Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107
  1. #1

    Domyślnie Zenit TTL, dźwignia naciągu filmu chyba nie działa prawidłowo.

    Cześć,
    Przy okazji świąt poszedłem do najstarszego członka mojej rodziny i od jednego zdania do drugiego zostałem posiadaczem zenita TTL i zenita E
    Wydaje mi się, że problem jest z nowszym, zenitem TTL. A mianowicie, po naciagnieciu w prawo dźwigni naciągu nie da się zwolnić migawki(bez założonego filmu). Po otwarciu klapki z tyłu aparatu widać, że podczas naciągania kręci się prawa tuleja na film, ale zębatki trochę na lewo się nie ruszają. Pytanie moje jest następujące, z racji tego że w starszym zenicie E da się naciągnąć migawke bez filmu to czy fakt że się nie da naciągnąć migawki bez filmu w zenicie TTL jest usterka, jak tak to czy droga, czy może też problem zniknie po założeniu filmu?
    @madebyzosiek liczę na ciebie

  2. #2

    Domyślnie

    Mam kilka Zenitów. Czasami gdy aparat długo leży smar blokuje mechanizm. Moim zdaniem wiek aparatu dał o sobie znać. Naprawa jest mało opłacalna ze względu na dostęp do części, czas pracy - w serwisie. Ew. jakiś zapalony majsterkowicz będzie w stanie przeczyścić lub zrobić 1 body z 2. Tylko czy to ma sens?
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Czuli mówisz że tuleja z zebatkami powinna się obracać niezależnie od założenia filmu? W zenicie e tak właśnie działa

  4. #4

    Domyślnie

    Wyciągnąłem bateryjke i spust migawki się podniósł, nie wiem jaki to ma związek, ale tak jakby zaczął pracować, kupimy jutro film to zobaczymy czy działa

  5. #5

    Domyślnie

    Czy tam spust migawki się przypadkiem nie przekręca?
    Chyba jest blokada, jak przekręcisz samym spustem chyba w lewo, to jest zablokowany i nie da się wcisnąć.
    Nie pamiętam dokładnie, miałem Zenka w rękach jakieś 15 lat temu
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  6. #6

    Domyślnie

    Jest blokada owszem, aczkolwiek przekrecanie nie pomogło, natomiast manualne poruszanie zebatkami spowodowało odblokowanie się spustu

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie i Panie mam problem,

    Wypstrykalem pierwszy film... Zacząłem zwijac... Dosyć spory opór był, ale mówię że może tak ma być... Ale coś dziwnie chrobotalo... Po jakimś czasie kręcenia dźwignia przestał być opór i przestało chrobotac... Otworzyłem kasetę i film zwiniety ale w tym zagłębieniu na film było pełno jakby pozrywanych tych krawedzi filmu co się wkłada w te zebatki... Czy coś będzie z tego filmu?

  8. #8

    Domyślnie

    Być może rolka z ząbkami się przycina i rwie perforację. A czy w ogóle wcześniej wcisnąłeś zwolnienie blokady zwijania powrotnego? Jeśli perforacja jest porwana, możliwe, że małe kawałki dostały się z filmem do kasetki i mogły porysować emulsję. Byłoby dobrze nie rozwijać już filmu z kasetki, tylko zdemontować dekielek i wyciągnąć go w całości, oczywiście w ciemni.

  9. #9

    Domyślnie

    Żeby zwinąć film w Zenicie należy wcisnąć srebrna tulejkę która jest wokół spustu.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  10. #10

    Domyślnie


    Nie widzę tu żadnej wciskanej tulejki.

    Zwiniecie filmu wyglądało następująco :
    Wykonałem około 25 zdjęć (film 24 klatki), film się dalej naciagal. Ale potrzebowałem zwinąć żeby dać do wywołania. Więc podniosłem dzwigienke I zacząłem kręcić.... W lewo. Jak się skończył opór to podniosłem dzwigienke I wyciągnąłem kasetę, a w miejscu gdzie ona była było dużo strzepow perforacji Strzępy wyglądały tak :

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ZENIT Automat, Zenit AM, i nowsze do końca produkcji
    By taeda in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2019, 20:29
  2. Nikon D5300, lampa błyskowa nie działa prawidłowo.
    By Nikon d5300 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 14:32
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 10:31
  4. FM3a brak blokady naciągu migawki
    By Comtour in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 22:46
  5. zwijanie filmu w F100 vs końcówka filmu
    By f22 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •