Witam
Mam ogromy problem z kolorami. Wiem że temat był wałkowany, czytałem fora, artykuły ale chyba coś źle robię, albo źle mam ustawione.
Zdjęcia robię D7000 w RAW.
Odpalam LIGHTROOM ustawiam balans bieli, trochę kolorami się pobawię… Export TIFF sRGB 8bit
Następnie otwieram PHOTOSHOP usuwam przebarwienia, kadrowanie i zapis do Internetu z profilem
Otwieram zdjęcia i wyglądają na dużo bardziej nasycone (tak samo jak w PHOTOSHOP próba kolorów monitor RGB)
Monitor DELL 2713H miesiąc temu był kalibrowany.
Zdjęcia są tylko do Internetu, więc robię wszystko w srgb.
Możliwe że monitor został źle skalibrowany, może najlepiej ustawić profil w windows 7 ICC srgb? Nie rozumie jednego po co mam ustawiać idealnie balans bieli w Lightroom jak dam do Photoshopa ctrl+y i balans bieli już nie jest tak dobry, kolory są bardziej nasycone.
Już od kilku dni nad tym siedzę zrobiłem test na innym PC profil w win 10 ustawiony na srgb wgrałem zdjęcie do lightroom export do TIFF następnie Photoshop zapis do jpeg i jest OK. kopiuje te zdjęcie na mój PC otwieram zdjęcie i jest to samo czyli bardziej nasycone. Tak jakbym robił je u mnie. Nie powinno być tak że jak robiłem te zdjęcie testowe ustawione wszystko na sRGB to u mnie na PC monitor ustawiony na Adobe RGB to powinien wyświetlać te same kolory jak na tym Dellu z ustawieniami srgb icc też DELL Adobe RGB (nie pamiętam teraz modelu).