Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
@ida.k pozwoliłem sobie poprawić linki do zdjęć, tak żeby się wyświetlały od razu. Jakbyś też tak chciała, to zapoznaj się z instrukcją: https://www.dropbox.com/s/th8jvamxip...opbox.pdf?dl=0
Co do tego co widać na zdjęciach, kolega @tomekmr pisze Ci ładnie o co chodzi. Masz wyraźny back focus, który możesz spróbować ogarnąć regulacją w body. Jednak jak się okaże, że na każdej ogniskowej jest inna bajka, to tylko kalibracja w serwisie pomoże...
Dziękuję Wam bardzo za podpowiedź dot. BF. Rozpoznam temat i popróbuję z korektą sama, bo obiektyw to używka.

Dziękuję madebyzosiek za pomoc we wstawianiu zdjęć - tak nawet robiłam, ale nie wiem czemu zamiast zdjęcia zobaczyłam mały kwadracik - czyli takie niewyświetlające się zdjęcie.

A tak w kwestii ostrości mam jedno pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Czy to prawda, że centralny punkt AF jest najlepszy, tj. najlepiej ustawia ostrość? Bo ja, jak kadruję, to wybieram zwykle któryś z punktów bocznych AF (o ile obiekt jest z boku). Może żle robię?