Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    Lista się nazywa: "Lista polecanych monitorów", a nie "Lista wszystkich monitorów" anu tym bardziej "Lista min i materiałów wybuchowych". Czemu go nie ma nawet w pierwszej grupie? W wątku o Bęku jasno jest wykazane. Ma znacznie gorsze defekty niż średnia tej klasy.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Lista się nazywa: "Lista polecanych monitorów", a nie "Lista wszystkich monitorów" anu tym bardziej "Lista min i materiałów wybuchowych".
    No to brak chociażby "następców" Della U2713H w postaci UP2716D czy mniejszej wersji UP2516D...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jak w tytule- czy taka ankieta miałaby sens?
    Ankieta nie ma sensu. Pod względem ilości, dobrych monitorów na biurkach użytkowników jest stosunkowo niewiele. Większość, sądzę że nawet 80-90% to przypadkowy sprzęt wraz z laptopami. Siłą rzeczy wyjdzie, że większość używa sprzętu popularnego a nieliczni dziwacy innych. Znacznie lepszym pomysłem było zapytanie w innym wątku ludzi mających widoczny dorobek fotograficzny. Niestety dla z góry postawionej tezy, WSZYSCY zapytani okazało się że mają monitory średniej i wyższej klasy. Ankieta jest moim zdaniem kolejną próbą obronienia poglądu, że jednak EIZO to samo zło i z powodzeniem większość pracuje na innych. Zastanawiające jest tak silne dążenie do "udowodnienia".

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    No to brak chociażby "następców" Della U2713H w postaci UP2716D czy mniejszej wersji UP2516D...
    Nie ma, bo są sporo gorsze. W wielu przypadkach nowsze modele są gorsze od starszych. Ciekawostka, aby znaleść godnego następcę przedwiecznego Samsunga 193P, teraz trzeba sięgać po EIZO CS. Współczesne Samsungi są nieporównywalnie gorsze od wielu modeli sprzed 10 lat. Wtedy matryca 8 bitowa była standardem, 6 tylko w wyjątkowym badziewiu. Nie było kolorowych plam, liniowość znośna, o srebrzeniu nikt nie słyszał i to w klasie popularnej.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 06-01-2017 o 15:30
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    WSZYSCY zapytani okazało się że mają monitory średniej i wyższej klasy
    Odnoszę wrażenie, że zdarza Ci się pisać to co akurat wygodniej napisać, pomijając pewne fakty z tamtego wątku...

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    No u mnie jest tragedia... aktualnie podobno niekalibrowalny IPS 24" o strasznie egzotycznej nazwie na Iiya... Wprawdzie nie z marketu, ale gdzie mu tam do monitorów za 2500
    Ale żeby nie było - jak potrzeby mi proofing, to robię na EIZO i do tego próbny wydruk oglądam w komorze świetlnej i aż strach powiedzieć, że ten cienias za tysiąc pińcet ani razu mnie nie zawiódł
    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Dell niby wyświetla prawidłowo i pewnie byłby wystarczający jako jedyny do amatorskiej obróbki, ale np. nie jestem w stanie doprowadzić szarości do takiej, jaką widzę na NECu (zawsze jakieś delikatny zafarb jest). Oczywiście to widać wtedy, gdy jak u mnie -- monitory stoją obok siebie i wyświetlają ten sam pulpit. Gdyby stał jako jedyny, byłoby to dla większości osób niezauważalne.
    I tu wcale nie chodzi o kwestionowanie sensu zakupu Eizo czy Neca, a uczciwe przyznanie faktu, że można pracować na Dellu czy Benq bez "ubytku" dla finalnego obrazu.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, że zdarza Ci się pisać to co akurat wygodniej napisać, pomijając pewne fakty z tamtego wątku...
    Może mam zacytować? Czy ktokolwiek nie miał monitora EIZO lub NEC? Jeden nie, ale i tak poważniejsze prace sprawdza na EIZO.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    I tu wcale nie chodzi o kwestionowanie sensu zakupu Eizo czy Neca, a uczciwe przyznanie faktu, że można pracować na Dellu czy Benq bez "ubytku" dla finalnego obrazu.
    Na laptopie też się da pracować. Jeśliby praca na monitorach niższej klasy byłaby równie wygodna i wiarygodna jak na EIZO/NEC, to dlaczego tylu ludzi zmienia monitory właśnie na EIZO/NEC i co ważniejsze, dlaczego wszyscy odczuwają poprawę? Można pracować na wszystkim, nikt tego nie kwestionuje, ale jakimś obłędem jest próba podważania że świat jest okrągły. EIZO/NEC kupuje się nie po to aby móc pracować ale żeby wygodniej, wydajniej pracować.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 06-01-2017 o 15:47
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    I tu wcale nie chodzi o kwestionowanie sensu zakupu Eizo czy Neca, a uczciwe przyznanie faktu, że można pracować na Dellu czy Benq bez "ubytku" dla finalnego obrazu.


    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ankieta jest moim zdaniem kolejną próbą obronienia poglądu, że jednak EIZO to samo zło i z powodzeniem większość pracuje na innych. Zastanawiające jest tak silne dążenie do "udowodnienia".
    Czyli jednak trochę racji Tom ma


    Też uważam, że lepiej byłoby popytać ludzi na czym obrabiają lub stworzyć ankietę jaką @SerU proponował odnośnie widełek budżetowych. To są najlepsze opcje jeżeli chodzi o ankietę odnośnie monitorów.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Też uważam, że lepiej byłoby popytać ludzi na czym obrabiają
    Ależ pytanie już było. I nawet odpowiedzi, ale niezgodne z oczekiwaniami Nikoniarza.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=278583
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Na laptopie też się da pracować. Jeśliby praca na monitorach niższej klasy byłaby równie wygodna i wiarygodna jak na EIZO/NEC, to dlaczego tylu ludzi zmienia monitory właśnie na EIZO/NEC i co ważniejsze, dlaczego wszyscy odczuwają poprawę?
    Dlaczego podajesz za przykład laptopową skrajność wiedząc dobrze jaka różnica jest między takim ekranem a chociażby Benq SW2700PT? Wrzucasz to do jednego wora. Oczywiste jest że w kwestii dążenia do idealizmy powinniśmy zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt foto (bo przecież tanie szkła również mają więcej wad optycznych niż drogie) oraz monitory. Owszem, droższy sprzęt jest lepszy, ale czy ten tańszy jest na tyle zły, by go dyskwalifikować jak Ty właśnie to czynisz? Bo wrzucanie do jednego wora ekranów za 500 i tych za 2500 zł nie jest chyba obiektywne. Sam pisałeś, że każde 500 zł robi różnicę.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Ależ pytanie już było. I nawet odpowiedzi, ale niezgodne z oczekiwaniami Nikoniarza.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=278583
    Nie mam oczekiwań, dla mnie to dyskusja jak każda inna. A tym bardziej mam do niej dystans skoro prowadzę ją ze sprzedawcą Oczywiście nie neguję tego co piszesz i wyciągam sobie wnioski
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 06-01-2017 o 15:53

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta

    Na laptopie też się da pracować. Jeśliby praca na monitorach niższej klasy byłaby równie wygodna i wiarygodna jak na EIZO/NEC, to dlaczego tylu ludzi zmienia monitory właśnie na EIZO/NEC i co ważniejsze, dlaczego wszyscy odczuwają poprawę? Można pracować na wszystkim, nikt tego nie kwestionuje, ale jakimś obłędem jest próba podważania że świat jest okrągły. EIZO/NEC kupuje się nie po to aby móc pracować ale żeby wygodniej, wydajniej pracować.
    Owszem; wygodniej, przyjemniej i zdrowiej ale niestety drogo i myślę ze to jest właśnie podstawowa bariera. Nie jesteśmy bogatym społeczeństwem; a nawt jak kogoś stać na luksus ( tak - luksus ) EIZO/NEC to musi do tego "dorosnąć". Sam długi czas uzywałem monitora iiyama 27" i wydawało mi się ( zresztą znami wielu jego uzytkowników ) OK.
    Wystarczy z mojej dziedziny popatrzeć na zdjęcia Sławka - hesji, aby dojść do wniosku, ze monitor pomaga ale ....

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Owszem; wygodniej, przyjemniej i zdrowiej ale niestety drogo
    Bądźmy uczciwi: Nie drożej niż nowy model body, po które większość leci bez żadnego wahania.

    PS. Nie mówię w tym momencie o Pańskim, bo to jest już high-end.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Dlaczego podajesz za przykład laptopową skrajność wiedząc dobrze jaka różnica jest między takim ekranem a chociażby Benq SW2700PT?
    Dlaczego skrajność? MBP z Retiną ma obraz porównywalny/lepszy jak SW2700pt. Liniowość taka sama a nie ma plam.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  2. Problem z "podpięciem" monitora Eizo ColorEdge CG241W
    By Illustrator in forum Komputery
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 16:57
  3. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  4. Kupno "pełnej klatki", czy jest sens?
    By Squier in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 28-07-2010, 09:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •