Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie Swiatło ciągłe. Portrety nocne w aglomeracjach

    Witam mam pytanie czy korzystał ktoś z Was ze światła ciągłego w portretach miejskich nocnych

    czy to dobry pomysł? czy światło ciągłe nie będzie powodować to, ze modelka mruży oczy ?

    myślałem nad Lampa Led Yongnuo YN 300 III

    ale chciałem pierwsze spytać Was

  2. #2

    Domyślnie

    Problemem nie jest "mrużenie oczu" tylko dobranie pasującej barwy światła i proporcji "twojego" światła do warunków zastanych. Kolejną sprawa jest takie zaświecenie aby było "naturalnie" lub "ładnie" dla modelki i innych oglądaczy.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    Zasugerowałem się znanym fotografem, https://www.youtube.com/watch?v=XanRJLX-2vo&t=627s
    Bardzo dużo zdjęć robię nocą tylko bez lam i bez modelek teraz chciałem spróbować sił z modelką, chodzi mi o taki efekt ja na tym filmie nie wiem czy lampą uda sie uzyskać taki efekt, szukałem na necie lamp typu led ale mało jest tego na naszym polskim rynku, no chyba ze nie umiem szukać:/ znalazłem coś takiego Yongnuo YN 300 III + bateria i ładowarka to koszt ok 450zł...

  4. #4

    Domyślnie

    A teraz przyjrzyj się jak wygląda twarz tej biednej kobiety....

  5. #5

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że lampki pana z filmu były z nieco inne półki ...
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    fafniak, no fakt :/ czyli bez sensu a może lampa i parasolka złota Quantuum zrobi lepszą robotę ? nie będę miał tych portretów aż tak zęby się pchać w koszta... doradź proszę

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma przepisu "uniwersalnego"
    To co ten facet robił to taka siłowa metoda - przy*******ić światłem na odlew i w postpordukcji dobić modelkę kontrastami i jakimś "clarity"

    Zaczął bym od tego że pomierzyłbym światło zastane tła i określił jego ekspozycje "dobra dla mnie"
    migawka 1/50 ale raczej dużo bezpieczniej 1/100
    Światło starałbym sie zmiekczyć i ustawiać tak aby padało podobnie do tego z latarń lub wystaw sklepowych, tyle że musisz wybrać kąt padania kompromisowy. Tzn. pomiędzy naturalnym kątem padania a tym "zjadliwym" dla twarzy modelki. Tym koszmarem z tego linku raczej bym się nie sugerował - obejrzyj raczej ujęcia z filmów - tam są prawdziwi fachowcy od światła.
    I napiszę jeszcze raz - nie ma uniwersalnego przepisu. Są zasady które należy poznać i modyfikować do zastanych warunków.
    Bo możesz wykreować dowolny efekt, kwestia przyjęcia jakis założeń "co chcesz uzyskać"

  8. #8

    Domyślnie

    To z czego korzysta ten Pan na wideo to z tego co widzę rotolight neo - często używane przez filmowców przy "setkach". Daje możliwość doboru barwy, jednak mimo wszystko to jest ostre światło.
    Serdecznie,
    hubertadamczyk.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    A teraz przyjrzyj się jak wygląda twarz tej biednej kobiety....
    Jak często z @fafniak się nie zgadzam, to tutaj podpisuję się pod tym komentarzem. Wygląda to kiepsko!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hubert Adamczyk Zobacz posta
    To z czego korzysta ten Pan na wideo to z tego co widzę rotolight neo - często używane przez filmowców przy "setkach". Daje możliwość doboru barwy, jednak mimo wszystko to jest ostre światło.
    Filmowiec nadal brzmi dumnie, nie sprowadzajmy go do poziomu dzisiejszego fotografa....po prostu używajmy pojęć "materiały wideo", film to nie jest kilka sklejonych ujęć...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. światło ciagłe w plenerze
    By Ryśko in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 22:39
  2. światło ciągłe- dylemat
    By A.n.d.r.e.V in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 17:33
  3. Światło ciągłe
    By avlimoney in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 00:54
  4. Światło ciągłe do portretu
    By ewelinak in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 21:36
  5. Światło ciągłe...
    By pilon in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-06-2007, 00:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •