Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Resetujący się komputer

    Nie jestem zarejestrowany na forach komputerowych, ale tu jest tylu mądrych kolegów, więc może coś doradzą. Od jakiegoś czasu na komputerze stacjonarnym mam problem z jego uruchomieniem. Po włączenia, wentylatory i diody załączają się na jakąś sekundę i na potem jest cisza i po pięciu sekundach znowu jest próba startu. Żaden przycisk w tym czasie nie daje żadnej reakcji. Jeszcze parę dni temu pomagało odpięcie zasilania płyty głównej i po ponownym podpięciu wszystko ruszało. Dzisiaj nic nie pomaga. Czy to może być zasilacz, czy raczej płyta główna.
    Płyta to ASUS jakiś wysoki model sprzed mniej więcej roku, zasilacz thermaltake 630W może mieć trzy lata.

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbujmy po kolei. Pierwsze spróbuj wymienić sam kabel od zasilacza, później pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź...na samym końcu płytę.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Sekunda to mało...

    Wogóle mało informacji....

    Czy oprócz diod coś się dzieje na monitorze?
    Czy kable wszystkie podpięte, i karty osadzone w slotach prawidłowo?

    Jeśli znasz kogoś kto też ma stacjonarny i dostęp do wnętrza to można spróbować podpiąć cudze kable zasilacza...

    Inaczej to dalej badanie po omacku i zgadywanka.

    Pozdro

    Wysłane z mojej "szklanej kuli"
    D750, kilka DX, kilka "analogów" oraz kilka słoiczków no i błyskoteka 900

  4. #4

    Domyślnie

    Może na początek reset BIOS na płycie, zworką.
    Czy komp ma odłączane zasilanie po wyłączeniu?
    Wtedy szybko siada bateria podtrzymującą na płycie i są problemy z uruchomieniem.
    Kiedyś miałem taką przypadłość.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  5. #5

    Domyślnie

    Wymień zasilacz, moja szklana kula mówi, że to na 95% jego wina Pozdrawiam serdecznie

  6. #6

    Domyślnie

    Zacznij od odłączenia zasilania peryferiów - DVD/drugi dysk/wyjmij kartę graficzną jeśli ją masz i zobacz, czy ruszy. Jeśli tak, to prawdopodobnie zasilacz nie wyrabia obciążenia i jest do wymiany.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym jeszcze zobaczył, czy w zasilaczu startuje wiatrak, bo wydaje mi się że nie, albo mu strasznie ciężko bo jest zawalony kurzem... Ale zacząłbym diagnozowanie od podmiany zasilacza (jak masz jak oczywiście)

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki, jadę do znajomego pożyczyć zasilacz. Dam znać.

  9. #9

    Domyślnie

    Po wymianie zasilacza to samo . Wypiąłem wszystko z płyty głównej i włączyłem, oczywiście płyta zaczęła pikać niesamowicie. Po wpięciu pierwszej pamięci komputer uruchomił się, potem kolejne trzy i wszystko gra. Nie wiem tylko czy pamięć gdzieś nie stykała (ale chyba powinien zgłaszać błąd) albo znowu załapał a po kilku dniach będzie to samo. Wtedy to już tylko płyta.

  10. #10

    Domyślnie

    albo wymień pamięć na nowa. czasem nawet nie wykazuje błędu przy starcie bo nie zdąży.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. starszy komputer
    By WALOD in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 23:30
  2. Komputer z allegro
    By pastrana in forum Komputery
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 21:56
  3. telewizor a komputer
    By sebah in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 12:13
  4. cichy komputer
    By willix in forum Komputery
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 20-09-2007, 10:22
  5. jaki komputer?
    By jasiek52 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 09:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •