Cześć,

planuję z kumplem w drugiej połowie marca wyskoczyć na kilka dni do Norwegii, celujemy w Bergen (ze względu na korzystny lot bezpośredni) i stamtąd autem pokręcić się*po bliższej bądź dalszej okolicy. Przejrzałem forum i w sumie o Norwegii znalazłem bardzo mało informacji czy opisów - albo nie umiem szukać Na obrazku tak mniej więcej zaznaczyłem obszar do którego możemy dotrzeć (tzn tak mi się wydaje).

http://i.imgur.com/kMfUoub.jpg

Planujemy fotograficznego tripa, więc interesują nas ciekawe widoki i natura (im bardziej spektakularnie tym lepiej), żadnych miast/zabytków i tym podobnych atrakcji. Celujemy w ten największy fiord(?), ten gdzie jest na mapie Leikanger i głębiej. Nastawiamy się na sporo jeżdżenia, kręcenia się po okolicy - mamy prawie 4 pełne dni na miejscu. Raczej wykluczamy dłuższe wypady z buta, takie jak Język Trolla - głównie fajne widoczki z drogi, ew krótkie podejścia dla fajniejszych kadrów gdzieś w górę/głąb. Chyba, że jest jakiś musthave 1-2h szlaku to spoko

Ktoś może eksplorował te okolice? Robił podobne tripy? Coś może doradzić? Ktoś był w marcu (20-25) i może coś o pogodzie powiedzieć? Ogólnie każde info będzie dla nas cenne