Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Quantuum Move 200

    Cześć ,

    mam pytanie/prośbę związaną ze studyjną lampą błyskową Quantuum Move 200. Lampę dostałam w prezencie razem z systemem zdalnego wyzwalania Navigator. Nie mam żadnego doświadczenia ze światłem studyjnym i tu pojawia mój problem - metoda prób i błędów na niewiele się zdała. Niezależnie od wybranej mocy, lampa ciągle błyska tak samo - na tę chwilę radzę sobie manipulowaniem czas/przysłona/iso, ale przecież nie po to lampa ma opcję regulacji.
    W instrukcji nic sensownego nie ma. Pomieszczenie w którym fotografuję ma około 30m2. Do lampy używam okty 120 cm.
    Co robię źle? Czy gdzieś obejrzę/przeczytam coś na temat pracy z lampami od podstaw?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Palę. Głupa i papierosy.
    Staram się starać i wciąż się uczę i chłonę, ale nieustannie nic z tego nie wynika.

  2. #2

    Domyślnie

    Najprostszy test, bez aparatu, bez Navigatora:
    - włączasz lampę
    - obie gałki w prawo do końca, na max
    - naciskasz na lampie "test" (nie patrz na lampę, tylko słuchaj, możesz nawet zamknąć oczy)
    - obie gałki w lewo do końca, na min
    - naciskasz na lampie "test" (nie patrz na lampę, tylko słuchaj, możesz nawet zamknąć oczy)
    Jeśli głośność "pyknięcia" na słuch była różna, to moc lampy się zmienia, i można przejść do testowania, jak to działa ze zdalną regulacją przez Navigatora, jeśli na słuch nie ma różnicy między "min" i "max", lampa ma problem, który nadaje się do serwisu - gwarancja, lub sklepu - rękojmia.
    Moc światła pilotującego (tej żarówki) nie ma nic wspólnego z mocą błysku, jeśli zmieniasz jedno (żarówkę), a drugie pozostaje bez zmian, to efekt będzie taki, jak opisałaś.

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PaniBógHalina Zobacz posta
    mam pytanie/prośbę związaną ze studyjną lampą błyskową Quantuum Move 200. Lampę dostałam w prezencie razem z systemem zdalnego wyzwalania Navigator. Nie mam żadnego doświadczenia ze światłem studyjnym i tu pojawia mój problem - metoda prób i błędów na niewiele się zdała. Niezależnie od wybranej mocy, lampa ciągle błyska tak samo - na tę chwilę radzę sobie manipulowaniem czas/przysłona/iso, ale przecież nie po to lampa ma opcję regulacji.Co robię źle? Czy gdzieś obejrzę/przeczytam coś na temat pracy z lampami od podstaw?
    Jestem ciekaw jak wygląda to twoje sterowanie/synchronizacja, bo nic o tym nie piszesz, a tu chyba pies pogrzebany.
    Może zmieniasz moc światła pilotującego, a nie błysku?

Podobne wątki

  1. Lampy: DM 2 Jinbei vs Quantuum MOVE
    By Milu in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-07-2014, 07:01
  2. Lampy Quantuum Move a wyzwalacz
    By zetakpowiem in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 13:07
  3. POWERLUX MQ vs Quantuum MOVE
    By Immeth in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 17:14
  4. Quantuum Move 400 - PROBLEM
    By mL0Dy in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •