Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Zgadza się, lecz w dużej mierze użytkownik sam doprowadza poprzez klikanie na stronach, klikajac w nieznane maile itp. Ja w pracy poblokowałem wszytkie strony wykluczajac tylko te które sa uzutkownikom potrzebne do pracy i mam święty spokój, co prawda na początku był "bunt" bo nie można nic poczytać, nic kupić itp. lecz z czasem się przyzwyczili.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  2. #32

    Domyślnie

    I bardzo dobrze, ale to nie do końca o tym temat
    Użytkownik domowy nie poblokuje sobie wszystkiego, chodzi po różnych stronach, a biorąc pod uwagę, że zagrożenia coraz częściej są rozprowadzane poprzez sieci reklamowe, to tak naprawdę nie wiadomo na jakiej stronie może się pojawić syf.
    Jest wiele rzeczy które zmniejszają ryzyko i warto wiedzieć jakie działania można podjąć, aby było bezpieczniej, ale nie zmienia to wiele w kwestii backupów. Zagrożeń całkowicie nie da się wyeliminować i trzeba o tym pamiętać. Kopia offline zawsze ma pewne przewagi nad kopią online i vice versa.
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    1. Żeby złapać cryptolockera czy inny syf wcale nie trzeba nic klikać. Nie trzeba nawet wchodzić na "dziwne" strony. Fakt, rozsyłanie mailami, phishing/spearphishing to najpopularniejsze metody, ale nie jedyne.
    Czyli jednak trzeba coś kliknąć...

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Czyli jednak trzeba coś kliknąć...
    Wystarczy wejść na stronę Internetową która zaserwuje reklamę z jakiejś dużej firmy serwującej reklamy, bądź na blog/stronę na nieaktualizowanym wordpresie, joomli czy czymś innym, która została przejęta i służy do serwowania malware - takich stron są co najmniej setki tysięcy, jak nie miliony w Internecie, sieci reklamowe, szczególnie te mniejsze i średnie są wykorzystywane do rozsyłania malware na co dzień.

    PS.
    Wejść na stronę Internetową można nic nie "klikając" a jedynie pisząc na klawiaturze. Chyba, że używamy innej definicji klikania.
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #35

    Domyślnie

    Panowie... temat jest o swoistym backupie ."..
    Rozwiazanie dladebila....

  6. #36

    Domyślnie

    Dokładnie, na głupotę użyszkodnika nie poradzi żadne backup

  7. #37

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. W komputerze mam już 4 dyski i zaczyna na nich brakować mi miejsca. Myślę nad serwerem NAS na minimum 4 dyski - 2 dyski po 4 terabajty teraz reszta miejsca 'na zaś' . Będę na nich przechowywał zdjęcia i surowe wideo z kamery. Czy można odrabiać zdjęcia bezpośrednio z NAS-a? Jakie modele możecie polecić

  8. #38

    Domyślnie

    Coś z synology lub qnap


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Czy można odrabiać zdjęcia bezpośrednio z NAS-a? Jakie modele możecie polecić
    Można, ale w przypadku standardowego NAS i sieci 1Gbps to może mocno spowalniać pracę ( zależy jaki masz komputer ).
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. czy ktoś pomoże htpc i serwer plików
    By MARS CooL in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 20:09
  2. READYNAS NV+ RND4000 - serwer plików
    By kruszyna in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 21:51
  3. Darmowy serwer
    By manfred in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 00:31
  4. Jaki serwer do umieszczania / ściągania plików
    By mswilk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 21:21
  5. Serwer FTP
    By deoc in forum Plenery i warsztaty rok 2008 (Pojezierze waleckie, Bieszczady)
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 15:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •