Close

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 133
  1. #91
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Znam dwóch filmowców z Sony, obaj mają A7SII. Trzeba by w sumie ich zapytać, nie jestem aż tak kompetentny jak oni (pracują w studiu filmowym świetnie wyposażonym, te Sony to tam najsłabszy sprzet)..
    Kiedyś spytałem dlaczego SII - odpowiedź - bo duzo filmuję. A to był fotograf. Zmienił branżę, za zdjęcia za mało płacą.
    Z tym AF przy filmowaniu to .. mniej istotne w produkcjach profesjonalnych, bo i tak pracują w większości w manualu. W sumie to dlaczego wtedy nie Nikon?

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...Kiedyś spytałem dlaczego SII - odpowiedź - bo duzo filmuję. A to był fotograf. Zmienił branżę, za zdjęcia za mało płacą...
    Jeśli to hybrydowiec (filmuje i fotografuje) to zakup SII ma jeszcze mniejszy sens, bo A7III w foto ma znacznie więcej atutów niż A7SII Gdy zadawałeś koledze pytanie to czy A7III był już na rynku? Pomimo, że SII to aparat droższy to znacznie przegrywa w foto a w video w niektórych aspektach przegrywa a w innych co najwyżej toczy wyrównany bój z 3ką. W sumie nic w tym dziwnego, bo jest też od 3ki starszy. A z AFem to może masz rację jeśli chodzi o produkcje profesjonalne, ale czy my tu rozważamy produkcje profesjonalne to mam duże wątpliwości. A nawet gdyby to dajmy na to na gimbalu AF też się może przydać



    PS Pewnie niedługo przyjdzie na świat SIII, który pokaże 7III gdzie jego miejsce, ale na tę chwilę jakoś nie widzę sensu kupowania SII skoro na rynku jest sprzęt ogólnie lepszy i tańszy. A co do Nikona to jak dla mnie również sprawa jest otwarta. Możliwe, że jego również warto wziąć pod uwagę. Z tym, że mnie chodziło jedynie o to co napisałeś odnośnie pary A7III vs A7SII.

  3. #93
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    To było w sierpniu. Trafiłem na niego na mieście, właśnie stał na środku deptaku z rozstawionym spręetem. Aparat na statywie, ostrzenie ręczne.

  4. #94

    Domyślnie

    Dlaczego pytam; dlatego, że zdjęcia i tak będę robił Nikonem, mam do dyspozycji D700, D600 i w niedalekim czasie D850. Znajomi do kręcenia rzucili się na A7III słuchając i czytając gdzie popadnie, że to kombajn video.
    Teraz jak by na to nie patrzeć, posiadam szkła Nikona i Sony (dostęp dzięki znajomym). Naście lat pracuję na Nikonie, taka Z-ka mogłaby mnie doraźnie wspomóc w fotografowaniu. Myśląc natomiast głównie pod kątem filmu, może się mylę, ale Z-ki nie dzieli ogromna przepaść względem A7III. Sam AF jest ważny, nie ulega wątpliwości, ale robiąc przysłowiowego "kotleta" bywałem na jednej imprezie z filmowcami, robią na A6300/6500 ze światłem 4 do 5,6 gdzie AF ma dość sporą okazję, by jego drobne odchylenia nie były zanadto widoczne. Dla mnie manual problemu nie stanowi, AF ma być pomocny, nie przeszkadzać. Jestem skłonny się zgodzić z Jackiem, zatem dlaczego nie Nikon.
    W "Internetach" przez lata natworzyło się formułek w stylu "Panie, Nikon do filmowania, to się nie nadaje", ale idą do przodu, jak słusznie zauważyli przedmówcy.
    Każdego dnia mam w pracy możność zabawy z A7III, może to kwestia przyzwyczajenia, ale nie porwał mnie "od tak", jak wielu.
    Z niecierpliwością czekam na produkcje kręcone Z-kami, przez Koleżanki czy Kolegów z forum.
    W firmie mamy w zasadzie 2 body A7III i teraz w sumie chcąc robić z nimi wspólnie cokolwiek powinienem zakupić to samo. Jednak, może niekoniecznie

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Z tym AF przy filmowaniu to .. mniej istotne w produkcjach profesjonalnych, bo i tak pracują w większości w manualu. W sumie to dlaczego wtedy nie Nikon?
    Tak było... /oczywiście kto co nazywa produkcją profesjonalną/ ale my np. używamy ciągłego AF, bo teraz jest to już bardzo sprawnie działający ficzer.
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #96

    Domyślnie

    Wygląda na to, że wyłamię się i rzucę na system Nikona jako zestaw do filmu.
    Dobrze, że to nie grupa wsparcia Sony A7 xxx - pękają od stwierdzeń, że Nikon i Canon są "gorsze i droższe od A7III". Teza służyć ma jednoznacznie za argument.

  7. #97

    Domyślnie

    nikon do filmowania?

  8. #98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    nikon do filmowania?
    Świat się zmienia. Panta rhei.

  9. #99

    Domyślnie

    jest jakis nikon ze sprawnie dzialajacym AF przy filmowaniu?

  10. #100

    Domyślnie

    Jest. Nawet dwa.

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do filmowania
    By Manly in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-10-2017, 15:20
  2. Jaki aparat/sprzęt do filmowania
    By Pawlo123 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 12:21
  3. Aparat do filmowania z powietrza
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 10:22
  4. Podstawy filmowania,
    By YaPKnn in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 13:31
  5. Filtry do filmowania
    By KaniaKowski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •