Siemanko


Chciałbym poprosićWas o radę - postanowiłem stworzyć domowe studio do fotografiiproduktowej. Planuję przeznaczyć na to pokój o wymiarach420x300x260 (wysokość).


Od kilku lat pracujędla agencji reklamowej, dla której wykonuję projekty 3D i zdjęciaproduktowe czyli: opakowania, butelki, pudełka na suplementy,jedzenie, produkty użytkowe itp. Więc gabarytowo raczej nicwiększego niż pudełko na buty. W większości dotych zdjęć używam światła dziennego rozpraszanego przez kalkitechniczne. Doświetlam blendą i jakimiś kawałkami kartonu. Czasemteż sabinką ale wiadomo, że powtarzalność oświetlenia takim"zestawem" jest bardzo słaba i możliwości bardzoograniczone.


Dlatego postanowiłemstworzyć to domowe studio z trochę bardziej wyszukanym sprzętem.
Jak na razie w składmojego pseudo studio wchodzą:
- nikon d610
- nikkor AF-S16-35mm f/4G ED
- nikkor 50 f/1.8
- statyw manfrotto zgłowicą kulową
- lampa sb-800
- blenda
- kartony, kalki iinne śmieci


Wiem co potrzebuję, ale niestety nie wiem konkretnie jakie modele będąodpowiednie (przy tych pozycjach postawiłem znaki zapytania)
- 2 lampy silniejsze- zastanawiałem się nad Powerlux VC-400 PLUS ???
- 2 słabsze -zastanawiałem się nad Powerlux VC-300 PLUS ???
- 3 statywy do lamp- Quantuum air 260
- 1 statyw do lampytypu boom - ???
- monitor główny -Eizo CS240-BK (aktualnie używam eizo foris fs2331 który byłby napaletki)
- stół bezcieniowy– zrobię chyba z dwóch koziołków drewnianych i plexy
- obiektyw - TamronSP AF 90mm f/2.8 Di Macro
- filtrypolaryzacyjne
- x-rite colorchecker passport
- kalibrator -X-RITE I1DISPLAY PRO
- modyfikatory –softbox x3, wrota z plastrem x2, mały BD, duży BD, snoot x2
- wyzwalacze radiowe- ???
- wężyk / pilot -Wyzwalacz radiowy Phottix Cleon II N10
- serwer SYNOLOGYDS216J + 2x WD Red 3TB WD30EFRX


Byłbym bardzowdzięczny gdyby ktoś przejrzał tę listę i mógł zaproponowaćcoś sensownego, szczególnie zależy mi na lampach. Ważne jest,żeby były dostępne w sklepach, rynek wtórny odpada ?Jeśli o czymś zapomniałem, a się przyda na starcie to też proszędajcie znać.


Z góry dzięki zapomoc