Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie D750 - psuje karty SD?

    Mam dziwny problem, mam d750 od roku i zepsuło mi się ok 5 kart SD (wszystkie SanDisk EXTREME), niektóre z nich już długo użytkowałam, 2 lata na d600 i z 5 na d300s, więc początkowo doszłam do wniosku, że pewnie się wysłużyły, dokupiłam nowe i one też się psują. Pragnę dodać że w ciągu poprzednich lat na d600 i 300s nie popsuła mi się żadna karta. Więc gdy wynik doszedł do 5, a wiem, że nic w ich użytkowaniu nie było zmieniane doszłam do wniosku, że przyczyną jest d750. Teraz zastanawiam się co może konkretnie je psuć, w niektórych z nich odłamany jest ostatni plastik przy stykach (końcowa przegródka) a w niektórych są tylko błędy i nie chcą mi się kopiować na kompa (komunikat karta uszkodzona - formatuj). Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

    Dodam, że mój d750 nie należy do jakiś szczególnie udanych egzemplarzy, praktycznie 2 mc po zakupie zaczęła mi się zacinać migawka, mimo iż nie należał seryjnie do tych z tą przypadłością, więc nie zdziwię się jeśli coś jeszcze okaże się niedopracowane. Za wszelkie sugestię dziękuję.
    Mam nikona i nie zawaham się go użyć.... zenita też )))
    Moja radosna twórczość -> FB

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie brak jakichkolwiek objawów migawki, flary, mój D750 nie podlega pod akcje serwisowa, nie psuje kart a mam SD extreme pro 95mb. Używam sigm oraz gripa nieoryginalnego i zero zwiech.
    Przebieg 10 czy 12 tys jakoś.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  3. #3

    Domyślnie

    Ja od kwietnia zeszłego roku używam zamiennie dwóch kart SanDisk Extreme SDHC 32GB UHS-I i problemów żadnych jak do tej pory

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    U mnie brak jakichkolwiek objawów migawki, flary, mój D750 nie podlega pod akcje serwisowa, nie psuje kart a mam SD extreme pro 95mb. Używam sigm oraz gripa nieoryginalnego i zero zwiech.
    Przebieg 10 czy 12 tys jakoś.
    taki przebieg to ja miałam po miesiącu użytkowania, gdyby mi nie wymienili migawki na gwarancji to pewnie byłoby po roku ok 100 tysi, pytania nie brzmiało, ludzie jak Wam sie nic nie psuje to napiszcie, tylko czy ktokolwiek coś wie o takim problemie?
    Mam nikona i nie zawaham się go użyć.... zenita też )))
    Moja radosna twórczość -> FB

  5. #5

    Domyślnie

    Pisz do serwisu. Oni napewno będą wiedzieć
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może i problem aparatu ale u mnie SanDisk EXTREME dwie sztuki padły podczas użytkowania D80 i D7000, teraz używam już tylko Kingston UHS-I U3 90MB/s także w D750 i nie kupię więcej sandisk.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak z ciekawości się zapytam jak zrzucacie zdjęcia, z aparatu czy czytnikiem ?. U mnie sandisk extereme pro we wszystkich aparatach działają bezproblemowo (d610, xt1, xe1). Nie wyciągam karty z aparatu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Tak z ciekawości się zapytam jak zrzucacie zdjęcia, z aparatu czy czytnikiem ?. U mnie sandisk extereme pro we wszystkich aparatach działają bezproblemowo (d610, xt1, xe1). Nie wyciągam karty z aparatu
    Ja wrzucam wszystko przez czytnik kart.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja też używam czytnika.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  10. #10

    Domyślnie

    Proponuję rozważyć oryginalność kart. Może te stare karty skończyły żywot a nowe kupione na allegro lub w markecie?
    Być może to tylko plotka ale gdzieś czytałem że ponad połowa kart w obrocie to podróbki. Karty SD, CF używam od ponad 20 lat i padła mi tylko jedna kupiona w markecie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 19:08
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 16:14
  3. D750 err karty pamięci
    By Radek Radziszewski in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 05:48
  4. Transfery karty pamięci UHS II w aparacie obsł. UHS I (D750)
    By prz3mo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 11:23
  5. PSuje i inne gady
    By ALF in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-09-2006, 17:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •