Close

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 124
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Tamron jest 1200zł droższy od N85 1.8G a co oferuje w zamian? Stabilizację. Dla jednych wartą 1200zł dla innych nie. Sigma kosztuje kolejne 1.5k więcej, oferuje światło 1.4. Nikkor kosztuje jeszcze więcej niż sigma. Nawet jeśli nie jest lepszy to są używki, wyjdzie taniej niż nowa sigma a daje to samo. Jak ktoś potrzebuje nowy dopłaci do sigmy, żaden problem, nie musi przecież dopłacać aż do nikkora ze sklepu, skoro dostaje to samo w cenie 5k.

    Jakoś dziś Ci łatwo psioczyć na nikkora. A jak wychodził na rynek w 2010r to sigma nie potrafiła zrobić nic co choćby zbliżyło by się do niego. Czemu wtedy nie psioczyłeś? Dziś, 6 lat później, nagle nikkor to złooo bo sigma po 6 latach rozbierania nikkorów i zeissów w końcu zrobiła dobrą 85tkę. Ło matko. Ok, zrobiła, i chwała im za to, bo można kupować świetne arty 1.4 za połowę ceny odpowiednich nikkorów (no, poza 85tką która kosztuje 800zł taniej niż kupiłem nikkora). Sam mam dwa na stałe, 18-35 miałem przez jakiś czas na własność i nie mówię że to złe szkła. Ba, są rewelacyjne. Co nie zmienia faktu że w tym momencie nikkora można kupić za 3800 a sigmy są tylko nowe za 5k. W tym wypadku, wiedząc co potrafi nikkor bo go mam, jeśli nie musiałbym kupować nowego szkła, kupiłbym właśnie nikkora, a zaoszczędzone 1200zł dołożył do kolejnego słoika.

    Piszesz że AF w 1.4G ma problemy - nie miałem ich, piszesz że nie jest ostry na 1.4 jak sigma, a ja powiększam zdjęcia na d800 do 100% i widzę żyletę. Piszesz że aberracje są ogromne, a one takie są w 1.8G, w 1.4G też są, ale znacznie mniejsze. Może miałeś w rękach walnięty 1.4G, zdarza się. Nie dziw mi się że mam o nim inne zdanie skoro pracuje na nim od 2 lat i nie mam z nim żadnych problemów.

    PS. Poczytaj więcej o sigmach. Też mają problemy z AF. Poczytaj jak się zachowują w mieszanym świetle, jak działa af pod światło, jak trzeba usb docka bo skala w aparacie za mała na kokekty. Ilu ludzi oddało już S35, 50 czy 24 art bo AF nawalał i był nieprzewidywalny? Xavier, miłość jest ślepa, pamiętaj
    Nie nazwałbym tego psioczeniem Po prostu moim zdaniem dzisiaj są na rynku dużo lepsze opcje. Tak się składa, że i z Nikkorem 85 1.8 G posiadałem dwa egzemplarze a Tamrona posiadam. I chętnie napiszę co oferuje w zamian (oprócz stabilizacji, która dla mnie akurat jest najmniej istotna) . Za te 1200 zł jak piszesz masz:
    Lepszą ostrość na pełnej dziurze, tak w centrum jak i na brzegach, lepszą ostrość po domknięciu, praktycznie znikome CA, dużo szybszy i dużo bardziej powtarzalny af, większą skalę odwzorowania, bardziej plastyczne rozmycie, uszczelnioną obudowę. Wiem, używam/używałem obu. Uważam, że to całkiem sporo za 1200 zł. Powiem więcej, uważam, że poza światłem 1.4 dwukrotnie droższy jaśniejszy Nikkor również sporo od niego odstaje.

    Widzisz, Sigmy i owszem, tak samo jak i Tamrony oraz Nikkory mają problemy af, tyle, że oferują pełen serwis na ozdobie użytkownika (docka) aby się z tym uporać.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #42

    Domyślnie

    Obecnie na alle.... można kupić 85/1.4g za 3400zł... za 3700zł jest kolejna sztuka na gwarancji...pewnie jakby pogadać ze sprzedającymi to jeszcze coś jest do stargowania.
    Najtańszy tamron jest za 2800zł...
    To jest 2x drożej??
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Piszesz że AF w 1.4G ma problemy - nie miałem ich, piszesz że nie jest ostry na 1.4 jak sigma, a ja powiększam zdjęcia na d800 do 100% i widzę żyletę. Piszesz że aberracje są ogromne, a one takie są w 1.8G, w 1.4G też są, ale znacznie mniejsze. Może miałeś w rękach walnięty 1.4G, zdarza się. Nie dziw mi się że mam o nim inne zdanie skoro pracuje na nim od 2 lat i nie mam z nim żadnych problemów.
    Jako użytkownik D800 + N 85 1.4G podpisuję się całkowicie pod tymi słowami.

    Jakby N 35 1.4G był tak samo ostry jak 85-tka byłoby idealnie.

  4. #44

    Domyślnie

    Xavier80
    Zdecyduj się - miałeś Nikona 85 1,8 czy masz go nadal, lub masz Tamrona 85 1,8 o którym piszesz ? bo w Twojej stopce cały czas widzę że widnieje Nikon
    D750 / D7100 // .. Irix 15/2.4 .. N 20/1,8G .. N 28/1,8G .. N 35/1.8G DX .. N 50/1.4G .. N 60/2.8D .. N 85/1.4G .. SY 135/2 .. N 24-120/4 .. S 70-200/2.8 OS
    X-T20 / .. SY 12/2 .. F 23/1,4 .. F 35/1,4 .. F 56/1,2 .. F 18-55 .. F 55-200 ..
    http://krzysztofstrzelczyk.pl

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Widzisz, Sigmy i owszem, tak samo jak i Tamrony oraz Nikkory mają problemy af, tyle, że oferują pełen serwis na ozdobie użytkownika (docka) aby się z tym uporać.
    Dock nie załatwi gorszego AF w mniej przyjaznych warunkach oświetleniowych, załatwi tylko (aż) BF/FF. N85 ma pewniejszy AF. Niewiele, ale zawsze (porównuję tutaj S35 i S50 do N85 bo te szkła mam, może S85A będzie lepsza). Ja mam dość spory margines tolerancji w kwestii błędów AF sigm, może dlatego że zawsze pracowałem na stałkach, ktoś kto się przesiądzie np z 24-70 może zacząć psioczyć że sigma czasem nie trafia w totalnych ciemnościach. Sigmy też pewnie mają jakiś rozrzut jakościowy, bo czytałem opinie ludzi którzy uważali, że tymi szkłami nie da się pewnie pracować co mnie zdziwiło bo ja na nich pracuje 2 lata i jest bardzo dobrze, więc albo zbyt wiele wymagali i sigma nie dała rady, albo mieli gorszy egzemplarz, albo coś innego poszło nie tak. Sigmy to rewelacyjne szkła, tamron też znajdzie odbiorców, tak jak i nikkor który uzywany jest w bdb cenie.

    Kończąc spór z mojej strony napiszę, że gbybym miał wybierać kupiłbym:
    - N85 1.8G jeśli nie miałbym kasy na nic lepszego, to (dla mnie) minimum jeśli chodzi o jakość która zadowala od pełnej dziury
    - T85 1.8VC jeśli mógłbym dołożyć do uszczelnień, dobrej stabilizacji, lepszej ostrości i znacznie mniejszych aberracji
    - N85/1.4G jeśli potrzebowałbym światła 1.4 a nie musiałbym kupować nowego szkła, aberracje ma większe niż tamron ale je da się b.łatwo programowo usunąć, tamrona programowo nie otworzę do 1.4. Ostrość 1.4G jest bardzo dobra od 1.4 a to najważniejsze bo po to sie kupuje 1.4 żeby z niego korzystać.
    - Sigma 85 1.4A jeśli potrzebowałbym światła 1.4 i musiał bym kupić nowe szkło
    Nowego N85 1.4A z pewnością dziś bym nie kupił 1200zł drożej niż nową sigmę.

    Pozdrawiam i życze autorowi wątku udanych zakupów
    ;]

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Dock nie załatwi gorszego AF w mniej przyjaznych warunkach oświetleniowych, załatwi tylko (aż) BF/FF. N85 ma pewniejszy AF. Niewiele, ale zawsze (porównuję tutaj S35 i S50 do N85 bo te szkła mam, może S85A będzie lepsza). Ja mam dość spory margines tolerancji w kwestii błędów AF sigm, może dlatego że zawsze pracowałem na stałkach, ktoś kto się przesiądzie np z 24-70 może zacząć psioczyć że sigma czasem nie trafia w totalnych ciemnościach. Sigmy też pewnie mają jakiś rozrzut jakościowy, bo czytałem opinie ludzi którzy uważali, że tymi szkłami nie da się pewnie pracować co mnie zdziwiło bo ja na nich pracuje 2 lata i jest bardzo dobrze, więc albo zbyt wiele wymagali i sigma nie dała rady, albo mieli gorszy egzemplarz, albo coś innego poszło nie tak. Sigmy to rewelacyjne szkła, tamron też znajdzie odbiorców, tak jak i nikkor który uzywany jest w bdb cenie.

    Kończąc spór z mojej strony napiszę, że gbybym miał wybierać kupiłbym:
    - N85 1.8G jeśli nie miałbym kasy na nic lepszego, to (dla mnie) minimum jeśli chodzi o jakość która zadowala od pełnej dziury
    - T85 1.8VC jeśli mógłbym dołożyć do uszczelnień, dobrej stabilizacji, lepszej ostrości i znacznie mniejszych aberracji
    - N85/1.4G jeśli potrzebowałbym światła 1.4 a nie musiałbym kupować nowego szkła, aberracje ma większe niż tamron ale je da się b.łatwo programowo usunąć, tamrona programowo nie otworzę do 1.4. Ostrość 1.4G jest bardzo dobra od 1.4 a to najważniejsze bo po to sie kupuje 1.4 żeby z niego korzystać.
    - Sigma 85 1.4A jeśli potrzebowałbym światła 1.4 i musiał bym kupić nowe szkło
    Nowego N85 1.4A z pewnością dziś bym nie kupił 1200zł drożej niż nową sigmę.

    Pozdrawiam i życze autorowi wątku udanych zakupów

    Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi, gorącą dyskusję i obiektywne podsumowanie.
    Wszystkie te szkła są dobre lub bardzo dobre. Liczyłem na trochę więcej opinii od użytkowników S 85/1.4 (starszej wersji) bo na początku to na nią miałem ochotę (rozsądna cena porównywalna do T85/1.8 VC i porównywalna ostrość od 1.8 ale ma dodatkowo f 1.4 podobno niezłe i porównywalne do N 85/1.4). Nie ukrywam że bardziej niż na VC zależy mi na jasności (krótsze czasy) do zdjęć w ruchu dzieci na scenie w przedszkolu na występach tam gdzie f 2.8 nie da rady. Wasze opinie pozwoliły mi poznać te szkła i wybór zamiast okazać się łatwiejszym zrobił się jeszcze trudniejszy. Waszych obiektywów bronicie jak Lwy. Chcę kupić nowe szkło i jutro wybieram się do AB Foto i Sigmy Pro Centrum żeby przetestować osobiście wszystkie te szkła. Ten który będzie spełniał moje oczekiwania zostanie ze mną. Co do firm innych niż Nikon to się nie boję bo mam S 35/1.4 A i jestem z niej bardzo zadowolony z pracy w ciemnych warunkach, AF trafia tam gdzie chcę i jest to moje chyba najostrzejsze szkło. Mam też T 16-28/2.8 i też nie mam z nim problemów oraz T 150-600 który też spełnia moje oczekiwania.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bolero Zobacz posta
    Xavier80
    Zdecyduj się - miałeś Nikona 85 1,8 czy masz go nadal, lub masz Tamrona 85 1,8 o którym piszesz ? bo w Twojej stopce cały czas widzę że widnieje Nikon
    Nie zaglądam za często i dawno nie edytowałem stopki. Pierwszego 85 1.8 G miałem pod d7100, sprzedałem. Drugie podejście robiłem przy d750 i d7200, gdy pożałowałem kasy na Tamrona, który i tak ostatecznie u mnie wylądował.

    Udanego testowania i zakupów
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #48

    Domyślnie

    Wróciłem z testowania obiektywów.
    W AB Foto był tylko N 85/1.8 G. Jak go dostałem w ręce to mało co go nie podrzuciłem w górę taki był lekki (zadziałało przyzwyczajenie do ciężkich szkieł które mam), nie jest też duży. Cena 2.195 zł. Oczywiście na plus zaliczam te cechy.
    Zrobiłem zdjęcia planów ogólnych i portretowych oraz testy celności i było też OK. Ostrość, kontrasty, kolory na f 1.8-2 na ekraniku aparatu wyszła dobra. Szybkość AF mogła by być lepsza ale daje radę. Przeraziły mnie trochę kolorki na tablicy testowej celności AF. Wyszło czerwono-zielono na białej kartce. Zobaczymy jak wyjdzie na monitorze komputera.
    W Lublinie w KDM Foto przed świętami jak byłem, były wszystkie interesujące mnie obiektywy. Do chwili obecnej sprzedali S 85/1.4 A do Canona 8 z 10 sztuk które mieli i do Nikona z 7 szt. zostało 0. Tamrony też wyprzedali do zera. I testy się na dzisiaj skończyły. Nowe egzemplarze będą po 11 stycznia. Poczekam.

  9. #49

    Domyślnie

    Ty nie rób testów tylko (kup i rób) zdjęcia
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  10. #50

    Domyślnie

    Cześć,
    Od 2 dni mam Sigmę 85/1.4 A. Na razie jestem bardzo zadowolony. Z moim D800 w czasie testów minimalny FF, idealna ostrość przy kalibracji +2. Bardzo dobry AF, działa bardzo precyzyjnie i szybko, gorsze warunki oświetleniowe mu nie przeszkadzają. W mojej Sigmie 35/1.4 A z AF jest słabiej. Chociaż nie mogę na nią absolutnie narzekać, jest bardzo ostra, nie wymagała żadnej regulacji.
    Na razie poza testami (wolałem się upewnić, że nie będę musiał jej zwracać do sklepu) zrobiłem dopiero kilkadziesiąt fotek 85-tką. Wrzucę przykładowe, na 1.4. Mnie się takie obrazki z Sigmy podobają.



    pzdr
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jaki obiektyw portretowy wybrać
    By himself in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 17:42
  2. Który obiektyw wybrać?
    By Początkująca in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 00:03
  3. Który obiektyw wybrać?
    By mouse321 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 01:14
  4. Który obiektyw wybrać ?
    By komand1306 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 11:57
  5. Ktory Obiektyw wybrac
    By Koliber44 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •