Close

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 107
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No dokładnie. Jak wyjdziesz z D5300 na dwór, to ustawisz ISO na 100-400, a jak wejdziesz do domu, to pewnie 800-3200 W analogu tak się nie da, bo trzeba by film zwinąć i nawinąć inny (chociaż tak się też robiło kiedyś), więc trzeba uczyć się kompromisu. Ja dla zabawy małą głębią ostrości na Porcie 400 potrzebuję mieć przynajmniej Nikona FA, który ma czas 1/4000, a i to często wymaga przymykania 50 1.4 na 2.8-3.5. Dopiero z F100 i F90x, czyli czasami 1/8000, mam komfort
    Ps. Dlaczego YN560? Chciałeś mieć manualną lampę, czy kierowałeś się tylko ceną? Brak TTLa niby nie jest problemem... ale lepiej go mieć, szczególnie jak warunki oświetleniowe są zmienno-dynamiczne
    A tak z głupia zapytam. Filtr ND by nie pomógł?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No dokładnie. Jak wyjdziesz z D5300 na dwór, to ustawisz ISO na 100-400, a jak wejdziesz do domu, to pewnie 800-3200 W analogu tak się nie da, bo trzeba by film zwinąć i nawinąć inny (chociaż tak się też robiło kiedyś), więc trzeba uczyć się kompromisu. Ja dla zabawy małą głębią ostrości na Porcie 400 potrzebuję mieć przynajmniej Nikona FA, który ma czas 1/4000, a i to często wymaga przymykania 50 1.4 na 2.8-3.5. Dopiero z F100 i F90x, czyli czasami 1/8000, mam komfort
    Ps. Dlaczego YN560? Chciałeś mieć manualną lampę, czy kierowałeś się tylko ceną? Brak TTLa niby nie jest problemem... ale lepiej go mieć, szczególnie jak warunki oświetleniowe są zmienno-dynamiczne
    Szczerze ja do końca nie umiem zrozumieć tego ttla w lampie... A nie ukrywam że cena dobra lampy, nie będę jej używał do kotleta tylko raczej do domowych fotek dziecka czy coś... może pokażesz mi różnice jak dla dziecka pomiędzy lampa manualna jaka jest YN560 III a YN568 EX np.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    A tak z głupia zapytam. Filtr ND by nie pomógł?
    A pewno że by pomógł, tylko szkoda kasy na to, żeby kupić na kilka manualnych szkieł, bo redukcja z 77 na 49 tak dziwnie wygląda
    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    Szczerze ja do końca nie umiem zrozumieć tego ttla w lampie... A nie ukrywam że cena dobra lampy, nie będę jej używał do kotleta tylko raczej do domowych fotek dziecka czy coś... może pokażesz mi różnice jak dla dziecka pomiędzy lampa manualna jaka jest YN560 III a YN568 EX np.
    Różnica jest taka, że jak masz lampę TTL, aparat jej mówi jakie jest iso, przysłona i ogniskowa, a ona dobiera siłę błysku sama, żeby zdjęcie było naświetlanie poprawnie. W manualnej Ty dobierasz siłę błysku metodą prób i błędów

  4. #44

    Domyślnie

    I D5300 takie informacje do lampy będzie wysyłał?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    I D5300 takie informacje do lampy będzie wysyłał?
    Nie, to jest lampa manualna, jej nie interesuje co chce aparat

  6. #46

    Domyślnie

    Ale czy D5300 będzie do lampy np. YN568 EX wysyłał dane o ogniskowej, iso i przesłonie?
    Bo wiem że YN560 III jest w pełni manualna i nie będzie pobierala info z aparatu, ale czy D5300 do lampy wyposażonej w TTL będzie takie informacje wysyłał?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    Ale czy D5300 będzie do lampy np. YN568 EX wysyłał dane o ogniskowej, iso i przesłonie?
    Bo wiem że YN560 III jest w pełni manualna i nie będzie pobierala info z aparatu, ale czy D5300 do lampy wyposażonej w TTL będzie takie informacje wysyłał?
    Jesli lampa jest wyposazona w TTL to tak twoj nikon bedzie wysylal do niej takie informacje i lampa ustali z jaka sila ma blysnac oczywiscie do tego musisz miec lampe zalozona na aparacie badz wyzwalana przez radioodbiornik


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #48

    Domyślnie

    Ok wszystko jasne

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matt. Zobacz posta
    Jesli lampa jest wyposazona w TTL to tak twoj nikon bedzie wysylal do niej takie informacje i lampa ustali z jaka sila ma blysnac
    Trzymajmy się faktów. Otóż lampa nie jest wyposażona w TTL, tylko działa w oparciu o czujnik TTL w aparacie, bez którego sama nic nie zrobi. Nie ustala więc, z jaką siłą ma błysnąć, tylko robi to za nią tenże czujnik. A poza tym lampa błyska zawsze z jednakową siłą, różny może być jedynie czas trwania błysku. Bo to właśnie tak działa, że czujnik TTL w aparacie odcina błysk w momencie, gdy uzna że już tego światła wystarczy.

  10. #50

    Domyślnie

    Super napisane dzięki

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ZENIT Automat, Zenit AM, i nowsze do końca produkcji
    By taeda in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2019, 20:29
  2. Nikon D5300, lampa błyskowa nie działa prawidłowo.
    By Nikon d5300 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 14:32
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 10:31
  4. FM3a brak blokady naciągu migawki
    By Comtour in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2009, 22:46
  5. zwijanie filmu w F100 vs końcówka filmu
    By f22 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2006, 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •