Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie [Sesja] Z Sandrą na kawie :)

    Taka luźna sesja, w sumie kolejna z Sandrą. Bardziej kawowe spotkanie... ale może się spodoba. Więcej zdjęć na blogu LINK

    1)

    2)

    3)

    4)

    5)

    6)

  2. #2

    Domyślnie

    1, 2, 4 - ok. Najbardziej 1 i 2. 3 nie wiem. Tak coś mi nie gra. Po części skierowana do stolika, po części do obiektywu. Wolałbym jednoznacznie w kierunku stolika. Ma ładny profil. 5 i 6 "do kosza". 5 paskudny cień na podbródku. 6 - no nie podchodzi mi.
    Najlepsze 1 i 2.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    5 podoba mi się i bardzo modelce, ze względu właśnie na ten cień na czole i na brodzie wraz ze światłem, także raczej nie pójdzie do śmieci 6 nam bardzo podchodzi. Ale faktycznie dla mnie 1 i 2 moje ulubione, chociaż 2 Sandrze się nie podoba, ale pewnie dlatego że nie lubi się uśmiechać na zdjęciach dzięki za opinie...

  4. #4

    Domyślnie

    Jak dla mnie 1,3 i 5. 1. takie zdjęcia mają w sobie coś ciekawego, co mi się podoba. 3. o tak po prostu
    5. za ten cień, ale wydaje mi się że lepiej by wyszło jakby dolny cień, zaczynał się od górnej wargi

  5. #5

    Domyślnie

    Modelka jest przydymiona. Brak doswietlenia na nia ...
    .................................................. .................................................. ............
    www.greniuk.com

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdariusz Zobacz posta
    Modelka jest przydymiona. Brak doswietlenia na nia ...
    To znaczy ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    To znaczy ?
    Zobacz to to zrozumiesz https://500px.com/fl-photostudio
    .................................................. .................................................. ............
    www.greniuk.com

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdariusz Zobacz posta
    Modelka jest przydymiona. Brak doswietlenia na nia ...
    Wygląda na mocno gaszone światła (tony wysokie). Od razu się to rzuca w oczy.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Wygląda na mocno gaszone światła (tony wysokie). Od razu się to rzuca w oczy.
    Kwestia obróbki, modelka była dobrze doświetlona - tak jak planowałem. Gasić nie gasiłem światła, bo nie było przepałów na modelce. Może chodzi o kwestie obróbki, jest taka faktycznie "przydymiona" ale tak to miałem w planach. Nie planowałem ostro świecić, czy doświetlać dodatkowo lampami, waląc ostrym światłem...

    centralne kadrowanie
    Lubię centralne kadrowanie. Znudził mi się schemat i obowiązek książkowego kadrowania w złotych punktach itp. czasami można zrobić coś na przekór, a tych zdjęć jakoś nie wyobrażam sobie w innych kadrach. 3 zdjęcie nie jest centralnie(na blogu więcej takich kadrów) bo ustawienie modelki pasuje do kompozycji, reszta pasuję do "prawie" centralnego kadrowania, chociaż nie jest też w 100% centralnie

    co górne 20-30% piątki wnosi do zdjęcia?
    Ciężko było ustawić tak modelkę, żeby się ułożyło w taki sposób światło na twarzy, na dole w kadrze nie było niczego ciekawego. Chciałem zostawić troszkę przestrzeni na górze, pokazać trochę tego padającego światła. Można było ciaśniej pewnie kadrować, ale miałem przy sobie tylko 35mm

    Dzięki wszystkim uwagi i opinie
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 08-03-2017 o 17:11

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Lubię centralne kadrowanie. Znudził mi się schemat i obowiązek książkowego kadrowania w złotych punktach itp. czasami można zrobić coś na przekór, a tych zdjęć jakoś nie wyobrażam sobie w innych kadrach.
    Pozwolę sobie zauważyć, że centralne kadrowanie też jest schematem, bodaj najbardziej oklepanym ze wszystkich.
    Nigdzie nie czytałem o obowiązku stosowania złotych podziałów. O ile pamiętam, wszędzie czytałem zachęty, by szukać sposobu na złamanie schematu.
    Chociaż stosowanie schematów nie jest złem, jeżeli ma uzasadnienie. Zatem skoro taka jest Twoja świadoma wizja, to ok.
    Ciekawa seria.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przy kawie
    By szymon708 in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 10:29
  2. ...na kawie...
    By .:Ania:. in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-02-2013, 00:59
  3. [ Portret ] Przy kawie...
    By kabal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 14:59
  4. [ Portret ] Przy kawie 2
    By kabal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 10:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •