Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Makro-dylemat Sigma czy Tokina?

    Witam
    Przymierzam się tym razem do makro. Mam do wydania max. 1400 zł i dwóch faworytów do wyboru: Sigma 105 i Tokina 100. Zdecydowany jestem na ogniskową właśnie w tym zakresie. Przeglądam opinie w necie i im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie, które szkło wybrać.
    Mam na oku używaną Sigmę podobno w dobrm stanie za 1150, za nową Tokinę musiałbym dać 1400, czy Tokina jest warta swej ceny i jak się ma do Sigmy??? Może ktoś z Was robił testy porównawcze obu obiektywów.
    Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

  2. #2

    Domyślnie

    radzę rzucić monetą, albo przejść do sklepu i pomacać oba i wybrać ten, który bardziej sie spodoba
    i piszę to jak najbardziej poważnie
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Tamron 90mm ;]
    I walk through the valley of death, I will fear no evil,
    for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
    www.marcinmichno.com

  4. #4

    Domyślnie

    W cenie Tokiny lub 100 PLN wiecej kupujesz uzywke N AiS 105 2.5 micro. Jak dla mnie wybor jest prosty...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wigi Zobacz posta
    radzę rzucić monetą, albo przejść do sklepu i pomacać oba i wybrać ten, który bardziej sie spodoba
    i piszę to jak najbardziej poważnie
    Tak też chyba zrobię Z tego co wyczytałem Sigma podobno traci ostrość powyżej f22 a Tokina jest ostra w całym zakresie przysłon a nawet ostrzejsza od Tamrona 90 na pełnej dziurze, do tego solidna budowa...
    Miałem już Sigmy, Tamrony, Nikkory nie miałem jeszcze Tokiny,może czas spróbować.
    Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

  6. #6

    Domyślnie

    sigma 150, tylko drożej

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez boobass Zobacz posta
    sigma 150, tylko drożej
    rzeczywiście to podobno bardzo dobre szkło ale jak dla mnie trochę za długie (po cropie). Obiektyw chciałbym używać również do portretu a wtedy 225 mm to za dużo.
    Cóż ewentualnie jeszcze Tamron 90, tylko pytanie do posiadaczy odnośnie jakości wykonania, czy jest ona na dobrym poziomie? Szkło będzie intensywnie eksploatowane i w różnych warunkach. Nigdy nie miałem w rękach tego obiektywu a nie chcę żeby się rozleciał po roku użytkowania.
    Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie do posiadaczy wspomnianej Tokiny czy spotkaliście się z przypadkami BF/FF jak pracuje AF?
    Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stilnox Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanie do posiadaczy wspomnianej Tokiny czy spotkaliście się z przypadkami BF/FF jak pracuje AF?
    BF/FF - nie doswiadczylem.
    AF - w punkt - w macro sie czasami gubi ale kto uzywa AF w macro ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •