Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Makro fotografia...

    Chce zaczac makro fotgrafie. Bedzie to narazie czysto amatorskie. Jesli chodzi o aparat to mam D70s.
    Pytanie brzmi: co jest mi do tego potrzebne ? (jaki obiektyw, ewentualnie soczewki - jakie?, filtry, wezyki spustowe , itp.)

    Wydaje mi sie, ze bede musial zakupic specjalny obiektyw. To chyba bedzie najlepsze rozwiazanie. Tylko jaki? (cena powinna tez byc amatorska :])

    Mam nadzieje ze mi pomozecie

    Pewnie gdzies tu byl podobny temat, ale ja pytam o sprzet do D70s konkretnie. Kazda rada mile widziana. Ewentualnie jak ktos ma juz takie akcesoria, to prosze o wypowiedz/krotka recenzje. .

    Dzieki wielkie, licze na was .
    Mam czas do niedzieli
    | N


  2. #2

    Domyślnie

    tamron SP 90
    pierścienie pośrednie np. marumi, kenko
    dobry statyw z poziomowaną kolumną centralną
    lampa błyskowa + jakiś dyfuzor do rozpraszania światła

    przeszukaj forum...znajdziesz sporo porad w tym temacie :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3

    Domyślnie

    Na poczatek najlepiej bedzie poszukac uzywanego Soligora/Cosiny/Phonixa (to ten sam obiektyw pod roznymi nazwami) 100 3.5 makro. Optycznie bardzo przyzwoity, troche gorzej z mechanika ale za to kosztuje dosc niewiele. Poszukaj tez na forum, bylo o nim sporo.
    Pozdrawiam Karol

  4. #4

    Domyślnie

    Idź na coałość, idź na całość
    Nikkor af 105/2,8 D micro no chyba że wolisz 180mm
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    nie moge isc na calosc
    kasy nie drukuje, wiec na wszystko nie starczy

    a co powiecie na soczewki Raynox DCR-250 ??

    dobre to ?

    jakies filtry by sie przydaly, czy dac se spokoj ?
    | N


  6. #6

    Domyślnie

    iceman, niedawno rozpetalem podobna dyskusje.
    http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=13648 tutaj masz watek do poczytania i tam jest link do przykladowych zdjec z raynoxem dcr 250.

    Gamling, co do tej cosiny.. ile takie cos kosztuje? nie moge tego nigdzie znalezc :/
    a co Ty taki ciekawski?

  7. #7

    Domyślnie

    Da sie kupic za jakies 400 PLN. Poszukaj w zakonczonych aukcjach na allegro.
    Pozdrawiam Karol

  8. #8

    Domyślnie

    mad_mark - dzieki za linka
    nie widzialem tego wczesniej
    | N


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mad_mark
    Gamling, co do tej cosiny.. ile takie cos kosztuje? nie moge tego nigdzie znalezc :/

    prosze bardzo...tylko kupować :P
    tu masz linka za 400zł
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie Re: Makro fotografia...

    Cytat Zamieszczone przez iceman
    Chce zaczac makro fotgrafie. Bedzie to narazie czysto amatorskie. Jesli chodzi o aparat to mam D70s.
    Ale się uśmiałem!
    Pomylił mi się nick iceman z icemaster (coraz więcej tych podobnych ników na forum )
    I sobie myślę, icemaster D70s kupił - szybkie zmiany!

    I od razu zobaczyłem w wyobraźni, jak icemaster (przy jego gabarytach ) rozpoczyna nauke makro focenia od... żubrów!

    Późno już, to się śmieję nie wiadomo z czego!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •