Close

Strona 4 z 37 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 361
  1. #31
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikolai Zobacz posta
    jakim adapterem ?
    Pisali o tym: Sigma MC 11 - do podpięcia szkieł z bagnetem canona do soniaczy. A jak pisali, to myślałem, że to to pokazują na zdjęciu.
    Nawet jeśli to nie to pokazali (faktycznie) to bardzo podkreślają możliwość podpinania do bezluster. Ciekawe jak dużo tych Sigm jest używanych na bezlustrach (bo np. na Pentaxa nie bardzo się kwapią coś wypuszczać).

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pisali o tym: Sigma MC 11 - do podpięcia szkieł z bagnetem canona do soniaczy. A jak pisali, to myślałem, że to to pokazują na zdjęciu.
    Nawet jeśli to nie to pokazali (faktycznie) to bardzo podkreślają możliwość podpinania do bezluster. Ciekawe jak dużo tych Sigm jest używanych na bezlustrach (bo np. na Pentaxa nie bardzo się kwapią coś wypuszczać).
    Piszą o tym adapterze bo bez niego szkło będzie działało tylko na bagnecie na jakim zostało wypuszczone. Po podpięciu pod bezlustro bez tego adaptera pewnie nie będzie można ustawić nawet ostrości. Jak piszą napęd AF nie ma klasycznych połączeń mechanicznych, taka konstrukcja pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. Więc pewnie bez komunikacji z body będzie sobie można kręcić pierścieniem i kręcić
    Jeśli jest tak jak myślę to jest to spora wada tych nowych szkieł.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Canon i Nikon odświeżą swoje 135 i wtedy będzie można porównywać ceny (jedno i drugie to wiekowe konstrukcje) - pewnie będzie cena wywalona w kosmos jak ze 105 1.4.
    Skąd info, że Nikon odświeży? Długo coś im to idzie...

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Skąd info, że Nikon odświeży? Długo coś im to idzie...
    Nikon jedynie co odświeża w szkłach, to odświeżanie cen na wyższe starych szkieł

  5. #35
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Szkła DC wypuszczano w odstępie roku, więc może 135 się pokaże. Tak sądzę.
    Ale generalnie to jestem mocno rozczarowany tym co nikon robi, a raczej tym, że nic nie robi na 100 lecie firmy. Bo limitowane aparaty w kuferku czy pasek z napisami to .....
    No OK, jako coś dodatkowego to powinien, ale "mięsem" to powinny być nowe modele aparatów i obiektywów. A tu kolejna impreza (CP+) i .. nic. Kompakty DL odwołane, redukcja zatrudnienia. Żle to wygląda. Na targach pronują kamerki i lornetki, kontynuują Nikon 1. Nikonie, nie idzcie tą drogą.

  6. #36

    Domyślnie

    Fakt, że odwołali wprowadzenie modeli DL nie musi być czymś złym. A właściwie to chyba dobry ruch. Tony Northrup bardzo fajnie to podsumował.
    Nikon rozpaczął pracę nad kamerkami KeyMission gdy GoPro było na topie. Ale kiedy KeyMission miały premierę sprzedaż GoPro znacząco już spadła. Podobnie pewnie jest z Nikonem DL i konkurencją.
    Spece Nikona nie myśleli przyszłościowo w tym zakresie.
    Ceny Nikona też pewnie w dużym stopniu są uwarunkowane kosztami firmy. Jeśli zwolnienia są konieczne aby Nikon znów stał się konkurencyjny to najwidoczniej tak musi być. Konkurencja nie śpi.

  7. #37
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Fakt, że odwołali wprowadzenie modeli DL nie musi być czymś złym. ..

    Spece Nikona nie myśleli przyszłościowo w tym zakresie.
    Ceny Nikona też pewnie w dużym stopniu są uwarunkowane kosztami firmy. Jeśli zwolnienia są konieczne aby Nikon znów stał się konkurencyjny to najwidoczniej tak musi być. Konkurencja nie śpi.
    Sęk w tym, że od aparatów w smartfonach najbardziej i najdłużej będą się odróżniały jakościowo na plus (wysokie ISO) aparaty o dużych matrycach. Czyli jeśli kompakt - to taki jak DL. A tu jest kontynuacja kompaktów z małymi matrycami, których sprzedaż spada. Nikon 1 tez nieprzemyślany. Nikon chyba nie chciał by to coś było konkurencją dla lustrzanek. Ale to konkurencja jest i będzie coraz większa, zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Nie da nikon to oferują to inne firmy - Sony czy Canon, Fuji itd.
    Wg mnie w firmie brak wizjonera tak jak Jobs w Apple. Flagowce, produkty premium sa najlepszą reklamą systemu (choć kase się robi nie na nich). A tu z flagowców dba się o jednocyfrowce, reszta tak średnio. Szkła premium - dba się o 24-70, 70-200 i pare stałek tele. To jest regularnie odnawiane. A reszta? Albo brak tam wizji, albo rządza księgowi, albo .. jest cienko z kasa i nie ma forsy na nowe produkty.

  8. #38

    Domyślnie

    Panowie, wrocmy do tematu bo bede musial poczyscic watek

  9. #39

    Domyślnie

    Dlaczego Nikon milaby cos nowego proponowac? D500 w formacie apsc , D750 w FF i D5 moga konkurowac z kazda kamera . 105/1.4, 200/2.8, 400/2.8 i nowy 70-200. Czego tu brakuje? Czego Nikon mialby sie "wstydzic"? Co ulepszac"?. Sigma wypuszcza nowe obiektywy Art z elementami Nikona- dlaczego mialaby Nikon za wszelka cene nowe produkty oferowac? Gdybym byl nikonowskim VIPem powiedzialbym: "kto sie zna ten kupuje nasze produkty- lud pracujacy miast i wsi mnie nie interesuje"
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  10. #40

    Domyślnie

    Nikon nie musi wypuszczać nowych obiektywów. Teraz nam tego dostatek. Kiedyś taka Sigma czy Tamron to były po prostu tańsze zamienniki dla klientów z cieńszymi portfelami. Teraz obie te firmy jakością optyki przebijają Nikona. I to za dużo mniejsze pieniądze.
    Do tej pory mi nie zależało zbytnio, bo moje obiektywy Nikona mało traciły na wartości. Leżały w szafie nieużywane, ale sobie myślałem "eh, szkoda sprzedać, bo mogą się przydać a narazie jeść nie wołają". Teraz myślę, że nie ma sensu zamrażać kapitału w szkłach Nikona, bo za cenę moich używek będę miał nowego Tamrona czy Sigmę gdy zajdzie taka potrzeba. Także 24-70/2.8, 70-200/2.8 VRII i 85/1.8G idą w najlbiizszym czasie pod młotek.

Strona 4 z 37 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 135mm, 70-200 VR II czy Samyang 135mm
    By g88 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-09-2015, 05:26
  2. Problem z Sigmą 28-135mm
    By Immagines in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 19:38
  3. Sigma multi 2.8 f=135mm Problem!
    By jakub_gor in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 13:02
  4. Nikon D70 + Sigma 28-135mm F3.8-5.6 - brak przysłony 3.8
    By M_K in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-12-2006, 10:18
  5. OB SIGMA MC 3,5-4,5/35-135MM NIKON AF co to warta??????
    By Jarecki in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-07-2005, 20:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •