Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: Monitor 2500zł

  1. #21

    Domyślnie

    ja mam ten "budżetowy" CS240 dopiero od niedawna
    większość życia robiłem zdjęcia na HP w2207h, teraz służą jako poboczne i ozdoba biurka

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    UHD 27" jest tylko jeden:
    - NEC EA275UHD - Zadziwiająco dobra biurwa. W zasadzie nadaje się do foto, choć nie oczujnikowany jak wyższe serie i płynie z parametrami dość szybko.
    Kalibrowany sprzętowo? Bo z tego co czytam to tak, ale może być jak w przypadku "10-bit"...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Kalibrowany sprzętowo? Bo z tego co czytam to tak, ale może być jak w przypadku "10-bit"...
    Tak, kalibrowany sprzętowo.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tylko zwrócę uwagę na to że rozdzielczość UHD na 27" w połaczeniu z UI wielu programów ( adobe CS6 nie ma skalowania UI tylko same fonty ) wymaga lupy albo pogodzenia się z bardzo złym skalowaniem w windows, posiłkować można się starym skalowaniem z win8 wymuszanym w rejestrze programem do tego.
    2560x1440 uważam osobiście za najbardziej rozsądne na 27".

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A tak poza tym- napisz PW do następujących osób z zapytaniem na czym obrabiają zdjęcia i wyrób sobie opinię sam:
    @Dawid_Gaszynski @Yanis, @pes, @jacek_wozniak, @esperal, @raftik, @darjo1, @SerU, @creep, @Zelber, @kurczeblade...
    Zapewne pominąłem kilka innych osób gdyż nie wszystkie wątki tematyczne śledzę, aczkolwiek myślę, że będziesz mieć z czego wyciągnąć wnioski
    Wywołany do tablicy i mile połechtany umieszczeniem w tak zacnym towarzystwie odpowiadam: EIZO FORIS FS2331 Służy już piąty rok, gdy go kupowałem rozważałem jeszcze trochę tańszego Della i HP - nie pamiętam nazw, były to dwa modele, które też były polecane jako wariant minimalny. Niemniej jednak absolutnie nie żałuję przesiadki na Eizo, mimo że to był chyba najtańszy dostępny model.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja tylko zwrócę uwagę na to że rozdzielczość UHD na 27" w połaczeniu z UI wielu programów ( adobe CS6 nie ma skalowania UI tylko same fonty ) wymaga lupy albo pogodzenia się z bardzo złym skalowaniem w windows, posiłkować można się starym skalowaniem z win8 wymuszanym w rejestrze programem do tego.
    2560x1440 uważam osobiście za najbardziej rozsądne na 27".
    Na szczęście w CC to juz działa; ale miałem ten sam problem tylko na 30" . 2560x1600 tak mam w w poprzednim CG; teraz mogę się cieszyć pełnym 4K i mimo ze drogo to nie załują tego moje oczy .
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 05-01-2017 o 23:36

  7. #27

    Domyślnie

    Co sądzicie o nowych LG 5k ultrafine? Czy rzeczywiście nadają się do pracy przy zdjęciach, czy to tylko marketingowa ściema?
    D610 | 20 1.8 | 35 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sekta wyznawców apple twierdzi że to najlepsze monitory, a jaka jest prawda to by trzeba było testy robić, tanie monitory to nie są.

  9. #29

    Domyślnie

    MZ są relatywnie tanie.
    5K 27" za 4500zł za monitor, który jest przynajmniej przestawiany jako do pracy to brzmi nieźle. Są jakieś inne modele z tą rozdz. i rozmiarem?
    D610 | 20 1.8 | 35 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli rozdzielczość jest najważniejsza to tak zgadza się to chyba najlepsza opcja ale niech się wypowiedzą fachowcy, może @Tom01 coś wie więcej, a @nikoniarz pewnie uzna ten monitor za super bo nie jest nec ani eizo

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szkło do 2500zł jasny uniwersalny.
    By Maly.Psikus in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 21:02
  2. Komputer do obróbki zdjęć 2500zł
    By largooo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 00:35
  3. Filmowanie do 2000-2500zł - co wybrać?
    By nowart in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 21:02
  4. Podręczny aparat do 2500zł
    By Fear in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 19:10
  5. notebook do 2500zł
    By sebaok in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •