Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Prośba o pordę - szukam drukarki laserowej

    Witam,
    szukam drukarki laserowej do domowego użytkowania. Fajnie byłoby by miała opcję skanowania i kserowania.
    Zastanawiam się nad rozwiązaniem z tzw "wiecznym chipem". Czy oszczędność na tonerze nie jest okupiona innymi kosztami jakie mogą wyskoczyć?
    Czy możecie coś zasugerować?

    Pozdrawiam
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  2. #2

    Domyślnie

    Czemu laserowa akurat? Jak dużo drukujesz na czarno tekstu? Bo rozumiem że laserowa tylko kolor czarny czy kolor też?
    Jak masz wifi w domu to rozwaz opcje drukarki z WiFi to wygodne rozwiązanie. Brak kabli oraz nie ogranicza Cię długość kabla. Drukarka może stać w dowolnym miejscu.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  3. #3

    Domyślnie

    Tak chodzi tylko o druk b&w. Drukarka nie będzie często używana.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal_C Zobacz posta
    Tak chodzi tylko o druk b&w. Drukarka nie będzie często używana.
    to czemu akurat laserowa?

    Ja mam akurat budżetową drukarkę do użytku domowego za jakieś 350 zł ją kupiłem. Drukuję teraz bardzo mało ale 2-3 lata temu więcej. Zero problemów. Tusze tanie. Zamienniki działają, nic się nie zapycha, nie przerywa, drukuje ładnie. Nie używam narzędzi konserwacji itp. Na noc wyłączona całkowicie z prądu i tak od początku chyba. Mam Brother DCP-J140W z Wi-Fi.
    Skanuje, drukuje, kopiuje przez wi-fi wygodnie extra.
    Nie drukuje zdjęć bo jak chce zdjęcia to korzystam z LABU, więc dla mnie do użytku domowego sprawdza się świetnie - polecam.
    Działa WIN10 64 bit.
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 08-01-2017 o 18:44
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  5. #5

    Domyślnie

    sokolnik sprawa wygląda tak. Poprzednie drukarki były atramentowe. Lexmark, Epson i HP (z promocji Orange). We wszystkich zasychały atramenty. A HP spaliła się. Dlatego wstępnie myślałem o laserowej.
    Napisz co u Ciebie dziś oznacza mało drukowania? Czy drukarka wyłączona np. na 2 tygodnie ruszy bez problemu? Czy do niej można dolewać atrament? Czy kartridże do tej drukarki mogą być uzupełniane czy trzeba jakieś przerobione?
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  6. #6

    Domyślnie

    Mało drukowania to może 10 kartek miesięcznie albo mniej. Tak naprawdę nie drukuje wcale nawet tygodniami. Czasami sobie wydrukuję przepis i idę gotować wcześniej jak byłem na studiach to drukowalem więcej.
    Każdej nocy jest odłączona od prądu. Wyłączam listwe i już. Drukarka ma prąd jak komp działa. Każdy wyjazd jest wyłączona, w nocy też i tak od lipca 2016. I nic nie zaschlo. Tusze kupowałem do tej pory chyba zamienniki. Czarny po jakieś 30parę złoty. Koloru nie pamiętam kiedy wymieniałem. Musiałbym zobaczyć jakie to tusze jakiej firmy i ile ich mam. Wymieniałem całe tusze i działało bez problemów. Nie dolewalem nic strzykawka Po formacie kompa muszę wgrać sterowniki bo jeszcze tego nie zrobiłem i ustawić WiFi by działalo. Nie drukuje dwustronnie. Trzeba by było przekładać kartki. Tego zaluje bo dwustronny druk jest fajny...jak ktoś dużo drukuje. Ja dwustronnie nie potrzebuje drukować.
    Żadnej lepszej drukarki nie potrzebuje. Chyba że do foto. Kupiłbym ją jeszcze raz.
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 08-01-2017 o 23:55
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  7. #7

    Domyślnie

    To ja napiszę, że od 11 lat używam HP 1018. Na jednym tonerze drukuje ok 2200 stron, toner kosztuje (zamiennik) ok 80 zł Polecam. Te nowe HP nie mają aż takiej wydajności, ale i tak ciągną 1500-1800 stron na tonerze za ok 100 zł. Sama drukarka ok 300 zł. Nic nie zasycha...

  8. #8

    Domyślnie

    Muszę siebie poprawić. Sprawdziłem zasilanie mojej drukarki i okazało się że cały czas jest podłączona do prądu. Nie do listwy tylko prosto do kontaktu w ścianie. I jest w trybie czuwania. Nie wiem po co skoro nie drukuje nic. Muszę chyba ja wyłączyć żeby prądu nie żarło. Zobaczę jak to będzie.

    A jak już sobie tak rozmawiamy ... jaka jest najtańsza drukarka do nadruku na płytach DVD? Albo może nie drukarka do papieru z funkcją nadruk a na płytach, tylko sama drukarka płyt do użytku domowego? Są takie urządzenia? Bo drukarka z fikcją druku na płytach to wiem że są... wiem też że są drogie bo najczęściej to drukarki do foto po około 1000-1500 zł minimum.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  9. #9

    Domyślnie

    Znajomy z pracy mial wieczne problemy z atramentem (wyschniete glowice) Polecilem mu laser - od 3 lat na nic sie nie skarzy.

    Prawda jest taka, ze atramentowki musza pracowac, a nawet gdy nie pracuja zuzywaja tusz , laser spokojnie lezy i nic mu sie nie dzieje.

  10. #10

    Domyślnie

    Bo laserowka nagrzewa się przed samym drukowaniem. Atrament musi być widocznie gotowy cały czas... inaczej zaschnie i koniec. Taka technologia.
    Ile kosztuje toner do laseru? Za 30 parę złoty go nie kupi się. Akurat z drukarkami to najlepiej kupować nie za drogie i się do nich nie przyzwyczajać. Jak się zepsuje po 2-3 latach to nie szkoda wyrzucić i porostu kupić nową. Ważne by tusze były tanie. Oczywiście to moje zdanie.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 13:13
  2. reklamacja drukarki,Tesco, prosba o poradę
    By 4est in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 11:00
  3. prośba o pomoc w wyborze drukarki
    By mariuszmilkowski in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 00:58
  4. szukam plecaka ... prośba o pomoc
    By MadMad in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 17:29
  5. w sprawie drukarki
    By mado in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-04-2006, 00:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •