Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    ten gumowy pierścień ostrości na zdjęciach wygląda jak napuchnięta guma prosto z trzydziestoletniej sigmy
    hehe to samo pomyślałem. Jeszcze pamiętam te samciangi 14mm kosztowały 1200zł, teraz samciang podrzucił sobie cenę i około 2000zł - prawie 100% przebitka, brawo! Ja planowałem kupić na ten sezon czternastkę, rozumiem 100-200zł więcej ale nie prawie 100%. Więc samciang już się nie pojawi u mnie. Chyba faktycznie dorzucę do jakiegoś używanego Nikkora z AF'em

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jeszcze pamiętam te samciangi 14mm kosztowały 1200zł, teraz samciang podrzucił sobie cenę i około 2000zł - prawie 100% przebitka, brawo! Ja planowałem kupić na ten sezon czternastkę, rozumiem 100-200zł więcej ale nie prawie 100%. Więc samciang już się nie pojawi u mnie. Chyba faktycznie dorzucę do jakiegoś używanego Nikkora z AF'em
    Nie żebym bronił polityki cenowej Samyanga, bo sam uważam, że ta 14 XP powinna kosztować najwyżej nieco poniżej 3 tysięcy, to oczekiwanie, że zupełnie nowy model, przede wszystkim jaśniejszy o 2/3 EV (zmierzone) będzie kosztował 100-200 zł więcej jest nonsensem. To już stara wersja AE kosztuje według nowego cennika 1750 zł, czyli 250 zł więcej, niż przed Nowym Rokiem.

    Ja też pamiętam, jak szkła były tanie jak barszcz. Ale dolar kosztował wtedy 2 zł.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #13

    Domyślnie

    Ale jak pisałeś wcześniej powoli sugerowana cena zmieni się na 1950zł. Dolar stopniowo zmieniał ceny całego sprzętu -ale stopniowo. Ciamcianowy marketing przy okazji usilnie próbuję zmienić swoje ciamciangowe produkty z przyzwoitych i tanich, w ekskluzywne i drogie, zwiększając przy tym ceny wszystkich produktów - a dolar swoje dorzucił, więc będzie można zwalić całą winę na umocnienie się dolara. Dolar spadnie a ciamciang zostawi wciąż zawyżone ceny. Dla mnie ciamciang to ciamciang, zwracałem się ku temu produktowi ze względu na przyzwoitą cenę. Kiedyś miałem ciamciangową 85 bo nie było mnie stać na normalną 85 z AF. Więc taki ciamciang był dobrą propozycją ze względu na cenę. Teraz hmm... ciamciang nie ma nic do zaoferowania, a zaczął się $$$ równać z cenami Tamronów/Sigm i nawet systemowych szkieł.

    Swoją drogą, klepią te same szkła po kilka razy, żeby znów nabić sobie kasę, ja już się pogubiłem z tymi 14mm. Teraz sobie ciamciang wymyślił produkty premium za które zrobi sobie mega przebitkę, ale ktoś kto go projektował chyba był na niezłej naebie, bo sam wygląd obiektywu odstrasza i zniechęca do kupna. Średnia polityka chińczyków.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 12-01-2017 o 20:03

  4. #14

    Domyślnie

    Jest jeszcze irix 15 w cenie poniżej 1800

    Btw to Nikon mógłby pomyśleć nad np 18 1.8g
    R | 35 | 50 | 135

  5. #15

    Domyślnie

    Przy sporej ofercie szkieł UWA ten obiektyw w tej cenie wielkiej furory nie zrobi. Irix 15/2.4 w wersji blackstone jest 1000 zł tańszy, Irix 15/2.4 firefly to raptem połowa ceny tego Samyanga. W podobnej cenie Tokina 16-28/2.8, zoom i do tego z AF. Coś księgowym w tym Samyangu od sukcesu zaczyna sodówa uderzać do głowy. Są jakieś granice cenowego absurdu. Myślą, że jak dodadzą napis premium i podniosą absurdalnie cenę to nagle staną sie pozycjonowani przez klinetów jak Zeiss. Zresztą nawet wygląd obudowy skopiowali.

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Witam!
    Jak dla mnie (amatora) cena zdecydowanie za wysoka. Jakbym miał tyle dać za ciężką stałkę UWA bez AF, to wolę dozbierać około 1000zł na używany N14-24/2.8...
    pozdrowienia!
    Za 1000 zł więcej to masz świetnego optyczne Tamrona 15-30/2.8 z AF nówka sztuka.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 13-01-2017 o 01:20
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #16

    Domyślnie

    Kuba,

    Dzięki za ciekawy test.
    Fajny ten ciamciang, jak ktoś ma FF warto rozważyć, chociaż cena rzeczywiście niewąska
    Co do jasności - 2/3 działki byłoby F 2.2, tutaj okolice 1/2 działki od F2.8.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ale jak pisałeś wcześniej powoli sugerowana cena zmieni się na 1950zł.
    Ale chodziło mi o wersje starą, a nie nową !

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Coś księgowym w tym Samyangu od sukcesu zaczyna sodówa uderzać do głowy. Są jakieś granice cenowego absurdu. Myślą, że jak dodadzą napis premium i podniosą absurdalnie cenę to nagle staną sie pozycjonowani przez klinetów jak Zeiss. Zresztą nawet wygląd obudowy skopiowali.

    Za 1000 zł więcej to masz świetnego optyczne Tamrona 15-30/2.8 z AF nówka sztuka.
    Niestety można się pod tym podpisać. Na dodatek nazwa "Premium" została zastąpiona przez "XP". Optycznie to dobre szkło, ale cena niestety wysoka.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez marcepanek Zobacz posta

    Co do jasności - 2/3 działki byłoby F 2.2, tutaj okolice 1/2 działki od F2.8.
    Ja nie mówię o cyferkach, tylko o faktycznej jasności w odniesieniu do poprzednika. Tak samo naświetlone zdjęcia mam dokładnie o 2 działki czasu krócej niż w wersji 2.8, czyli dokładnie 2/3 EV.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #18

    Domyślnie

    Ale chodziło mi o wersje starą, a nie nową !
    Też pisałem o starej wersji. O nowej nawet mi się nie chcę wspominać, bo to dopiero nieporozumienie.
    Starą wersje planowałem kupić ze względu na starą cenę, teraz nie ma sensu, jest IRIX i w dodatku 2.4 zamiast 2.8 jak ciamciang.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 13-01-2017 o 09:31

  9. #19

    Domyślnie

    Wybacz, ale pisanie "ciamciang" jest jakieś takie infantylne...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #20

    Domyślnie

    Niektórzy nawet spekulują, że IRIX to tak naprawdę Samyang. Nawet na stronie Irixów zdają się coś sugerować: "Swiss precision and ingenious Korean solutions make for a powerful combination". Jeśli to prawda (nie piszę, że tak jest w rzeczywistości) to tak czy siak kupuje się od nich

    <<klik>> i <<klik>>

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. samyang 85mm F1.4 vs samyang 85mm T1.5 Samyang 85mm VDSLR
    By forpol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 18:14
  2. Samyang 10mm / 2,8 czy Samyang 14mm/2,8
    By krisldz in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2015, 23:50
  3. [recenzja] TAMRON 28-75 2.8
    By Cichy in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 16:34
  4. [Recenzja] Lowepro Primus AW
    By Qiubag in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 16:08
  5. Apacer CD211 - moja recenzja
    By ajt in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2005, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •