Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Ankieta "Jakiego monitora używam"- czy to ma sens?

    Jak w tytule- czy taka ankieta miałaby sens? Wg. mnie miałaby. Bo skoro można dla lamp, to pewnie można by i dla monitorów. Ja wiem, że monitorów jest więcej niż lamp (w sensie modeli), ale może warto by coś zrobić w tej kwestii? Problemem może okazać się "poszeregowanie" wyboru... Myślę, że takie dane pomogły by niektórym osobom w wyborze. Może ma ktoś jakiś pomysł w kwestii wyboru- marka, rozdzielczość, wielkość...
    Temat monitorów jest dość "śliski"... Tylko czy wybór monitora przekłada się na jakość zdjęć prezentowanych na forum? Podobno z "rzeczy martwych" monitor należy do "czołówki" mającej wpływ na jakość obrazu (zaraz po korpusie i obiektywie)...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 03-01-2017 o 23:30

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale chcesz wymieniać tu wszystkie dostępne np od 10 lat monitory ?
    Ankieta dotycząca samej marki mija się z celem.
    Sporo ludzi ma fobie do eizo lub nec i udowadniają wyższość swoich decyzji zakupowych byle nie eizo i nec bo to dla głupków co dali się nabrać na marke itd

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale chcesz wymieniać tu wszystkie dostępne np od 10 lat monitory ?
    Ankieta dotycząca samej marki mija się z celem.
    Sporo ludzi ma fobie do eizo lub nec i udowadniają wyższość swoich decyzji zakupowych byle nie eizo i nec bo to dla głupków co dali się nabrać na marke itd
    Ale tak samo sprawa wygląda w kwestii lamp- jedni wolą YN, drudzy Nikona. Zdaję sobie sprawę, że nie sposób wymienić monitory dostępne w przeciągu 10-15 lat. Dlatego zapodałem luźny temat do dyskusji. Nie przyjmie się to nie szkodzi, ja chłodno do tego podchodzę...

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Sama ankieta ma sens (chyba). Kwestia tyko listy modeli.
    Pomocny może być wątek: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=32374
    ale .. tu jest ponad setka modeli, a nie ma starych.
    Problemem jest tylko lista modeli. Za długa zniechęci.
    nikoniarz - zaproponuj albo i sam załóż wątek z ankietą, to twój pomysł w końcu
    pamiętaj tylko, że kiepsko się edytuje ankiete. Idzie dopisywać tylko cos na końcu. Więc trzeba przemyśleć jak to poukładać. Firmami? Przekątną?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Więc trzeba przemyśleć jak to poukładać. Firmami? Przekątną?
    Dlatego zapodałem jedynie luźną propozycję o czym już wyżej wspomniałem. Niby teraz nie ma chętnych na sugestie, ale jakby ankieta się pojawiła to zapewne znajdzie się masa osób wytykających co jest nie tak

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    To masz jak w banku

  7. #7

    Domyślnie

    Robienie ankiety ze wszystkimi typami monitorów mija się z celem - szukanie tylko przez Ctrl-F a i tak by się okazało, że nie ma go na liście.
    Można jednak zrobić to tak: Na początek założenie jakie monitory uważa się za profi - wymienić "neki" i Eizo ale te z górnej półki, (Seria taka i taka) ale bez podawania rozmiaru w calach, później na takiej samej zasadzie półka średnia, dalej użyteczne "biurwy" (tą listę musiałby przygotować np. @Tom01), i marketowce. Dodatkowo dać opcję rozmiaru w calach, typu matrycy (TN/IPS) i rodzielczości.

    Można też to zrobić tak: przedział pieniężny od - do, marka (wymienić wszystkie znane marki monitorów - nie modele!), rozmiar, rozdzielczość. Należy też dodać pytanie o kalibrację - robię/nie robię i jak często. I na koniec, czy posiadacz monitora ma także swój kalibrator
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Można też to zrobić tak: przedział pieniężny od - do, marka (wymienić wszystkie znane marki monitorów - nie modele!), rozmiar, rozdzielczość. Należy też dodać pytanie o kalibrację - robię/nie robię i jak często. I na koniec, czy posiadacz monitora ma także swój kalibrator
    Właśnie raczej w tym kierunku myślałem. Poza wspomnianymi przez Ciebie kryteriami brałem pod uwagę jeszcze: rodzaj matrycy, rodzaj podświetlenia, długość użytkowania, czy kupowaliśmy nowy/używany... W każdym razie widzę, że zainteresowanie jest dość małe, więc nie wiem czy jest sens... Ale zobaczymy, czas pokaże...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sama ankieta ma sens (chyba). Kwestia tyko listy modeli.
    Pomocny może być wątek: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=32374
    Tu jest regularnie aktualizowana. Łącznie z nieprodukowanymi:
    http://mva.pl/viewtopic.php?f=40&t=152
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    Czemu brak w pierwszej grupie chociażby budzącego wiele dyskusji Benq?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  2. Problem z "podpięciem" monitora Eizo ColorEdge CG241W
    By Illustrator in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 16:57
  3. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  4. Kupno "pełnej klatki", czy jest sens?
    By Squier in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 09:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •