Close

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 92
  1. #31

    Domyślnie

    W sieci czytając jeszcze o różnicach w Redndering Intent (głównie anglojęzyczne strony) znalazłem też takie określenie, że Perceptual jest czasem nazywany też jako "photographic". Faktycznie jest taki bardziej przyjazny dla oka. I jeśli chodzi o matty, to bardzo fajnie wychodzi wg mnie (choć w cieniach coś tam się dzieje). To zależy też pewnie od zdjęcia. Ostatnio wydrukowałem jakiś portret bw, taki sfadowany, na Epson HP natural i wyszło rewelacyjnie, zakochałem się w tym papierze (druk Perceptual, BPC). Ale np. jakieś inne kolorowe na Epson HP Bright w Perceptual wyszło jak dla mnie odrobinę za kontrastowe, i zrobiłem kolejnym razem tak: Relative + BPC + jeszcze Levelsy na tyle, żeby było zgodne z Perceptual, i już wyszło ok. Jasność ta sama, ale odrobinę mniej kontrastowe.

    Czasem przy mattach pisze, że są powlekane, co to właściwie znaczy? I jaki to jest niepowlekany? Epson HP natural jest niepowlekany?

    Kolejna rzecz: Chcę jeszcze zrobić udaną próbkę z HM Fibre Matt - tam jest media type Velvet. Ale zwróciło moją uwagę to, że w ustawieniach papieru, przy grubości papieru jest tak, że w nawiasie mam 0,1mm, a w okienku edytowalnym jest 5, a czasem jest 3.
    Co to jest to 5 lub 3, i czy trzeba coś z tym robić? Bo Epson Velvet ma przecież 260, ale HM Fibre matt 210 (wersja duo) ?

    Dane od HM do tego papieru:

    Printer;Ink;Media Name;ICC Profile Filename;Base Medium;Quality/Resolution;Unidirectional;Super MicroWeave;Advanced: Color Density %;Advanced: Drying time per pass (0.1 sec);Advanced: Paper Thickness (0.1 mm);Advanced: Platen Gap;Epson Custom Media Info Epson SC-P600/SC-P607/SC-P608;Default;Hahnemühle Photo Matt Fibre Duo;HFAPhoto_EpsSC-P600_MK_HahnemuehlePhotoMattFibreDuo.icc;Epson Velvet Fine Art Paper;Normal Quality (1440x1440);Bi;;;;;; -->



    -<media-type name="Hahnemuehle_HahnemuehlePhotoMattFibreDuo">

    <epson:media-type-id value="314"/>

    <disallow-paper-source name="SheetCassette" borderless="true"/>

    <disallow-paper-source name="SheetCassette" borderless="false"/>


    -<quality-settings name="normal">

    <epson:htm-pixel-doubling factor="2"/>

    <source-resolution v="360" h="360"/>

    <print-resolution v="1440" h="1440"/>

    <epson:halftone-type value="3"/>

    <epson:bits-per-color value="2"/>

    <epson:microweave hs="true" sp="false" mw="true"/>


    -<color-profiles>

    <color-profile file="HFAPhoto_EpsSC-P600_MK_HahnemuehlePhotoMattFibreDuo.icc" ink-set="Default" colorspace="rgb"/>

    </color-profiles>

    <epson:advanced-black-white-mode ink-set="Default"/>

    </quality-settings>


    -<media-options>

    <bidirectional-print value="true"/>
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 07-04-2017 o 21:48

  2. #32

    Domyślnie

    To jaki jest dla oka perceptual zależy od oprogramowania jakie robiło profil. Akurat ten rodzaj nie jest ustandaryzowany i każdy soft inaczej generuje profil dla P. Uważało sie kiedyś, ze np. Argyll robił niezbyt przyjemny dla oka Perceptual. P z natury rzeczy jest bardziej kontrastowy, BPC w praktyce nie ma znaczenia, czy jest włączony czy wyłączony, efekt dla P jest taki, jakby był włączony (co też jest dość oczywiste). Generalnie nie ma reguły, trzeba wydrukować i porównać. Wynik bardzo zależy od zdjęcia, samego profilu, papieru i umiejętności robiącego profil.

    Każdy papier do drukarki atramentowej jest powlekany, gdyby nie był, krople atramentu by zalewały na włóknach papieru. Różne są rodzaje warstw powlekających i ich ilość. Najtańsze papiery np. do wydruków CAD mówi się, że są powlekane, żeby podkreślić, że nie jest to papier do ksero ale papier do ksero + warstwa powlekająca. Bez powleczenia można drukować na bawełnach pod warunkiem mocnego podgrzania papieru, jeśli ploter na to pozwala, ale jet to poza zasięgiem nawet większości zawodowców.
    Hot Press'y są powlekane z obu stron bardzo nietypowym wielowarstwowym powleczeniem, dlatego można na nich drukować obustronnie. Faktura samego papieru lakko się różni na obu stronach, ale jak kiedyś mierzyłem wzorzec, wydruki są prawie identyczne pomiarowo. Strona powleczona dla matów to ta, na której ołówek się ślizga. Po niepowleczonej rysuje się jak po zwykłym papierze (uwaga, nie dotyczy Press'ów - one mimo powleczenia jako jedyne pozwalają swobodnie pisać po nich ołówkiem(

    Liczba przy grubości papieru to mnożnik do 0.1 mm. Więc 3 oznacza 3 x 0.1 mm = 0.3 mm. Jeśli masz śrubę mikrometryczną, możesz zmierzyć grubość. Czasami producent też podaje,
    przy czym może być w różnych jednostkach (nie jest to równoznaczne z gramaturą). Wydruk z profilem producenta powinien być wykonany przy ustawieniach takich jak podaje producent dla danego profilu.

  3. #33

    Domyślnie

    Myślałem, że papier niepowlekany to taki właśnie bardziej surowy, po którym da się pisać ołówkiem jak po tym Pressie, i który z racji tego może być bardziej podatny na zabrudzenia.

    A skąd w ogóle wziąłem pomysł papieru niepowlekanego? Stąd.
    http://krukbook.pl/post/services/flatbook-classic/
    Chciałem (i chce tam drukować foto-książki dla klientów), oferują właśnie m.in. papier niepowlekany (pisałem do nich, to jest któryś Munken,
    dokładnie ten: 150g kremowy
    http://www.arcticpaper.com/pl/Start/...e/Munken-Lynx/

    druk cyfrowy, 4-kolory, ale nie chcieli zdradzić na jakich maszynach).
    Nie widziałem na żywo jeszcze tego, więc nie chciałbym się wpakować w coś niefajnego. Więc co to może być ten papier niepowlekany?
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 09-04-2017 o 13:21

  4. #34

    Domyślnie

    bo to pewnie nie jest druk atramentowy, a w profesjonalnej poligrafii słowo "powlekany" może też miec inne znaczenia

  5. #35

    Domyślnie

    Czyli tak:
    Epson Velvet parametr Tickness ma 480, dlatego w sterowniku jest 5x0,1mm
    HM Fibre matt parametr tickness ma 320, czy dobrze byłoby zmienić to na 3x0,1mm
    (jednostka jest ta sama)

    ???
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 09-04-2017 o 19:10

  6. #36

    Domyślnie

    jeśli podane wartości są w mikrometrach, to tak.
    czasami podaje się też w mil'sach
    BTW, mierzyłem grubość Velveta, wychodzi 420 um

  7. #37

    Domyślnie

    Tak, wartości wyczytałem z opakować, lub danych na stronie, jednostka um.

    PS. Coś ostatnio drażni mnie matt. (Epson HP) Nie mogę się nim nacieszyć, ciągle jakiś kurz przylega do czarnego, i nieraz nie chce łatwo zejść. Do tego zadrukowany obszar jest jakiś taki... chropowaty... To chyba nie jest papier do częstego oglądania luzem, tylko chyba za szybę i na ścianę. Np. ten HM matt fibre jest o wiele gładszy (cóż wersja duo chyba właśnie do tego służy, do portfolio itp.) Niebawem zabiorę się na matty HM i Tecco, chce dokończyć matty puki jestem na tuszu matowym, ale już mnie korci bo barytów.

  8. #38

    Domyślnie

    Uuuuu, coś jest nie tak... Pierwszy wydruk z HM Photo Rag Book and Album - czarnobiałe wyszło jakieś zielonkawe. Druk przez PS, ICC, kolor, bez dopasowania, Perceptual. Wcześniej dokładnie tą samą metodą na HM Matt Fibre wyszło super.
    Co się stało? To taki papier? (nawiasem mówiąc ten HM Photo rag BookAlbum - ma mniejszą sztywność od MAtt Fibre - rozumiem, że to lepiej się sprawdza w albumach).

    Czy to może być wina też że kilka wydruków wcześniej pokazał mi komunikat, że niedługo skończy się jeden z tuszy?
    Myślałem, że puki co mogę jeszcze drukować i jak będzie zbyt mało to pojawi się drugi/odpowiedni monit?
    Tusz LLK
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 15-04-2017 o 16:55

  9. #39

    Domyślnie

    wszystkie dysze sprawne?
    wydrukuj przez ABW, profil może być kopnięty
    papier taki nie jest, to dobry Rag. mniejszą sztywność ma bo to bawełna, a nie a-celuloza jak Matt Fibre

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    wszystkie dysze sprawne?
    wydrukuj przez ABW, profil może być kopnięty
    papier taki nie jest, to dobry Rag. mniejszą sztywność ma bo to bawełna, a nie a-celuloza jak Matt Fibre
    Zrobić test dysz?

    Edytowałem wcześniejszy post, nie odniosłeś się do tego... Czy to może być wina tego, że niedawno miałem monit, abym zakupił nowy tusz. (monit brzmiał, że niebawem skończy się tusz LLK)
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 15-04-2017 o 17:11

Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. epson sc-p600 vs canon pixma pro1
    By jaroo1 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 13:16
  2. Epson SC-P600 czy Canon Pixma Pro 1
    By enco in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 15:14
  3. Zarządzanie szarością - krótki przewodnik (Epson P600/P800)
    By Czornyj in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 20:42
  4. Epson P50 drukowanie ulotek
    By kibrat in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-04-2016, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •