Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie i5-3470 czy Xeon e3-1240?

    Witam. Jestem na etapie kupowania używanego komputera w obudowie SFF. Mam już wybrane wszystko prócz procesora. Zastanawiam się nad 3 generacja i5 oraz xenon, ale nie wiem który będzie wydajniejszy do pracy z LR i PS, ale i również do obróbki filmu w Adobe premier w rozdzielczości FHD i 2.7k.
    Dodam, że karta graficzna będzie zintegrowana, więc zależy mi aby procesor dawał sobie z tym radę. Ram na początku 16gb, ale w przyszłości 32gb. Dysk SSD.
    liczę na waszą pomoc bo kompletnie się na tym nie znam.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź jak bedzie wyglądało nakładanie efektów akcelerowanych przez gpu przy intel hd 2500, bo może się okazać że na wszystko będziesz czekał a odtwarzanie 2.7K z nałożonym efektem nie będzie realne (chyba że lubisz filmy poklatkowe w zwolnionym tempie). Jeśli w ogóle HD2500 jest wspierana przez Premiere Pro CC i będziesz mógł włączyć akcelerację GPU w Premierze, poszukaj jakichś postów w sieci od ludzi którzy używali tej integry w premiere pro. Poza tym jak ma być zintegrowana to xeon odpada bo... nie ma karty zintegrowanej, więc wybór masz prosty. Ja bym nie szedł w zintegrowaną, bo jakakolwiek inna nawet starej daty będzie kilkukrotnie szybsza a Xeon jest 20% wydajniejszy od tego i5 więc też byłby lepszy od i5 do premiere pro. Możesz kupić kartę low profile czyli niską, wejdzie bez problemuw SFF obudowę.
    ;]

  3. #3

    Domyślnie

    Problemów miało byc
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    A to nie jest tak, że procesor robi całą robotę i karta graficzna nie będzie potrzebna?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli nie będziesz używał żadnych efektów to tak, procesor może się wszystkim zająć. Nagrywasz, wrzucasz materiał do programu, podkładasz muzykę, tniesz i układasz materiał, export i po sprawie. Tylko pamiętaj, że nawet przejście między klipami to efekt. Tym też może się wyłącznie procesor zająć ale trzeba go będzie renderować jeśli nie będziesz miał grafiki. Wszystko co nałożysz na klip bez grafiki w kompie będziesz renderował, krócej lub dłużej. Jeśli masz grafikę to na 99% rzeczy (nałożonych efektów) nie będziesz czekał bo się "zrenderują" że tak to uproszczę w ułamku sekundy.

    Ot, taki drobiazg

    PS. Wiesz co... Może masz jakiegoś kompa. Nawet z grafiką, bez znaczenia. Weź tam odpal triala Premiere Pro i jeśli masz w tym kompie grafikę w ustawieniach projektu wybierz opcję CPU Only tam gdzie się wybiera czy silnik MPE ma używać grafiki czy tylko procka. Zmontuj sobie co tam chcesz i zobacz jak to wygląda. Potem włącz grafikę i się pobaw. Nie wiem co będziesz potrzebował, jakich efektów używał itp itd więc nie wiem czy grafika będzie dla Ciebie niezbędna. Z mojego punktu widzenia nawet dla kilku przejść między klipami żeby były od ręki gotowe bez czekania na render opłaca się kupić jakąś prostą grafikę za 100zł. Tobie może sam procek wystarczy. Sam zdecyduj.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 20-12-2016 o 00:03
    ;]

  6. #6

    Domyślnie

    wiesz jeśli faktycznie karta ma mi coś przyspieszyć to mogę wydać i te 300zl dodatkowo tylko jak patrzyłem na takie karty to lepsza jest zintegrowana HD 4600 z intela i5-4570, więc może lepiej kupić 4generacje i mieć lepsza zintegrowana grafikę?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    GT 730 o. wartości 300zl z tego co widzę jest praktycznie tak samo wydajny co HD 4600 z intela. Więc jest sens kupować taka kartę?

  7. #7

    Domyślnie

    A musi być nowa? Taki używany GTX745 4GB jest 3x szybszy od tej integry. Tu masz używkę może fakturę dadzą: http://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx...638082987.html

    A tak w ogóle to komp musi być w obudowie SFF? Biurowe kompy są też normalnej szerokości obudowach, diametralnie ci to odmieni sytuację co możesz kupić za 300zł jeśli chodzi o grafikę.

    PS. Jeśli chcesz nagrywać w 2.7k a wypluwać to w 1080p to mocna karta bardzo w tym pomoże. Export w premierze jeśli obraz jest skalowany korzysta z akceleracji GPU, a im GPU szybsza tym export krótszy. Widać to ładnie na wykresach pokazujących czas exportu materiału 1080p do np bluray a do dvd gdzie się go skaluje do 576p.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 20-12-2016 o 00:41
    ;]

  8. #8

    Domyślnie

    a co powiesz na i7-2600k czy do. obróbki zdjęć będzie wszystko chodziło płynnie? a z czasem dokupie sobie kartę graficzną do filmu

  9. #9

    Domyślnie

    Do obróbki zdjęć nawet i5 będzie wystarczający. Przez ostatnie 2-3 lata obrabiałem pliki z D800 na i5 3550 i dawał radę bez problemu (nie czekasz na nic, kręcisz suwakami i efekt masz odrazu). Teraz siedzi na nim żona i nie narzeka. Ale.. Kupując używany komputer biurowy typu dell czy ibm firmy które je sprzedają niewiele więcej sobie wołają za wersję z i7. Biorąc pod uwagę że będziesz montował filmy po nic poniżej i7 bym nie sięgał (i5 3550 6800pkt w passmark, i7 3770 bez K 9300pkt, i7 2600 też będzie mocniejszy od i5 3gen - 8200pkt). Lepiej wydać przy zakupie 100-200zł więcej i dostać i7 niż później bujać się ze sprzedażą i5 i dokładać do zakupu i7. Dodatkowo, kupując teraz używkę z i7 2600k możesz tam wsadzić później i7 3770K czy mocniejsze Xeony E3 bo podstawka ta sama, może być wymagana aktualizacja biosu. Tylko jak wybierzesz model kompa upewnij się że do płyty jest nowszy bios dostępny i wsadzisz procki 3gen w razie W. Takie procki obsługuje płyta z podstawką LGA 1155: https://pl.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

    Także i7 2600k do zdjęć w zupełności wystarczy. Później dokupisz grafikę i filmy będziesz montował z przyjemnością. Tylko obudowa - nie kupuj kompa SFF, oszczędność miejsca jakaś tam jest ale grafikę potem znaleźć tanią a wydajną będzie trudno. Do kompów SFF dają słabe zasilacze (żona w optiplexie 9010 z i7 3770 ma 240W) więc nawet jak znajdziesz wydajną kartę low profile może braknąć prądu a zasilacz wymienić nie wiem czy jest prosto (nie wiem jak z dostępnością mocniejszych zasilaczy do kompów SFF na allegro, sprawdź). Na i7 2600k przy filmach spokojnie zmontujesz 1080p, nałożysz efekty w czasie rzeczywistym (mając grafikę dedykowaną a nie integrę), export 1080p do 1080p będzie trwał mniej więcej tyle ile trwa film exportowany więc znośnie (u mnie trwa x1.2 długości filmu), a skalując przy eksporcie rozdzielczość grafika bardzo skróci czas exportu względem samego procka.

    Do pojedynczych zdjęć obrabianych w ACR czy PS styknie CI 8GB ramu ale to jest minimum. Do filmu 16GB wystarczy bez efektów. Z efektami szedłbym w 32GB, ja mam 16 i mi brakuje, trzeba wyłączać program i załączać ponownie jak ram osiągnie limit żeby nie muliło kompa, bo zrzucanie ramu na dysk po zapchaniu mocno go spowalnia. Jeśli chcesz w przyszłości mieć 32GB ramu kup kompa z win7 pro albo ultimate, win7 home premium obsługuje max 16gb ramu (nawet ten 64bitowy). Często do biurowych kompów dokładany jest system pro/ultimate więc nie będziesz miał problemu ze znalezieniem takiego.
    ;]

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za rady, bo są one jak najbardziej sensowne Chyba masz rację i kupię i7-2600k, patrząc na testy ma on niezłą wydajność i zajmuje 93 miejsce na 9xx dobry wynik w porównaniu z i5 czy Xeon, które są 1xx miejscu.
    Zobaczę ile mnie wyniesie jeślii chciałbym kupić każdą część osobno, może uda się coś złożyć w dobrej cenie

    Obecnie mam i5 M480- 2,67ghz, dysk SSD( lecz obslugiwany przez Sata I) 8gb ram , gefroce 310 CUDA i używając LR , ale tylko suwaki jest płynne działanie, ale jeśli mam użyć pędzla jest tragedia, dlatego chciałbym kupić coś co pozwoli mi na płynną pracę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 11-01-2014, 19:25
  2. Procek do kompa - Core i7 4770 vs Xeon E3 1240v2
    By Jarek78 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-12-2013, 13:16
  3. Intel Xeon E3
    By Nikolai in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 20:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •