Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.

    Od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie myśl nad zmianą sprzętu do fotografii. Często bywam w górach więc na fotografii górskiej chcę się skupić.
    Do tej pory był to iphone6s gdzie zdjęcia są znakomitej jakości. Ale chcę iść dalej i mięć jeszcze lepsze zdjęcia.

    Więc wymyśliłem bez lusterkowiec - lustrzanka za duża więc odpada. Więc wytypowała 4 modele

    Sony a6000
    OLYMPUS E-M10 Mark II
    Lumux GX80
    Fujifilm X-T10

    wszystkie oscylują w granicach 3 tyś. ze standardowym szkłem czyli to te kiepskie szkła. na niż droższego nie mogę sobie pozwolić.

    Tu nie mam pojęcia co sprawi się lepiej...

    Ale teraz myślę sobie, że ja pewnie nie będę kupował super obiektywów etc. O ile będę jakieś chciał kupić. Więc może kompakt bardzo dobrej jakości. Znalazłem

    Panasonic Lumix DMC LX100
    Aparat SONY DSC-RX100 III
    lumix tz 100eps

    może jeszcze inny z tego co wiem są kompaty z apsc więc to już jest całkiem spoko.

    i tutaj też mam problem co w moim przypadku będzie najlepsze. Możecie coś polecić??

  2. #2

    Domyślnie

    W takich przypadkach pomaga ćwiczenie: wybrać sobie 2-3 szkła jakich by się chciało do aparatu z wymienną optyką (bezlusterkowca), policzyć ile to wszystko razem będzie kosztowało i kiedy by się cały taki zestaw skompletowało. Jeżeli horyzont czasu jest zbyt długi lub nie ma uzasadnienia aby mieć te 2-3 może 4 obiektywy, to sensu zakupu sprzętu z wymienną optyką nie ma. Bo po co kupować sprzęt do wymiennej optyki jak się z tej wymienności nie będzie korzystać?

  3. #3

    Domyślnie

    Racja. Ale czy takim kompatem zrobię zdjęcia super jakości? Chce prowadzić bloga ze zdjęciami z Tatr i nie chce by mnie ktoś "wyśmiał" ze chodzę ze statywem i kompaktem... nie chce by to były zdjęcia typowo turystyczne jakich wiele. Jest taki stereotyp, że kompakt = słabe zdjęcia ale to już chyba odległe czasy? A jaki aparat możesz polecić z tych które napisałem ja obstawiam sony .. ?

    wracając do Twojego pytania koszt aparatu ok 3 tyś. + 3 obiektywy to o.k 5tys razem ok 8 tyś. (bo chcałbym mieć jakiś jasny a tutaj koszta są wysokie i nawet nie wiem czy nie zaniżyłem cen szkieł.. przy tej swojej wycenie.) więc ten koszt nie dla mnie .. Dlatego wybieram kompakt do 3 tyś. tylko jaki?
    Ostatnio edytowane przez pstanek ; 17-12-2016 o 23:15

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pogodzenie kompaktowości i jakości to właśnie bezlustra, nawet najtańsze bezlustro z kit obiektywem za 2000-2500zł da ci jakość dużych lustrzanek aps-c, a opcje zakupu jasnej stałki nie są tak wielkie kwotowo.
    Wybrałbym panasonic/olympus bo tanio można kupić coś jasnego do systemu m4/3.

  5. #5

    Domyślnie

    koesh czyli takie bezlustro np a6000 z kitowym obiektywem 18-55 będzie robił dużo lepsze foty niż np lx100 gdzie mamy jasny obiektyw.. i dobrą matryce

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pstanek Zobacz posta
    Często bywam w górach więc na fotografii górskiej chcę się skupić.
    Tu akurat nie potrzebujesz jasnego obiektywu, a jeśli masz możliwość dopinania innych to chyba spory plus, przecież możesz polowac na jakieś używane obiektywy.
    Panasonic i Olympus ma bardzo fajną szklarnie i bardzo fajne aparaty, nie koniecznie wybierałbym sony gdzie uważam jest problem z cenami sensownych obiektywów.

  7. #7

    Domyślnie

    a powiedz mi jeszczejedno

    chyba jednak wybiorę kompakt. Bo czuję, że obiektywów nie będę kupował. i zostanę z tym kitowym który nie jest najlepsze z tego co mi mówili znajomi i sprzedawcy.

    więc skupiłem się na

    sony rx100 III
    i Lumix DMC LX100

    oglądając spec co możesz powiedzieć ?

  8. #8

    Domyślnie

    Jedna uwaga dotycząca całej serii RX100: są one dosyć delikatnie i w ręku leżą kiepsko. Całość jest wykonana z gładkiego metalu i trzeba uważać żeby aparat się nie wyślizgnął. Podejrzewam, ze w rękawiczkach obsługa będzie mocno utrudniona.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tu nie chodzi tylko o sam aparat, serio obiektywy i możliwość ich wymiany daje więcej od sprzętu wcale nie tak taniego, chcesz maleństwo to kupujesz olympusa z naleśnikiem i nadal masz możliwość podpięcia co chcesz i na co cie stać.

Podobne wątki

  1. kompakt/bezlusterkowiec z wizjerem
    By luxius in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:12
  2. Panasonic LF1 - zaawansowany kompakt z EVF
    By Sin in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 17:59
  3. Który zaawansowany kompakt?
    By Kamol in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 11:04
  4. FUJIFILM X10 - Nowy zaawansowany kompakt
    By vega30 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 18:55
  5. zaawansowany kompakt dokieszeniowy
    By conik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •