Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 88
  1. #21

    Domyślnie

    5.000,00 PLN za 85 portretówkę to sporo czy tylko ja mam takie wrażenie ?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    5.000,00 PLN za 85 portretówkę to sporo czy tylko ja mam takie wrażenie ?
    Sprawdź cenę Zeiss Otus 85 1.4 o podobnych osiągach i sobie odpowiedz

  3. #23

    Domyślnie

    wiem wiem, ale kogo na niego stać ? Amatora fotografii ? Oczywiście pojęcie "drogo" czy "tanio" dla każdego znaczy co innego.
    5 000 i dalej to SIGMA a nie Nikon... Ceny poszły w górę i jak narazie nie zanosi się na obniżkę.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    5 000 i dalej to SIGMA a nie Nikon... Ceny poszły w górę i jak narazie nie zanosi się na obniżkę.
    Uwielbiam takie stawianie sprawy i co z tego, że nie Nikkor? W czym Nikkor jest lepszy? W CA, to napewno..zakładam, że kolega nie wierzy w bajki o niezawodności af w nikkorach
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 11-12-2016 o 22:45
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #25

    Domyślnie

    Mam sigme 24 ART 1.4 uważam je za świetne szkło. Jednak w porównaniu do 24 1.4 Nikkora cena Sigmy 24 jest super.
    Nie używałem N 24 1.4
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Uwielbiam takie stawianie sprawy i co z tego, że nie Nikkor? W czym Nikkor jest lepszy? W CA, to napewno..zakładam, że kolega nie wierzy w bajki o niezawodności af w nikkorach
    Ja wierzę i nie w bajki tylko w suche "fakty"; niesystemowe obiektywy przeważnie mają problemy z af chyba, że podepniemy Zeiss-a ale nie dlatego, że to drogi (a jakże) Otus tylko dlatego, że ostrzymy manualnie.
    Poza tym bokeh z portretowej 85/1.4G Nikkora przypomina mi rasowy krem a z Sigmy ciapę.
    Jednego tylko nie odmawiam S: ostrości (zakładając oczywiście, że trafia). Dwa razy próbowałem nabyć tak wychwalaną 35/1.4 z dwóch różnych partii i sklepów i dwukrotnie odnotowałem porażkę. Odpuściłem. Oby z nową 85tką było inaczej czego życzę potencjalnym kupcom do których jednak się nie zaliczam.

    PS. Szkoda, że Cichemu nie udało się zrobić porównania S/N.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 11-12-2016 o 23:07
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Ja wierzę i nie w bajki tylko w suche "fakty"; niesystemowe obiektywy przeważnie mają problemy z af chyba, że podepniemy Zeiss-a ale nie dlatego, że to drogi (a jakże) Otus tylko dlatego, że ostrzymy manualnie.
    Poza tym bokeh z portretowej 85/1.4G Nikkora przypomina mi rasowy krem a z Sigmy ciapę.
    Jednego tylko nie odmawiam S: ostrości (zakładając oczywiście, że trafia). Dwa razy próbowałem nabyć tak wychwalaną 35/1.4 z dwóch różnych partii i sklepów i dwukrotnie odnotowałem porażkę. Odpuściłem. Oby z nową 85tką było inaczej czego życzę potencjalnym kupcom do których jednak się nie zaliczam.

    PS. Szkoda, że Cichemu nie udało się zrobić porównania S/N.
    To nie są suche fakty, tylko legendy. Obiektywy systemowe mają dokładnie takie same problemy jak niesystemowe. Któryś ze ślubniaków nawet pisał jak to przymierzał się do systemowego Nikkora 35 1.4, ale po podpięcia dał sobie spokój , bo miał tak samo fronta jak art Sigmy i z trafianiem także było różnie. Rafał raftik też niedawno pisał tu o Nikkorze 300 2.8 VR II, gdzie chyba też trafił na miespecjalną sztukę.

    I o ile Sigma i Tamron dają wsparcie, o tyle Nikkor zostaje niestety daleko w tyle w tym temacie.

    Co do 85 1.4 Nikkora to może i dobrze, że nie ma porównania, bo byłby wstyd
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #28

    Domyślnie

    To ja też żyje w matrixie bo systemowe szkła mi trafiają a sigmy nie za bałdzo

  9. #29

    Domyślnie

    4 podejścia do Sigmy 35 1.4 art. W sumie 9 obiektywów przetestowanych. Jak dockiem skalibrowany już centralny to na bocznych loteria. O współpracy z lampą już w ogóle nie wspomnę... To są kpiny po prostu. Na naszym forum naliczyłem 2 (słownie: dwie osoby) u których po skalibrowaniu 35 sigmy pracuje prawidłowo na bocznych af w zestawie z lampą.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    4 podejścia do Sigmy 35 1.4 art. W sumie 9 obiektywów przetestowanych. Jak dockiem skalibrowany już centralny to na bocznych loteria. O współpracy z lampą już w ogóle nie wspomnę... To są kpiny po prostu. Na naszym forum naliczyłem 2 (słownie: dwie osoby) u których po skalibrowaniu 35 sigmy pracuje prawidłowo na bocznych af w zestawie z lampą.
    Niestety nie zaliczam się do tych osób, bo u mnie trafia na 2 puszkach bez kalibrowania

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 11:50
  2. Poszukiwana spacerówka - porównanie 2x Tamron + Sigma
    By BBall_Freaker in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 01:41
  3. Porównanie KITów Nikkor i Sigma - opinie
    By BBall_Freaker in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 13:41
  4. Porównanie sigma 17-35 vs sigma 10-20
    By memoryzone in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-09-2009, 13:54
  5. Porównanie Sigma Nikon
    By Semi in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2009, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •