Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: D5200 czy d3300

  1. #11

    Domyślnie

    Myślę, że powinneś kierować się zasadą kupna najnowszej lustrzanki. Jeśli stać cię na najnowszą z serii 3xxx to kupuj, jak z serii 5xxx to kupuj z tej serii. Za te pieniążki mógłbyś kupić kilkuletnią nawet półprofesjonalną lustrzankę. Jednak przy obecnym rozwoju technologicznym to najnowsze rozwiązania są najlepsze.

    Wysłane za pomocą mTalk
    Nikon Z50

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    To może w tej cenie jakiś porządniejszy aparat starej daty, pokroju powiedzmy d300 (najtańszy z mikroregulacją af, żeby nie wysyłać po serwisach, jak obiektywy trafiać nie będą) + standardowy ciemny, uniwersalny zoom, ale i od razu tania, jasna 50tka, która da efekt "wow", torba do targania od razu, karta, czytnik. Jak się wciągnie, to możliwości nieporównywalne, a jak nie, to szybciej zniknie zapał na targanie, a jak nic się po drodze nie uszkodzi, to sprzedasz wszystko w cenie zakupu, ewentualnie z symboliczną stratą i będziesz mógł kupić mały bezlusterkowiec/kompakt czy smartfon z dobrym modułem foto.
    No to może powiem jak to jest naprawdę, otóż moja żona jest zafascynowana zdjęciami, które sąsiadka robi swoim canonem eos 600d (zdjęcia jak dla mnie są ostre i mają żywe kolory). Oczywiście sąsiadka używa tylko trybu auto i ma obiektyw 18-55.
    Na początku tez chciałem kupić canona ale jak zacząłem czytać to wyszło że nikony są lepsze. A poza tym teraz tylko eos 700 d + torba + karta to prawie 2600 zł. Więc stwierdziłem że zobaczę na eos 1300 d. Już go miałem brać ale jak się zagłębiłem to wyszło że d3300 jest po prostu lepszy. Nie wiem czy tak jest czy nie bo się na tym po prostu nie znam. W sklepach to mówią wszystko żeby tylko sprzedać.
    Chcę kupić aparat, który będzie robił zdjęcia porównywalne do eos 600d. Czy to możliwe do osiągnięcia nikonem d3300??

  3. #13

    Domyślnie

    Wśród tego co wymienione, w połączeniu z 18-55 z zestawów, przy robieniu na auto zdjęcia będą podobne, właściwie nie do odróżnienia. Ale tak, 3300 ma lepszą matrycę, która ma większy zakres możliwości. A jak mają być ostre i kolorowe, to po zakupie podbij wartości w menu pictrure control (wyostrzenie, kontrast, nasycenie), domyślnie u Nikona z tego co pamiętam są dosyć bezpieczne wartości, aby obraz był w miarę naturalny. Jak podkręcisz, to będzie bardziej jak ze smartfona, więc sąsiadka być może zacznie zazdrościć (w instrukcji będzie wszystko opisane).

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Wśród tego co wymienione, w połączeniu z 18-55 z zestawów, przy robieniu na auto zdjęcia będą podobne, właściwie nie do odróżnienia. Ale tak, 3300 ma lepszą matrycę, która ma większy zakres możliwości. A jak mają być ostre i kolorowe, to po zakupie podbij wartości w menu pictrure control (wyostrzenie, kontrast, nasycenie), domyślnie u Nikona z tego co pamiętam są dosyć bezpieczne wartości, aby obraz był w miarę naturalny. Jak podkręcisz, to będzie bardziej jak ze smartfona, więc sąsiadka być może zacznie zazdrościć (w instrukcji będzie wszystko opisane).
    Ok dzięki.
    Kurde za dużo tego wszystkiego. kiedyś pamiętam miałem w rodzinie aparat taki na kliszę jeszcze się ręcznie kręciło taką korbką. Kupowało się kliszę na 24 albo 36 zdjęć i każde zdjęcie było na wagę złota, a teraz lustrzanki, cyfrówki, kompakty.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Brałbym na twoim miejscu http://www.euro.com.pl/lustrzanki/ni...m-czarny.bhtml bo cena rewelacyjna, taniej nie będzie bo przecież jest D3400.
    Zostanie w kieszeni 350zł i jak dołożysz 200zł na kolejny prezent to masz używanego nikkora 1.8/35
    Wg mnie to bardzo fajne rozwiązanie. Jak już kiedyś dokupisz tego nikkora 1.8 i przestawisz żonie aparat na A, to się sąsiadka mocno zdziwi...
    Ty pewnie wtedy przekonasz się, że nie taka zła lustrzanka w porównaniu z kompaktem, a radość żony - to przecież bezcenne...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Live view D3300-D5200 przysłona
    By jamme1266 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 12:14
  2. Jakie body? D3300 VS D5200 + parę dodatkowych pytań
    By marek12321 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 16:30
  3. D3200 x D3300 x D5100 x D5200 - który na pierwszy aparat
    By Dusty in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 19:48
  4. D5200/d3300 + n 60/2.8g = ???
    By PiterM in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 10:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •