Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Jak odzyskać pieniądze od sprzedawcy?

    Zadzwoniłem do sklepu internetowe www.eminet.pl z pytaniem czy mają na stanie sprzęt agd. Otrzymałem potwierdzenie że tak. Kupiłem na ich stronie sprzęt i od razu zapłaciłem. Na drugi dzień otrzymałem email że niestety sprzętu nie ma. Zostałem poproszony o konto bankowe do zwrotu pieniędzy. Wysłałem informację o numerze konto. Niestety do dziś nie otrzymałem przelewu. Zadzwoniłem do sprzedawcy i dostałem informację że przelew już wyszedł do mnie. Teraz kontakt ze sprzedawcą całkowicie się urwał. Jaki wykonać kroki aby odzyskać utracone pieniądze.?

  2. #2

    Domyślnie

    Sąd i komornik lub wersja szybsza, ale bardziej ryzykowna...koledzy z siłowni. Z tym, że prowizja kolegów może przewyższać tą komorniczą.

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Niestety rozwiązania siłowe odpadają.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Zadzwoniłem do sklepu internetowe www.eminet.pl z pytaniem czy mają na stanie sprzęt agd. Otrzymałem potwierdzenie że tak. Kupiłem na ich stronie sprzęt i od razu zapłaciłem. Na drugi dzień otrzymałem email że niestety sprzętu nie ma. Zostałem poproszony o konto bankowe do zwrotu pieniędzy. Wysłałem informację o numerze konto. Niestety do dziś nie otrzymałem przelewu. Zadzwoniłem do sprzedawcy i dostałem informację że przelew już wyszedł do mnie. Teraz kontakt ze sprzedawcą całkowicie się urwał. Jaki wykonać kroki aby odzyskać utracone pieniądze.?
    to najpierw zgloszenie policja.

  5. #5

    Domyślnie

    A kiedy do nich dzwoniłeś? Nie napisałeś.
    Chyba mają 2 tyg na takie operacje. Jak dłużej to pewnie policja
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba nawet dłużej mogą sobie robić z kasą co chcą, inna sprawa że powinni szybko zwracać kasę przy ich winie, jeśli podejrzewasz oszustwo to też możesz zareagować dopiero po 14 dniach od dnia "regulaminowego".

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Czyli można klienta wprowadzić w błąd że się posiada towar na stanie. Wystawić lipny rachunek a jak kasa wpłynie poinformować ze się towaru nie ma i obracać pieniędzmi przez dwa tygodnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Czyli można klienta wprowadzić w błąd że się posiada towar na stanie. Wystawić lipny rachunek a jak kasa wpłynie poinformować ze się towaru nie ma i obracać pieniędzmi przez dwa tygodnie.
    Wygląda na to, że tak. W ostatnich tygodniach próbowałem kupić kilka rzeczy, ale zależało mi na odbiorze osobistym. We wszystkich sklepach było - na stanie, kilka sztuk itp, a po telefonie okazywało się, że -oj właśnie dzisiaj sprzedaliśmy, może być pojutrze Z zaplanowanych zakupów nie udało mi się nic kupić. A nie chodziło wcale o jakieś nietypowe rzeczy. Coraz bardziej irytuje mnie przeniesienie handlu do sieci.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Wygląda na to, że tak. W ostatnich tygodniach próbowałem kupić kilka rzeczy, ale zależało mi na odbiorze osobistym. We wszystkich sklepach było - na stanie, kilka sztuk itp, a po telefonie okazywało się, że -oj właśnie dzisiaj sprzedaliśmy, może być pojutrze Z zaplanowanych zakupów nie udało mi się nic kupić. A nie chodziło wcale o jakieś nietypowe rzeczy. Coraz bardziej irytuje mnie przeniesienie handlu do sieci.
    Handel w sieci jest OK... irytuje w dużej ilości przypadków sposób jego prowadzenia.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #10

    Domyślnie

    Mnie najbardziej coraz częstszy brak alternatywy.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Adres sprzedawcy Ebay uk -zwrot
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-12-2011, 20:38
  2. [ Reportaż ] Dzień targowy, sprzedawcy - Kołobrzeg
    By Unrealkg in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 13:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •