Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: Monitor 2500zł

  1. #1
    S3
    Gość

    Domyślnie Monitor 2500zł

    Poszukuje monitora do amatorskiej/półprofesjonalnej obróbki fotografii - głównie na własny użytek. Budżet to ok. 2500 zł.

    Preferowany rozmiar to ok. 27 cali.

    Myślałem nad tymi: NEC 2690WUXi2 | Dell UP2716D
    Co myślicie albo jakie są inne propozycje?

  2. #2
    S3
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze myślałem na tym NEC PA271W

  3. #3

    Domyślnie

    Nie możesz dołożyć- bierzesz Della, możesz dołożyć- bierzesz CS270 lub PA272W. Aczkolwiek i tak zalatuje mi jakąś prowokacją...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A tak poza tym- napisz PW do następujących osób z zapytaniem na czym obrabiają zdjęcia i wyrób sobie opinię sam:
    @Dawid_Gaszynski @Yanis, @pes, @jacek_wozniak, @esperal, @raftik, @darjo1, @SerU, @creep, @Zelber, @kurczeblade...
    Zapewne pominąłem kilka innych osób gdyż nie wszystkie wątki tematyczne śledzę, aczkolwiek myślę, że będziesz mieć z czego wyciągnąć wnioski
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 05-01-2017 o 00:18

  4. #4
    S3
    Gość

    Domyślnie

    żadna prowokacja
    dlaczego nie polecasz NEC PA271W?
    Jak to wygląda w Dell UP2716D z kalibracją i programowaniem tablic LUT (w porównaniu do NEC/EIZO czy jakoś gorzej/inaczej)?

  5. #5

    Domyślnie

    PA271W będzie wchodził w grę tylko używany. Wysokie modele raczej nie pojawiają się w ogłoszeniach za ułamek ceny bez powodu. Dobrze by było ten powód poznać, zamiast potem "cieszyć się" złomem na biurku. 2690WUXi2 to bardzo stary model. Prawdopodobieństwo kupienia sprawnego jest praktycznie zerowe.

    Kalibracji sprzętowej (normalnej) w DELLach nie ma.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    @nikoniarz - zgłaszam się

    No u mnie jest tragedia... aktualnie podobno niekalibrowalny IPS 24" o strasznie egzotycznej nazwie na Iiya... Wprawdzie nie z marketu, ale gdzie mu tam do monitorów za 2500
    Ale żeby nie było - jak potrzeby mi proofing, to robię na EIZO i do tego próbny wydruk oglądam w komorze świetlnej i aż strach powiedzieć, że ten cienias za tysiąc pińcet ani razu mnie nie zawiódł Kalibruję regularnie Xrite i1-Pro2
    Obrabiam dużo zdjęć, które idą do klientów i przygotowuję bardzo (ale to naprawdę bardzo) dużo materiałów do druku (cyfra i litho).

    Żeby było jeszcze śmieszniej, to dosłownie przed chwilą robiłem na atramencie wydruk plakatu A1 dla klienta, którego głównym elementem jest jedno z moich zdjęć i jakoś różnicy między ekranem a drukiem nie widzę
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  7. #7

    Domyślnie

    Też się zgłaszam, eizo cs240.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Też się zgłaszam, eizo cs240.
    Twoja odpowiedź jest tendencyjna
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  9. #9

    Domyślnie

    A, byłbym zapomniał o jednej z najważniejszych osób na tym forum, czyli o Marcinie. Mam nadzieję, że @stig również dorzuci coś od siebie.

  10. #10

    Domyślnie

    @nikoniarz Ja się na monitorach nie znam. Wiem co dobre/najlepsze (kiedy już zbadane i przetestowane przez fachowców), ale w kwestii konkretnych modeli w danych zakresach cenowych, polegam na @Czornyj. O ile komputer składam po swojemu, to monitory są dla mnie szatańskimi urządzeniami. Obecnie mam Della U2713H i NECa PA272W. Pierwszy robi mi jako ekran na palety i programy narzędziowe, video, etc., a z samym obrazem pracuję na NECu. Dell niby wyświetla prawidłowo i pewnie byłby wystarczający jako jedyny do amatorskiej obróbki, ale np. nie jestem w stanie doprowadzić szarości do takiej, jaką widzę na NECu (zawsze jakieś delikatny zafarb jest). Oczywiście to widać wtedy, gdy jak u mnie -- monitory stoją obok siebie i wyświetlają ten sam pulpit. Gdyby stał jako jedyny, byłoby to dla większości osób niezauważalne.
    Ostatnio edytowane przez stig ; 05-01-2017 o 11:24
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Szkło do 2500zł jasny uniwersalny.
    By Maly.Psikus in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 21:02
  2. Komputer do obróbki zdjęć 2500zł
    By largooo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 00:35
  3. Filmowanie do 2000-2500zł - co wybrać?
    By nowart in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 21:02
  4. Podręczny aparat do 2500zł
    By Fear in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 19:10
  5. notebook do 2500zł
    By sebaok in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •