Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie używany komputer/laptop?

    Witam. Użytkuje obecnie laptopa Samsung RF710 i5 M480 2,67Ghz, 120gb SSD, 8GB DDR3
    Mam na niego kupca i chcę dołożyć trochę grosza do czegoś nowego.Chce wydać na ten cel 1000-1200 Nie ma znaczenia czy będzie to laptop ponieważ i tak mam do tego osobny monitor.

    Na allegro jest tego masa i nie wiem na co się zdecydować, chciałbym odczuć różnicę podczas obrabiania zdjęć czy filmu.
    Zmieniając na coś innego na pewno zyskam szybkość na SSD ponieważ mój laptop obsługuje tylko SATA, zmieniająć na SATA II lub III będzie trochę szybciej , również zyskam na procesorze ponieważ przejdę z z 1 generacji na 3 lub 4.

    Przedstawię Wam moją listę która mnie interesuje i proszę o radę, który zestaw się sprawdzi najlepiej w moim przypadku, nie gram w ogóle w gry.
    Na pewno będe chciał rówież ramu więcej 12-16gb, ale fajnie jakby była możliwość rozbudowania do 24-32gb

    Lista:
    1.HP 8300 Elite Core i5-3570 3,40/16GB/ Intel HD 2500
    2.DELL 7010 SFF i5-3570 IVY/16GB/ Intel HD2500 (duży plus SATA III , więc w pełni wykorzystam swój dysk SSD)
    3.Dell Precision T7400 2 x Intel Xeon Quad Core /4 x 2,33 GHz Octa - Core
    4.Lenovo C20 2 X Xeon QC E5620 2,4/12gb
    5.Precision 490 8 rdzeni Intel Xeon 5355 po 2,66Ghz
    ewentualnie jakiś laptop
    6.ACER V3-771G i7 3630QM 16G Ram 750GB GF GT650
    7. Samsung RF711

    Co wy o tym myślicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Idź w 4 mocne rdzenie zamiast 8 słabych. Nie napisałeś na czym montujesz i obrabiasz ale Premiere Pro nie potrafi wykorzystać 8 rdzeni w 100% w większości zagadnień, PS to samo, te rdzenie będą się marnować. Do filmu kup kartę graficzną dedykowaną, będzie ogromna różnica w stosunku do montażu wykorzystującego tylko procesor/zintegrowaną grafikę. Jeśli nie robisz color gradingu i nie prostujesz za dużo 8GB ramu wystarczy, jeśli którakolwiek z tych rzeczy bedzie robiona dołoż do 16. Procesor tylko i7, będzie znacznie wydajniejszy od i5, a koszt całej skrzynki z i7 zamiast i5 będzie może 100-200zł droższy.
    ;]

  3. #3

    Domyślnie

    8GB RAM ciut mało dla PS'a... 20-25 nefów, parę sekwencji wsadowych i ponad 7GB "zeżarte"...

  4. #4

    Domyślnie

    Żona obrabia fotki na optiplexie z i7 3770 i 8gb ramu po kilkaset nefów z D800 wrzuconych jednorazowo do najnowszego ACR i nie ma żadnych problemów. O ile nie robi konkretnych retuszy na wielu warstwach wielkiego pliku w PSD 8 mu styknie. Inaczej nawet 16 potrafi być za mało.
    ;]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Żona obrabia fotki na optiplexie z i7 3770 i 8gb ramu po kilkaset nefów z D800 wrzuconych jednorazowo do najnowszego ACR i nie ma żadnych problemów. O ile nie robi konkretnych retuszy na wielu warstwach wielkiego pliku w PSD 8 mu styknie. Inaczej nawet 16 potrafi być za mało.
    Ale ja wyraźnie naisałem, że chodzi o PS a nie ACR. Bo w przypadku tego drugiego to można wrzucić bardzo dużo. A w przypadku PS to 25 plików (jedynie 12 mpx), prosta sekwencja wsadowa jak kontrast, odszumienie, wyostrzenie, resize, ponowne wyostrzenie i ponad 7GB zajęte.

  6. #6

    Domyślnie

    A to przepraszam masz rację nie doczytałem. Szczerze mówiąc dziwi mnie to, sekwencja wsadowa zwykle otwiera plik, robi zmiany, zamyka plik i otwiera kolejny, więc teoretycznie zużycie powinno byc niewiele większe niż przy obróbce 1 pliku, ale skoro piszesz że jest inaczej to Ci wierzę. Aż sobie sprawdzę u siebie jak to wygląda np dla 20 plików. Poza tym w życiu bym nie pomyślał żeby obrabiać wsadowo nefy, tyle że ja robię śluby, w produktówce może być to bardziej przydatne

    PS. Skoro wsadowo muli ram nie lepiej otworzyć je jednak w ACR, obrobić pierwsze (kontrast, odszumianie itp) i zsynchronizować resztę z pierwszym obrobionym?
    ;]

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnie zajmuje tyle ramu przechowujac operacje w pamieci by moc je cofnac. A co do obrobki wstepnej w ACR to jasne- co mozna robi sie wlasnie tam. Niemniej jednak pewne (i te same operacje) lepiej wychodza w PS niz w ACR...

  8. #8

    Domyślnie

    Co to znaczy że lepiej wychodzą? Kopiujesz ustawienia wsadowo do wielu plików, w ACR robisz to samo. Mówisz że ładniejszy kontrast będzie jak puszczę nefy wsadowo przez PS niż jak to zrobię w ACR przez synchronizację? Jakieś potwierdzenie tej tezy?
    ;]

  9. #9

    Domyślnie

    Twierdze, ze ACR gorzej wyostrza, gorzej wyciaga cienie...

  10. #10

    Domyślnie

    Aż o tym poczytam
    ;]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:11
  2. laptop 17" czy laptop 15" + monitor
    By pejot13 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-11-2015, 13:10
  3. Używany laptop do "obróbki" zdjec z D800
    By nazir_altamar in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 12:13
  4. Laptop nowy lub używany z IPS, pilny zakup :(
    By Aeon88 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2013, 13:31
  5. Używany laptop
    By malyd77 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 17:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •