Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Eizo CG276 wart ceny?

    Witam,

    Mam mozliwosc zakupu uzywanego monitora Eizo CG276 z hood'em za 2600 zl, przebieg 19 000h.. Pytanie: warto? Zastosowanie: fotografia (retusz) oraz grafika. Cena jest negocjowalna.. Także jaka byla by godna uwagi. Dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    To jest prawie 4.5 roku używania dzień w dzień po 12h/dobę, zasadnicze pytanie czy ten monitor jeszcze poprawnie wyświetla barwy, bo cena z pewnością jest warta grzechu. Nikt Ci na to pytanie nie odpowie z prostej przyczyny - monitor mógł pracować w biurze na 100% jasności i może być wypalony, a mógł pracować na 1/5 jasności i ma się jeszcze dobrze. Musisz podjechać po monitor ze sprzętem pomiarowym lub kimś, kto taki sprzęt ma. Tylko wtedy dowiesz się czy jeszcze możesz na nim polegać w kwestii oddania barw, braku plam itp itd.
    ;]

  3. #3

    Domyślnie

    Mam mozliwosc zwrotu do 2 tyg..

  4. #4

    Domyślnie

    To bier bez zastanawiania. najwyżej oddasz
    Mam taki monitor w robocie. Bardzo dobry.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale teraz jeszcze mam okazje kupic za 1500zl CG223W 22'', przejechane 5211h.. Czy lepiej dolozyc 1100zl i wybrac CG276?? Oto jest pytanie..

  6. #6

    Domyślnie

    Jak większy trzyma poziom to brałbym większy Przemyśl ile godz będzie pracował u Ciebie, jeśli niewiele to zanim go dojedziesz minie kolejny rok/dwa a wygoda w pracy nieporównywalnie większa na 2560pix 27". No i dalej go sprzedasz za 2500 po tych dwóch latach, zawsze znajdzie sie chetny na 27" CG w tej cenie, nawet wypalony (nie każdy w ogóle na to patrzy, liczy się fakt że jest eizo cg).
    ;]

  7. #7

    Domyślnie

    He he jutro konczy sie aukcja.. Moze nawet za mniej jak 2k sie wylapie Pisalem z @Tom01 i poradzil zeby dolozyc do EIZO CS2420. Zobaczymy co bedzie, dam znac. Hej

  8. #8

    Domyślnie

    Mam CS240 i też polecam, ale jeśli CG276 jakościowo nie jest gorszy a nie jest wypalony to wolałbym go wziąć, za taką kasę (poniżej 2k) warto choćby jako monitor na co dzień zamiast jakichś marketowców.
    ;]

  9. #9

    Domyślnie

    CG 276 to bardzo dobry monitor. Mam i polecam. Niepokoi mnie przebieg - 19.000h to bardzo dużo.
    Z używanym monitorem w sumie to nigdy nic nie wiadomo - może Ci posłużyć długo a może paść za tydzień. Naprawy EIZO nie są tanie...
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  10. #10

    Domyślnie

    Pewnie już kupił, niech napisze jak wrażenia
    ;]

Podobne wątki

  1. Nikkor 85 1.4D, wart swojej ceny?
    By Hikari in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 01:22
  2. Czy zestaw wart jest tej ceny?
    By Fotor2r in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2012, 19:09
  3. ile jest wart?
    By njght_84 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2007, 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •