Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak robić zdjęcia na FLUO PARTY?

    Zajmuje sie fotografią klubową, ale z farbami fluorescencyjnymi na zdjęciach nie miałam jeszcze do czynienia i nie wiem jak to ugryźć. Klub jest dosyć ciemny. Przy takich zdjęciach używa się lampy czy nie? Wybaczcie moją laickość w tym temacie, ale chce być wcześniej przygotowana. Z góry dziękuję za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    To zależy jak bardzo się będą ludzie świecić. Większość zdjęć, jakie widziałem z takich imprez nie była błyskana - światło zastane i świecący ludzie.
    Lampa może (i pewnie to zrobi) zgasić fluorescencję, gdyż jej światło jest dużo mocniejsze od światła farb.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    To zależy jak bardzo się będą ludzie świecić. Większość zdjęć, jakie widziałem z takich imprez nie była błyskana - światło zastane i świecący ludzie.
    Lampa może (i pewnie to zrobi) zgasić fluorescencję, gdyż jej światło jest dużo mocniejsze od światła farb.
    Jestem bardzo ciekaw czy przy błysku nie ma składowej w UV - prawie na pewno musi coś emitować a jest mało prawdopodobne aby odcinali to jakimś filtrem. Czyli wystarczyłoby założyć coś co odetnie część widzialną a zostawi UV. Wtedy błysk byłby dużą pomocą. Do odcięcia być może wystarczyłaby gęsta niebieska folia - choć oczywiście wpłynęłaby trochę na kolor. Ale w takich fotach to bez znaczenia. Trzeba byłoby spróbować bo nawet jeśli tak jest to nie wiadomo nic o sile.

    Jakbyś skorzystała z tej porady to koniecznie pokaż efekt.

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #4

    Domyślnie

    Raz miałem okazję robić coś podobnego(bębniarze grający na bębnach), prawdopodobnie najgorsze warunki w których przyszło mi robić zdjęcia:

    -Robienie zdjęć przy zastanym to ekspozycja na poziomie ISO 25600, f/1.4, 1/50s.
    -Mocne błyśnięcie lampą odpada, bo całkowicie zabije klimat, siłą rzeczy wyklucza to też możliwość zamrażania ruchu błyskiem.
    -AF(D4 i D750) działa w takich warunkach... słabo, samo słowo działa można zresztą poddać pod dyskusję
    -Koniec końców zszedłem w okolice ISO12800(wyciągane w PP średnio o 0.4 EV), f/2.0, 1/160s a resztę dopalałem lampą odbitą od sufitu, wyszło to tak:



    Jeżeli obrabiasz zdjęcia w LR/PS, to jest spora szansa, że na Adobowskich profilach wyciągnięcie sensownych kolorów może być niemożliwe(w co gorszych przypadkach mamy na zdjęciu niebieską plamę), tak to wygląda przed/po:

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Jestem bardzo ciekaw czy przy błysku nie ma składowej w UV - prawie na pewno musi coś emitować a jest mało prawdopodobne aby odcinali to jakimś filtrem. Czyli wystarczyłoby założyć coś co odetnie część widzialną a zostawi UV. Wtedy błysk byłby dużą pomocą. Do odcięcia być może wystarczyłaby gęsta niebieska folia - choć oczywiście wpłynęłaby trochę na kolor. Ale w takich fotach to bez znaczenia. Trzeba byłoby spróbować bo nawet jeśli tak jest to nie wiadomo nic o sile.

    Jakbyś skorzystała z tej porady to koniecznie pokaż efekt.

    Pozdro
    Wiesiek
    Szukałem kiedyś informacji na temat tego jak wygląda widmo światła lamp błyskowych, według tego co znalazłem są tam śladowe ilości UV.
    Ostatnio edytowane przez Zelber ; 02-11-2016 o 22:03

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Zdjęcia robić każdy może...
    By jadzik in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 11:50
  2. Jak robić zdjęcia?
    By aniolek2265 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 20:47
  3. Jak robic emo zdjecia:D
    By Greg77 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 23:25
  4. Jak robić zdjęcia we wnętrzach?
    By ooolla94 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 12:44
  5. jak robić zdjęcia z lampą?
    By bobroy in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2009, 21:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •