 12:52

  9. #69

    Domyślnie

    Ech, zaczyna przybywać niewiadomych... Musze pewne rzeczy zweryfikować.
    Jakość profili ICC niekoniecznie musi być taka, jak ją przedstawiałem wyżej odnośnie tych czterech Duo. Wiele zależy też od zdjęcia. Teraz przy użyciu zdjęcia jasnego w tonacji, prawie bez ciemnych partii, wychodzi dobrze.
    Zastanawiam się też, czy to nie była kwestia Prc. vs RelC. (bo od pewnego czasu matty puszczałem wszystkie w Prc BPC)

    Podobnie z tym PD305 jasne zdjęcie tez wygląda bardzo dobrze. Aczkolwiek ciemne partie wyglądają na nim o wiele gorzej niż na FineArt Rag.

    Kolejna rzecz, które mi teraz wyszło i chciałbym o to zapytać:
    Jaka jest różnica między drukiem w kolorze przez ICC, zarzadzanie kolorem przez PS (obojętnie własnym, czy generycznym), a przez sterownik Epsona, i np. tryb Epson Standard sRGB, Gamma 2.2 ???
    Gdyż w tym drugim przypadku jest bardzo dobrze, oczywiście różnice kolorystyczne są w zależności od koloru papieru, ale nie są one tak rozbieżne jak przez ICC.


    ???
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 22-04-2017 o 15:57

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Czy Tecco PFR 450 to nie jest to samo co 295 i wersja Duo 220 ??? W paczce nawet nie ma profilu do 450, stąd wnioskuję, że to ten sam, tylko różna gramatura.
    nie wiem jaki jest ich proces produkcyjny, ja się 295 i 220 nie tykam, testowałem oba, wyszło słabo jak na bawełnę, jedynie 450 wg mnie jest godny uwagi, pozostałe dwa mają zybt dużo konkurencji na rynku
    brak profilu - do 3880 i P800 są dostępne, nie wiem czemu nie ma do P600, może za gruby?

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Ten PD305 Duo Matt - oglądany w świetle dziennym pod pewnym kątem, widać na w cieniach takie placki, odbicia, nie pochłania tak światła jak aksami, jak to robią Ragi. Więc raczej odpada. Jego zastosowanie to chyba bardziej proste "plakatowe" wydruki, dwustronne na gablotę lub coś podobnego.
    dokładnie to, to miałem na myśli, podobnie się zachowują podobne papiery od Ilforda

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Ech, zaczyna przybywać niewiadomych... Musze pewne rzeczy zweryfikować.
    Jakość profili ICC niekoniecznie musi być taka, jak ją przedstawiałem wyżej odnośnie tych czterech Duo. Wiele zależy też od zdjęcia. Teraz przy użyciu zdjęcia jasnego w tonacji, prawie bez ciemnych partii, wychodzi dobrze.
    no toż przecież pisze o tym od dawna...

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Zastanawiam się też, czy to nie była kwestia Prc. vs RelC. (bo od pewnego czasu matty puszczałem wszystkie w Prc BPC)
    nie, Perceptual może dawać trochę bardziej kontrastowy obraz, i tyle
    BPC nie ma w praktyce znaczenia w Perceptual

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Kolejna rzecz, które mi teraz wyszło i chciałbym o to zapytać:
    Jaka jest różnica między drukiem w kolorze przez ICC, zarzadzanie kolorem przez PS (obojętnie własnym, czy generycznym), a przez sterownik Epsona, i np. tryb Epson Standard sRGB, Gamma 2.2 ???
    Gdyż w tym drugim przypadku jest bardzo dobrze, oczywiście różnice kolorystyczne są w zależności od koloru papieru, ale nie są one tak rozbieżne jak przez ICC.

    ???
    uporządkowanie wiedzy:
    to wszystko o czym piszesz jest drukiem z wykorzystaniem profili icc, tylko w innym miejscu jest silnik zarządzający kolorem i same profile:

    1) PS zarządza, w PS podstawia się ręcznie profil, wyłącza się zarządzanie kolorem w drukarce

    2) drukarka (sterownik) zarządza kolorem:

    2.1) ustawienia Epsona, wybiera się papier Epsona, sterownik sam podstawia profil do danego papieru Epsona (nie są najlepsze, kiedyś wszytskie były w Rel.Col, skóra wpada często w magentę), wybiera się przestrzeń barwną drukowanego zdjęcia (sRGB lub Adobe RGB) - UWAGA! jeśli druk jest z PSa, to PS sam z siebie konwertuje zdjęcie na sRGB, więc zdjecia z szerszym gamutem trzeba drukować z czegoś innego

    2.2) ustawienia użytkownika w sterowniku drukarki, włącza się engine zarządzania kolorem Epsona, podstawia się ręcznie w sterowniku profil icc papieru oraz rendering intent, wydruk powinien być podobny jak z PSa zarządzającego kolorem, mogą być niewielkie różnice
    Ostatnio edytowane przez unesco ; 23-04-2017 o 09:06

Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. epson sc-p600 vs canon pixma pro1
    By jaroo1 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 13:16
  2. Epson SC-P600 czy Canon Pixma Pro 1
    By enco in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 15:14
  3. Zarządzanie szarością - krótki przewodnik (Epson P600/P800)
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 20:42
  4. Epson P50 drukowanie ulotek
    By kibrat in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2016, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •