Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia biżuterii, jaki obiektyw do 2500zł (Nikon 5100)

    Witam

    Potrzebuję obiektywu makro, którym będą robione wyłącznie zdjęcia biżuterii w namiocie bezcieniowym

    Zdjęcia na potrzeby sklepu internetowego.

    Jest aparat Nikon d5100, namiot bezcieniowy, oświetlenie, statyw.

    Kwota na obiektyw: max 2500zł (może byc też używany )

    Po lekturze forum wiem, że polecacie Nikkor 85/2.8 D PC-E Micro, ale jest za drogi (około 4000zł używany)

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelplock Zobacz posta
    Nikkor 85/2.8 D PC-E Micro, ale jest za drogi (około 4000zł używany)
    Tamron 90/2.8 VC USD? Pierwsza wersja coś ze 2k.
    Albo Sigma 105/2.8 HSM OS.
    Jest jeszcze Tokina i Samyang ale przy ich cenach to Tamron/Sigma lepiej się opłacają.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    W zasadzie wszystkie obiektywy w tym zakresie są bardzo porównywalne i bardzo dobre.
    Najlepszą cenę na dzisiaj ma Tokina. Widzę nówkę 100/2.8 AT-X Pro za 1600 złociszy w kraju i niecałe $400 w B&H.
    Cena nie do pobicia za to pancerne szkło.

  4. #4

    Domyślnie

    Ligo tylko że kolega z 5100 nie będzie miał af na tej tokinie. To wiertarka.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź.

    Nie spodziewałem się, że do 2000zł, kupię fajny obiektyw

    Czyli do 2000zł mamy 3 obiektywy:


    Tokina 100/2.8 AT-X M100 PRO D - nowy kosztuje od 1659zł

    Tamron 90 mm f/2.8 SP Di MACRO 1:1 VC USD Nikon - nowy kosztuje od 1999zł, ale widzę że jest problem z dostępnością starszej wersji do Nikona ( dodatkowo w pudełku program do RAW: SILKYPIX Developer Studio 4.0)

    Sigma 105 F2.8 APO EX DG OS HSM MACRO Nikon - nowy kosztuje od 1929zł


    Z tego co czytałem wszystkie mają raczej pozytywne opinie, choc zdarzają się też negatywne.

    Niektóre obiektywy nie posiadają stabilizacji obrazu, co w moim przypadku (zdjęcia na statywie) raczej nie przeszkadza.

    Cenowo wygrywa Tokina, ale czy kupując Tamrona lub Sigmę zyskam coś więcej?

    Czytając opinie z kilku lat, to wielu się zastanawiało który obiektyw z tych trzech wybrac.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Miałem okazje porównać Tamron SP 90mm F/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD z Sigma 105 F2.8 APO EX DG OS HSM MACRO ale były to zdjęcia przez godzinkę, więc tylko to co mi wpadło do głowy to sprawdziłem, miałem wtedy D7000 i D750, stwierdziłem że do D7000 lepsza sigma, do D750 tamron, który na pełnym otwarciu przysłony był ostry rewelacyjnie, to akurat w makro nie jest tak istotne ale trzeba brać pod uwagę, za to sigma w D7000 wydawała mi się że potrafi przenieść więcej szczegółów na zdjęcie, jeszcze zauważyłem że sigma sporo traci na malutkich otworach przysłony, na f/16 tamron był bardzo dobry, sigma już dawała słaby obrazek według mnie.

    Sprawdź sobie jeśli gdzieś jest opisane na jakich odległościach obiektywy mają odwzorowanie 1:1 bo może to być informacja przydatna, druga sprawa warto szukać testów dla konkretnego aparatu bo rozbieżności są wielkie, często testy i zdjęcia są z pełnej klatki, a tu te obiektywy potrafią szokować jakością i po podpięciu do DX mocno zniechęcić.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelplock Zobacz posta

    Tokina 100/2.8 AT-X M100 PRO D - nowy kosztuje od 1659zł
    Wiesz że z tą Tokiną na D5100 nie będziesz miał af? Ta Tokina była fajną alternatywą jak kosztowała 1,5k zł. Po podwyższeniu cen Tokin to, wg mnie, lepiej do Sigmy/Tamrona dołożyć. Dostaniesz i silniczek i stabilizację.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Wiesz że z tą Tokiną na D5100 nie będziesz miał af?
    Tak, ale to z winy "obciętego" aparatu.
    Mówimy tu o obiektywach makro przeznaczonych do konkretnego zastosowania, gdzie na statywie stabilizację i tak trzeba będzie wyłączyć, a w makro najlepiej jest ostrzyć ręcznie. Poza tym brak silniczka i stabilizacji powoduje, że nie ma się co zepsuć.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tak, ale to z winy "obciętego" aparatu.
    Mówimy tu o obiektywach makro przeznaczonych do konkretnego zastosowania, gdzie na statywie stabilizację i tak trzeba będzie wyłączyć, a w makro najlepiej jest ostrzyć ręcznie. Poza tym brak silniczka i stabilizacji powoduje, że nie ma się co zepsuć.
    Wiadomo. Ale piszę o tym żeby nie było, jeśli kupiłby tą Tokinę, zdziwienia że af nie ma. A szkło możne też użyć w terenie, a tu już się i af i stabka może przydać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Tak, ale to z winy "obciętego" aparatu.
    Mówimy tu o obiektywach makro przeznaczonych do konkretnego zastosowania, gdzie na statywie stabilizację i tak trzeba będzie wyłączyć, a w makro najlepiej jest ostrzyć ręcznie. Poza tym brak silniczka i stabilizacji powoduje, że nie ma się co zepsuć.
    Jeśli AF taki niepotrzebny, to zrób teraz 50 zdjęć do stackowania...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki używany obiektyw z użytecznym 300mm do 2500zł ?
    By ksh in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-08-2016, 13:57
  2. Zdjecia bizuterii - Nikon D60
    By ranger8 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 17:30
  3. Obiektyw do zdjęć biżuterii, Jaki ?
    By tOYO in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 13:59
  4. jaki obiektyw do 5100 fotografia kulinarna
    By mariola_g in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 11:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •