Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    C_K
    Gość

    Domyślnie Wyspa Sobieszewska - czy warto ?

    Cześć wszystkim

    Chciałam zapytać o opinię tych, którzy odwiedzili rezerwat na wyspie Sobieszewskiej czy warto tam pojechać ? Mam trochę kilometrów i nie wiem czy nie okaże się, że pospaceruję jakimś lasem i ptaków będzie tyle co w normalnym lesie Czy dojadę autem pod samo jakieś ogólne wejście czy auto trzeba pozostawic gdzieś i do samego wejścia do rezerwatu trzeba iść ? Pytam bo logistycznie nie wiem ile ciężaru ze soba wziąć. Ogólnie jeśli ktoś był i podzieliłby się opiniami na każdy temat związany z wyspą Sobieszewską byłabym wdzięczna.

    Pozdr.

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy czy myślisz o Ptasim Raju czy Mewiej Łasze. Jeżeli Ptasi Raj to parking jest przy wejściu i cały rezerwat jest bliżej, choć do najdalszej części są ze 2 km. Natomiast do Mewiej Łachy trzeba naginać ze 3 km przez las.
    Co do ptaszków to się nie wypowiem, bo się nie znam, ale zawsze kogoś z długą lufą tam widzę

  3. #3
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    A czy te parkingi to jakieś cywilizowane odgrodzone pola czy pod lasem stawia się gdzie popadnie ? Pytam bo autem pożyczonym jadę i nie chciałabym aby gdzieś samotnie stał przy lesie. Ta droga do Mewiej łachy to rozumiem wytyczony szlak ? czy na własną rękę się trzeba przez las przedzierać i znac drogę ?

  4. #4

    Domyślnie

    Pod Ptasim Rajem jest parking leśny, chyba nawet płatny( nie wiem czy zawsze, czy tylko w sezonie), ale nie jest ogrodzony. Koło Mewiej Łachy można zostawić samochód koło domków jednorodzinnych, nie ma opłat.
    Generalnie stoi tam zazwyczaj sporo samochodów. Przez las idzie się drogami, ale nie wiem czy jest jakoś oznakowane, bo nie zwracałem na to uwagi, wystarczy trzymać się rzeki i iść mniej więcej w tym kierunku
    Tak to wygląda, schodzisz pod lasem w prawo i cały czas do przodu

    https://goo.gl/maps/SfFpB6DBbnQ2


    A pod Ptasim Rajem tak, zdjęcie z 2011 i jest nawet jakieś ogrodzenie

    https://goo.gl/maps/3R3M2UphiZn
    Ostatnio edytowane przez eMGie ; 20-06-2018 o 13:05

  5. #5

    Domyślnie

    Pod Ptasim Rajem to bardziej trzeba się martwić, czy miejsce będzie nawet w okresie kiedy nie jest płatny, a jest pogoda...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2018, 10:35
  2. [ Krajobraz ] Wyspa
    By pitbul60 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 11:00
  3. [ Krajobraz ] Wyspa BW...
    By ART69 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-11-2011, 20:26
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 12:51
  5. [ Krajobraz ] Wyspa
    By iahveh in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 02:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •