Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Szybki internet stary sprzęt.

    Posiadam laptop MSI GE60 z W10 oraz internet od lokalnego dostawcy o prędkości 300Mbit. Niestety przy sprawdzeniu speed testem wyskakuje mi tylko lub aż 94 Mbps. Mam pytanie czy mój sprzęt spowalnia internet czy raczej trzeba przeliczyć aby porównać te dwie prędkości. Laptop podpięty kablem 40 cm bezpośrednio z routera.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Szybkość podawana jest najczęściej - w celach reklamowych - od klienta do najbliższego serwera dostawcy. I tutaj rzeczywiście może być 300Mb. Dalej to już nie jest tak różowo
    2. Nie wiem jak szybką kartę ma Twój komputer, czyli ile Mb potrafi obsłużyć.
    3. Router od dostawcy internetu, czy jakiś inny - jaką ma max. szybkość obsługiwaną?
    4. Długość kabla nie ma znaczenia chyba, że w dziesiątki metrów pójdziesz.
    5. Speed test pokazuje szybkość od i do Twojego komputera. Zazwyczaj /ale zależy to od dostawcy/: do Ciebie jest np. 300Mb, od Twojego komputera może być mniej niż połowa, czyli np. 150Mb.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    1. Do mieszkania mam pociągnięty światłowód do routera . Router to huawei raczej chyba odpowiedni do tej prędkości. Jeśli to 300 do routera a potem tylko 94 to chyba sobie ktoś żarty robi.
    2. Nie wiem jak sprawdzić w laptopie ile moja karta może obsłużyć. Póki co ustawiłem na AUTO. Moja karta to Killer E2200
    3. Nie mogę odczytać co to za router w sumie na spodzie nie ma symbolu . Do mnie jest 94 a ode mnie jest 25 Mbps
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 12-03-2017 o 15:16

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz w laptopie karty gigabitiwej, to wyciąga 100 Mb i tyle... W specyfikacji powinieneś mieć napisane, albo gigabit LAN, albo LAN 10/100/1000. Jeżeli masz 10/100, to wyciągasz maksa.
    Inna prawda jest taka, że te 300 Mb to masz tylko w umowie Jak będzie ze 200 to się ciesz

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    W takim razie jak sprawdzić ile naprawdę wychodzi z tego routera na mieszkanie po kablu? A druga sprawa czy jest sens wymieniać w laptopie kartę sieciową aby zwiększyć prędkość? No bo jeśli płacę za 300 a mam tylko 100 to chyba trzeba się wycofać z umowy.

  6. #6

    Domyślnie

    Musisz podłączyć urządzenie, które ma kartę gigabitiwą i sprawdzić, inaczej się nie da. Co to za laptop?

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    MSI GE 60 i7

  8. #8

    Domyślnie

    Specyfikacja twierdzi, że masz kontroler gigabitowy... To jeszcze sprawdź czy na kablu między routerem a lapkiem masz nadruk CAT6 albo CAT5e...

  9. #9
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To jeszcze sprawdź czy na kablu między routerem a lapkiem masz nadruk CAT6 albo CAT5e...
    No teraz to jestem w ciemnej ... Możesz tak po chłopsku do mnie bo nie mam zielonego pojęcia.

  10. #10

    Domyślnie

    Obejrzyj kabel i zobacz, czy ma nadrukowane jakieś napisy. Jak tak to jakie?

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stary obiektyw manualny czy stary z AF-em
    By Piotrek 77 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2016, 10:16
  2. internet
    By amirez in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 20:00
  3. [ Portret ] stary sprzet - nowy sprzet
    By mbujak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 18:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •