Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Może komputer przekłamuje czas kopiowania? Jaka prędkość transferu pokazuje się podczas kopiowania?
    Niedawno zapuściłem kopiowanie 10GB na niezbyt szybki pendrive USB 2. Pokazało mi, że będzie kopiował 7 godzin, a pokazywał transfer ok. 8MB/s. Wyrobił się chyba w 20 minut. Nawet jak kopiowanie kończyło się (ok minuty do końca), to pokazywał jeszcze parę godzin do końca.

  2. #32
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Powiem Ci że teraz nie pamiętam. Powykładałem dyski z półki i podłączyłem je bezpośrednio do laptopa pod 2.0 Kopiowanie ok 60-80 GB kopiowało mi ok 1 godziny. Tak więc nie było tragedii. Zamawiam własnie obudowę z alieexpres bo denerwują mnie te bale i zasilacze do dysków.

  3. #33

    Domyślnie

    Są też stacje dokujące z możliwością podpięcia do kompa przez SATA. Wtedy jest jeszcze szybciej niż usb 3. Może warto poszukać.
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  4. #34
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No tak ale ja pracuje i na laptopie i na kompie dlatego dla mnie to jest bardziej poręczne. Druga sprawa że teraz własnie zabrałem się za "układanie" zleceń na dyskach i dlatego przenosiłem tak duże fragmenty. Potem gdy już pracuje na Goodsync-u to takie prędkości nie są mi potrzebna.

  5. #35

    Domyślnie

    Stacje mają podejście usb i SATA wiec wybierasz co ci potrzeba w danym momencie.
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  6. #36

    Domyślnie

    Nawet jeśli to USB 2.0 to przewalenie 70GB danych nie powinno trwać doby , może jest dużo małych plików i wtedy faktycznie Windows może cuda pokazywać

  7. #37
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zetec Zobacz posta
    Są też stacje dokujące z możliwością podpięcia do kompa przez SATA. Wtedy jest jeszcze szybciej niż usb 3. Może warto poszukać.
    Cytat Zamieszczone przez Zetec Zobacz posta
    Stacje mają podejście usb i SATA wiec wybierasz co ci potrzeba w danym momencie.
    Jak się pracuje na PC to OK, bez problemu można mieć i SATA i USB 3.0
    Gorzej z laptopami. Dla mnie to było ważne i mam model który ma jedno i drugie. Mało który tak ma.
    Stacje dokujące niestety często maja tak, że jak oferują SATA to usb mają tylko 2.0, a jak mają 3.0 to z kolei nie mają SATA.
    Ja nie chce NAS i szukałem zwykłych stacji. Fakt, że jakiś czas temu. Może teraz sa takie z USB 3 i SATA razem.

  8. #38

    Domyślnie

    Stacje dokujące mają eSATA, między USB3.0 a SATA/eSATA nie ma już praktycznie różnicy w prędkości, wąskim gardłem jest prędkość dysku.

    Jak swego czasu szukałem stacji dokujące to wybór był następujący:
    - USB2.0 + eSATA
    - USB3.0

    Przy takim wyborze zdecydowanie lepiej kupić stację na USB3.0, jednak mimo wszystko jest to bardziej dostępny interfejs niż eSATA no i max. długość przewodu 5m vs 2m.
    Ale może w tej chwili coś się zmieniło i można kupić stację dokującą USB3.0+eSATA.

    Osobiście używam coś takiego:
    https://www.youtube.com/watch?v=0L0hKCVEao4

    Coraz częściej zdarza się że muszę coś przerzucić między 2 dyskami, a różnica w cenie między stacją 1 i 2 dyskową była niewielka.
    Przy zakupie warto zwrócić uwagę czy stacja obsługuje dyski większe niż 3TB.
    Ostatnio edytowane przez Mane ; 27-11-2016 o 15:06

  9. #39
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Potwierdzam wszystko. Moja pierwsza stacja na jeden dysk miala (i ma bo jej nie sprzedalem) USB 2.0 i eSATA. Druga jest na dwa dyski i ma tylko USB 3.0. Laptop ma zarowno eSATA jak i USB 3.0 wiec moge miec w sumie dwie stacje pod szybkimi wejsciami. No i wtedy moge mieć podpięte az 3 dyski.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. szukacz plików na dysku
    By elanek in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-10-2017, 09:02
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 10:19
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 12:53
  4. Trwale usuwanie plikow z dysku - jaki soft?
    By locos in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 09:37
  5. Kopiowanie/nadpisywanie tylko istniejacych plików
    By Paweł Kania in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 10:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •