Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67
  1. #51

    Domyślnie

    Proszę o informację czy z obiektywem Sigma 17-50 w opcjach autofokusa normalnym jest, że wszystkie opcje oprócz 'włączenie AF' są wyszarzałe? Chciałam ustawić AF wg orientacji, ale nie mogę, gdyż ta opcja jest zablokowana. Ponadto, będę wdzięczna za podpowiedzi jak ustawić aparat do w/w obiektywu Sigma. Mam tu na myśli jakieś standardowe ustawienia, których nie znam... to mój pierwszy Nikon... a jako fotograf amator moja wiedza jest dość okrojona. AHA nie wiem czemu po ustawieniu daty i godziny na zdjęciach pokazuje mi się 2015rok a nie 2017....Jak mogę to zmienić? Z góry dziękuję za pomoc

  2. #52

    Domyślnie

    Ale aparatu nie ustawa się do obiektywu. Chyba że masz na myśli mikrokalibracje? Ale ustawienia mikrokalibracji nie ma że dany obiektyw na +2 bo każda sztuka jest inna. A co do daty to wyłącz ją zupełnie ponieważ nie wygląda to ładnie na zdjęciach.

    Wysłane z Xperia Z3
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greku792 Zobacz posta
    Ale aparatu nie ustawa się do obiektywu. Chyba że masz na myśli mikrokalibracje? Ale ustawienia mikrokalibracji nie ma że dany obiektyw na +2 bo każda sztuka jest inna. A co do daty to wyłącz ją zupełnie ponieważ nie wygląda to ładnie na zdjęciach.

    Wysłane z Xperia Z3
    Opcje w zakładce 'autofokus' są wyszarzałe. Nie wiem czy to przez podłączenie Sigmy czy coś mam ustawione w aparacie albo trafiła mi się uszkodzona sztuka. Normalnie powinnam móc tam dokonywać różnych zmian - priorytet w trybie AF-S, blokada śledzenia ostrości, itd. To samo dotyczy D-Lighting - chciałabym to wyłączyć.

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KPJ Zobacz posta
    Opcje w zakładce 'autofokus' są wyszarzałe. Nie wiem czy to przez podłączenie Sigmy czy coś mam ustawione w aparacie albo trafiła mi się uszkodzona sztuka.
    Raczej nie Sigma. U mnie te opcje są dostępne nawet przy wyłączonym AF.
    Sprawdzałaś czy bez szkła działa?

    Cytat Zamieszczone przez KPJ Zobacz posta
    To samo dotyczy D-Lighting - chciałabym to wyłączyć.
    A to już w ogóle całkiem dziwne...
    Tak z ciekawości, aparat rozpoznaje obiektyw?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #55

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje, że kolega ma ustawione auto, albo jakiś inny krajobraz jako tryb pracy aparatu i chciałby coś ustawiać... Chyba czas sięgnąć po instrukcję obsługi

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ... kolega ... .. Chyba czas sięgnąć po instrukcję obsługi
    Koleżanka.
    Można też sprawdzić czy nie pomoże odłączenie i ponownie zamocowanie obiektywu (oczywiście dokładnie wg opisu instrukcji).

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Coś mi się wydaje, że kolega ma ustawione auto, albo jakiś inny krajobraz jako tryb pracy aparatu i chciałby coś ustawiać... Chyba czas sięgnąć po instrukcję obsługi
    @madebyzosiek, nawet w trybie zielonym ustawienia autofokusa w menu A są dostępne. Więc to nie to.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #58

    Domyślnie

    Dzień dobry. Dziękuję za odpowiedzi. Z D-Ligthning już sobie poradziłam, ale opcjami Autofocusa nadal się "zacina". Nie ważne czy na auto/manual/p jak wejdę w inną opcję ustawień osobistych np. d) fotografowanie/wyświetl. i przejdę przez wszystkie dostępne opcje d,e,f,g i znów dojdę do a) autofocus to się zacina. Muszę ponownie uruchomić aparat aby odblokować wyszarzałe opcje. Tak chyba nie powinno być.
    Jak sprawdzić czy aparat rozpoznaje obiektyw?

  9. #59

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam w zakładce z korekcją aparat rozpoznawał typ obiektywu.

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KPJ Zobacz posta
    Jak sprawdzić czy aparat rozpoznaje obiektyw?
    O tak:

    Dodatkowo w exifie powinien być jako 17-50/2.8 VR.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Statyw+Głowica Nikon D7200 Sigma 150-600 Sport
    By macgeb in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 07:54
  2. Sigma 17-50 f/2.8 OS HSM + Nikon d7200
    By dannywrocek in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 174
    Ostatni post / autor: 13-02-2019, 20:15
  3. D5500 + SIGMA A 18-35MM F/1,8 DC HSM Czy D7200 + SIGMA 17-50MM F/2.8 EX DC OS HSM
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 12:33
  4. NIkon D7200 + Sigma 17-50 f/2.8EX DC OS HSM na początek
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 21:24
  5. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •