Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    tu ceny nikkorow i canonow (obiektywow) sa bardzo podobne dlatego bardziej zalezy mi na waszej opinii co do body.

  2. #22

    Domyślnie

    No to technicznie D810 jest lepsze od Cmk3. Technicznie takie D750. Chyba już to napisano
    Poza tym nikt nie wie, na jakim etapie jesteś fotografowania jesteś, napisałeś do pstrykania wszystkiego, więc można wywnioskować że do fotografii amatorskiej, gdzie w tym przypadku jeden i drugi aparat sprawdzi się dobrze i to z zapasem. Cokolwiek kupisz. Chyba że masz jakieś konkretne wymagania... ale raczej nie napisałeś tego, a oczekujesz żeby inni luzie podjęli za Ciebie decyzje

    Ja bym na Twoim miejscu, przeszedł się do sklepu, i wybrał body które wygodniejsze jest w trzymaniu i ergonomii
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-03-2017 o 01:33

  3. #23

    Domyślnie

    Napisałeś "od pleneru po uliczną i sporcik".
    Skoro chcesz pominąć szklarnię i rozważać samo body to:
    Do pleneru z całą pewnością d810 jest lepszym body - min iso64, zdecydowanie dynamika tonalna na niskich iso, znacznie bardziej detaliczny obrazek.
    Do ulicznej - sądzę że są podobnie dobre.
    Do "sporciku" - ba mają raczej porównywalny AF, canon ma 6fps dla pełnego kadu, d810 jest wolniejszy bo "tylko" 5fps, ale ma tryc cropa 1.2 przy którym ma już 6FPS a nadal pozostaje 25mix - więc zapewne wystarczająco - nawet do kadrowania, ewentualnie jak podepniesz gripa z bateriami AA, to będziesz miał nawet 7FPS przy DX (15,5MPIX - nadal wystarczająco - prawie tyle co D4). Ale przy "sporciku" jednak istotne jest, jak AF współpracuje z optyką - więc warto byłby rozważyć praktycznie jak się zestawy sprawdzą z obiektywami które bierzesz pod uwagę. Generalnie chyba jednak widziałem więcej osób focących sport 5d3 niż d810
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #24

    Domyślnie

    co jakiś czas sam mam takie rozterki czy nie spróbować zabawy z canonem
    wybór miałem nieco łatwiejszy bo miałem już szkła pod nikona i średnio mi się opłacało zmienić na 5dmIII, ale bardzo mocno nad nim myślałem bo chwilę się pobawiłem i obrazek bardzo mi podchodził
    w momencie jak kupowałem d810 nie było 5dmIV a wiedziałem że zaraz wyjdzie i zakup w podobnej cenie 5dmIII byłby bardzo słabym ruchem
    może kiedyś znowu mnie najdzie i stwierdzę że zmieniam na canona
    chociaż odstanio myślałem czy nie wejść w bezlustrerkowca Fuji, byłem bardzo blisko wymiany
    D810 + Nikkor 24-70 / 2.8 + Nikkor 50 / 1.4 + Nikkor 105 / 2.8 + SB800&600

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 19:13
  2. [ Portret ] Mark [velaskez]
    By velaskez in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 22:38
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •