Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz tu teraz zrobione z ręki D200 czyli matryca 10MPix i 18-55 VR przysłona f/5.6 takie coś ci wystarczy ?
    Twoim aparatem będzie lepiej, przysłona na f/8, lampa błyskowa manualna za 150zł, postawić na statywie żeby można ustawić głębie lepiej bo u mnie troszkę ff wyszło.

    Ostatnio edytowane przez ksh ; 20-02-2017 o 15:20

  2. #12

    Domyślnie

    Popróbuję dzisiaj. Zobacze jeszcze jak to wygląda na czarnym tle. Opcję VR wyłączę. Jeżeli chodzi o sam statyw, to on tu nie ma nic do rzeczy, ponieważ zdjęcia robię z samowyzwalaczem. Światło sztuczne to 350W led, bez efektu migotania, barwa ~ 5500K, świecące z góry za mleczną szybą. Wrzucę potem efekty ćwiczeń. Koesh - obudowa jak najbardziej w porządku, ale nóżki nie wyraźnie. Np. w moich diodach musi być widać super idealnie nawet te małe druciki przy chipie.

  3. #13

    Domyślnie

    Ja używam tylko Raynoxa 250 i tele (55-250), nie używam lamp, bo są przepalenia i cienie,
    z początku chodziłem z dyfuzorem, teraz olewam to, nie chce mi się taszczyć., oczywiście też bez statywu, wszystkie z ręki.
    W stopce masz trochę na flikrze fotek, gdzieś do tyłu

  4. #14

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie ma sensu dla elektroniki używać specjalnych obiektywów, wystarczy nawet jeden pierścień, nie musi mieć styków, na manualu się ustawi aparat.
    50mm z pierścieniem i lampą na D70s, ze statywem byłaby większa głębia ostrości, ale chwilowo nie mam
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  5. #15

    Domyślnie

    Witam ponownie. Pobawiłem się trochę, jest ciut lepiej. Wyłączyłem VR - moim zdaniem poprawa na +. Z przsłoną kombinowałem i stwierdzam że nalepiej wychodzą zdjęcia przy maksymalnie zamkniętej F36. Jak robiłem tak jak radziliście, np na F8, robiły się dwa plany - jeden wyraźny a drugi już nie. Oczywiście statyw i długi czas naświetlania + samowyzwalacz. Focus auto (robiłem na manualnym kilka razy i nie widzę różnicy, mierzy dobrze) Podaję linka: http://leaderled.pl/forum/foto/ pliki o nazwie "nowy1" i "nowy2". Tyle udało mi się osiągnąć. Nie jest źle ale też nie jestem jeszcze w pełni usatysfakcjonowany.

    Zatem mam ważne pytanie. Czy dokupując soczewkę lub pierścień zdjęcia będą jeszcze bardziej wyraźne? Czy są szanse że zmieni się coś na lepsze?

  6. #16

    Domyślnie

    No i elegancko. Przy max domkniętej przysłonie dyfrakcja zjada detal. Możesz posprawdzać, czy przykładowo f16-22 nie starczy, żeby całość była w GO. Można jeszcze stackować z kilku zdjęć, o różnym rozkładzie go, ale przy "pierścieniu" w 18-55 byłoby to skrajnie niewygodne. Możesz jeszcze spróbować lepiej doświetlić, wtedy też się poprawi detal ciut (chociaż dla realnej różnicy trzeba by pewnie błysnąć). Myślę, że możesz też już brać się za zakupy. A zdobyte doświadczenie zaprocentuje obojętnie czego byś nie kupił.

  7. #17
    Ostatnio edytowane przez emilus143 ; 25-02-2017 o 18:13

  8. #18

    Domyślnie

    Patrząc po tych jotpegach jeszcze poprawę przyniesie trening w obróbce. Ostatnio był za darmo (może jeszcze jest?) dxoptics pro, nik collection ma też ciekawy moduł do wyostrzania i też bywa (a przynajmniej był) dostępny za darmo. Z komercyjnych lr i ps.

    Tak za szybko z zamieszczonego nefa miniaturka 900x600, przeostrzona dla lepszego zobrazowania efektu przed/po wyostrzaniu klik
    Ostatnio edytowane przez bic44 ; 25-02-2017 o 18:39

  9. #19

    Domyślnie

    Witam ponownie. Powróciłem do tematu dopiero teraz, w końcu znalazłem czas. Zakupiłem pierścienie z przenoszeniem automatyki.

    Udało mi się coś takiego osiągnąć: http://www.leaderled.pl/forum/foto/_DSC0058.NEF
    Po szybkiej obróbce wygląda to tak: http://www.leaderled.pl/forum/foto/_DSC0058.jpg

    Na rozłożenie światła nie zwracajcie uwagi, jest do poprawy. Zależy mi aby dopracować ostrość. Czy da się jeszcze coś z tego wyciągnąć?

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale po szybkiej obróbce to raczej tak


    Ostrość chyba uciekła pod spód ?
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 02-02-2018 o 21:25

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D3300 czy 5300
    By hazard2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 15:50
  2. Nikon D3300 nagrywanie
    By kuba2_7 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2017, 18:10
  3. Obiketyw do D3300, Makro + szeroki
    By Dragonowy in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 15:19
  4. Nikon D3300
    By zKamilz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 20:20
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2016, 21:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •