Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Portret - Canon vs Nikon - entry level

    Witam wszystkich,

    Zastanawiam sie nad zakupem swojej pierwszej lustrzanki do potretow. Kiedys mialem pare razy okazje trzymac pozyczonego Canona 100D i kitowymi obiektywami 18-55, 55-200 i 50 1.8. Teraz zastanawiam sie nad kumpem czegos dla siebie, budzet jakim dysponuje to +/- 3-3,5 tysiaca.

    Zrobilem wstepny re-search i to co za ta cene moglbym dostac na poczatek wydaje sie byc wzglednie w porzadku. Do tej pory jednak obracalem sie tylko w systemie Canon, a zastanawiam sie czy moze nie pojsc jednak w strone Nikona.

    Canon

    1300D lub 700D
    18-55
    85 1.8 (+ cash back do konca miesiaca)
    (jako plus dosc tania i dobra 50 1.8 STM) - chociaz robiac zdjecia na 1000D + 50 1.8 II mialem wrazenie, ze ta ogniskowa jest troche taka 'nijaka'

    Nikon
    D3300
    D5300
    ale tutaj juz za podobna cene nie kupie niestety 85 1.8 i zostaje ewentualnie kit + 50 1.8

    Za Nikonem przemawia do mnie relatywnie lepsze body w podobnej cenie (przede wszystkim wiecej pol AF, nowsze i lepsze konstrukcje), minusem jest to, ze na tym systemie nigdy nie pracowalem, nie znam az tak dobrze rynku i oferowanych obkiektywow. Na korzyc Canona na pewno przemawia 85 1.8, jej cena i jakosc oraz to, ze zdecydowanie lepiej znam ten system, wiem co i za ile mniej wiecej mozna kupic w i ktora strone moglbym pozniej rozwijac sprzet.

    Dysponujac takim budzetem - co byscie wybrali do portretow (nie biorac pod uwage, ze 85 1.8 to niby ciasno)? Licze na wasze sugestie, komentarze, byc moze propozycje co mozna by bylo w podobnej cenie kupic i zaczac cieszyc sie zdjeciami. Biore pod uwage tylko nowy sprzet.

    Z gory dziekuje za pomoc !

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro znasz Canona i wychodzi taniej(85mm), to może jednak przy tym zostać. W najtańszych seriach wizjer na plus do Canona, niskie serie u Nikona ergonomią też nie grzeszą. AF chyba nie tak ważny w portrecie, a matrycy nie porównywałem 1:1 więc się nie wypowiadam
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W nikonie plusem dużym jest że matryca w D3300 i D5300 jest na poziomie tych wpakowanych w droższe modele, a nawet D7200, w canonie wypada to zdecydowanie gorzej ale sugerowałbym się cenami i dostępnością obiektywów.

  4. #4

    Domyślnie

    Jasne obiektywy prawie zawsze wymagają kalibracji z body.
    Z mojej praktyki, serwis Canona robi to na ogól dobrze, serwis Nikona na ogół źle.
    Przy jasnych obiektywach liczą się przede wszystkim punkty krzyżowe AF.
    Sprawdź, które modele je mają (tzn. poza centralnym). Bodajże te lepsze modele z Canona z serii 700 powinny mieć.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze wyżej

    Biorąc pod uwagę punkty krzyżowe na placu boju zostają 700D (9 punktów i wszystkie krzyżowe) i D5300 (39 punktów, w tym 9 krzyżowych).

    Do portretów chyba lepszym szkłem byłoby 85 1.8 (nawet na cropie) niż 50 dlatego na obecną chwilę trochę bliżej jest mi do Canona, ale poczekam jeszcze trochę żeby dać się wypowiedzieć innym osobom.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak zerkniesz na suche dane obu aparatów to na canona nie będziesz chcieć patrzyć nawet
    https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...700D___919_870

  7. #7

    Domyślnie

    Czego byś nie wybrał, to w miarę możliwości przestrzelaj zestaw przed zakupem (oba mikroregulacji nie mają), żeby zminimalizować ryzyko zwracania, czy wysyłania do serwisu.

    PS

    Do tych zastosowań wolałbym jednak stare 5D (też niestety brak regulacji), ale od razu do 85tki jeszcze jakieś manualne 50/135, co dałoby możliwości nieporównywalne, ewentualnie jak dobry af istotny to d700+85d. Niestety przy nowym sprzęcie zestaw o podobnych możliwościach to >8tys u N i ciut mniej u C, generalnie teraz ceny dosyć wysokie, ale to raczej szybko się nie zmieni (o ile się zmieni)
    Ostatnio edytowane przez bic44 ; 13-03-2017 o 14:56

  8. #8
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Za Canonem zawsze przemawiały obiektywy - cena i wybór. Jeśli chodzi o puszki, to Nikon bardziej mi się podoba.
    Dla dobrych zdjęć na amatorskich puszkach najważniejsze są obiektywy i światło. Puszka to tylko narzędzie. Ja wszedłem w Nikona dlatego, żeby być kompatybilnym z bratem.
    Dzisiaj Jak wezmę Canona do ręki, to w życiu bym się nie zamienił z moimi Nikonami...
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SlaWasII Zobacz posta
    ...Puszka to tylko narzędzie. ...
    To akurat nieprawda. Dobra puszka, która ma dobrą matrycę, to odpowiednik analogowej puszki, z dobrym filmem. A dobry film, obecnie matryca, są równie ważne, co dobry obiektyw. Matryca w tym Canonie, to niestety taki szajs, który siedzi na stałe.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Na korzysc Canona wlasnie przmawia zdecydowanie tania 50 1.8 STM i relatywnie tania 85 1.8, tansze obiektywy - 24-105 f4 i 70-200 f4, natomiast na korzysc Nikona troche lepsze body.
    Uzywanych body nie biore pod uwage, bo znajac moje szczescie do sprzetu to zaraz by sie cos zepsulo :P

    Wybor pozostal miedzy 700D (+ 85 1. i D5300 (+ 50 1.8G) - odrzucilem nizsze modele, bo jednak krzyzowe punkty AF w portrecie sie przydadza (dzieki tomek67).
    Z ostatecznym wyborem i tak musze poradzic sobie sam, bo nikt za mnie nie zdecyduje czy lepsze body i gorszy obiektyw, czy moze od razu wejsc z ciut gorszym body i 85 1.8.

    Dziekuje za komentarze, jesli ktos ma jeszcze cos ciekawego do dodania to chetnie poczytam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  2. Portret i krajobraz - Canon vs Nikon
    By Umbra in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 12:22
  3. [ Reportaż ] Ostatni level
    By Alkinoos in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-09-2015, 15:16
  4. [ Glamour/Beauty ] Level up! [Tomasz Pluszczyk]
    By ThomasVoland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 23:07
  5. Pomiar światła z lustrzankami entry level
    By Umbra in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •