Close

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 133 z 133
  1. #131

    Domyślnie

    otworzylem sie jakis czas temu. pokochalem robic zdjecia od nowa.

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    BTW: w tym linku są wierutne bzdury więc nie opierałbym swojej wiedzy na jego podstawie
    Dlaczego tak sądzisz? robiłeś własne bezpośrednie porównanie canona vs sony vs nikon?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  3. #133

    Domyślnie

    Nie łatwo przebrnąć przez temat widzę
    Jak wcześniej wspominałem, dla Pewnych Osób są rzeczy ważne i ważniejsze - na tych drugich się nie będziemy skupiali z prozaicznej przyczyny. Jeśli ktoś założy, że "Nikon nie nadaje się do filmowania" wszystko inne okazuje się mniej ważne i z tym dyskutować sensu nie ma.
    Wracając do części merytorycznej.
    Tzw. Pro Filmowanie jest też pojęciem względnym. Można znaleźć masę klipów muzycznych, eventowych robionych np. Canonem 5D MkII + Helios albo inne szkło manualne, gdzie o AF mowy nie ma, a człowiek nie tyle "daje radę" co robi to dobrze, jak nie świetnie.
    Aktualnie A7III jest naszym głównym narzędziem filmowym i rzeczywiście gdybym miał to porównać do kręcenia na 2xD750 czy D800 to zdecydowanie różnica kosmos. Takie porównanie natomiast jest przynajmniej bezcelowe.
    Nie mam nic do Sony, jeśli mam być szczery kręciliśmy na N D3200 + Helios, na EOS 6D, 60D, N D600/750/800 skrajnie różne klipy. Zawsze jest to też kwestia co i jak kręcisz oraz jaki ma być efekt końcowy.
    Dla jednych MF to "utrudnianie sobie życia" (bo i po co skoro można mieć AF) - dla drugich to styl pracy i zamierzenie, przez co AF nie jest priorytetem w doborze sprzętu.
    Z resztą na A7III osobiście używam dynamicznego pola AF i doostrzam sobie.
    Szklarnię Nikona mam, naście lat styczności z tym systemem i zwyczajnie pewne rzeczy robi mi się na Nikonach szybciej niż np. Sony. Kwestia przyzwyczajenia, a i owszem, ale też pewne przekonanie do marki, która mnie nie zawiodła.
    Wszystko co robię z foto i video robię dla przyjemności i puki będę mógł ją czerpać - będę działał. Wyzwania lubię, więc jak tylko budżet pozwoli, pewnie Z-ka u nas zagości.

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Podobne wątki

  1. Obiektyw do filmowania
    By Manly in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-10-2017, 15:20
  2. Jaki aparat/sprzęt do filmowania
    By Pawlo123 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 12:21
  3. Aparat do filmowania z powietrza
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 10:22
  4. Podstawy filmowania,
    By YaPKnn in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 13:31
  5. Filtry do filmowania
    By KaniaKowski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •