Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 94
  1. #21

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że załapałeś się na promocje z Tap-in Console. Ja jestem bardzo zadowolony ale dopiero po malutkiej kalibracji tym właśnie urządzeniem
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  2. #22

    Domyślnie

    Witam!

    Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów robił bezpośrednie porównanie tego szkiełka z Sigmą S?
    Z6| N24-70 S|N14-30 S|T 150-600 5-6,3 G2|SB-910|Na sprzedaż: N 18-300 ED VR 3.5-5.6|

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Dzień dobry, mam pytanie do użytkowników wersji G2. Jak sprawują się uszczelnienia, czy obiektyw nie zasysa kurzu paprochów, tak jak wersja pierwsza?

  4. #24

    Domyślnie

    Mam wersję pierwszą która niczego nie zasysa, więc pewnie wszystko zależy od sposobu użytkowania i "wielkości lupy" do poszukiwania paprochów.

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Mam wersję pierwszą która niczego nie zasysa, więc pewnie wszystko zależy od sposobu użytkowania i "wielkości lupy" do poszukiwania paprochów.
    Obiektyw ma być używany 1,2 razy w tygodniu przez okrągły rok w Puszczy Knyszyńskiej. Wiosna. latem, jesienią jest tam dość sucho, tak więc kurzu dużo. Wiem z doświadczenia że szkła ze słabymi uszczelnieniami łapią ten kurz na potęgę.

  6. #26

    Domyślnie

    Każdy obiektyw, a w szczególności długi ZOOM zawsze może coś zassać, szczególnie jeżeli pracuje w zapyleniu. Jeżeli są dodatkowe uszczelnienia to na pewno jest lepiej, ale jeżeli poruszasz ZOOM-mem, to zmieniasz objętość tego obiektywu w środku, więc to powietrze gdziś musi do niego wejść i wyjść z wszystkim tym co w tym powietrzu się znajduje. Dodatkową ochronę może dać raincover, ale przy intensywnym "pompowaniu" ZOOM-em też bym na to specjalnie nie liczył. Zastanawia mnie ten kurz w puszczy, który zagraża obiektywom. Chodzę trochę po róznych lasach, ale takiego zjawiska nie spotkałem. Chyba, że jest to miejsce przy trakcie gruntowym w czasie suszy po którym jeździ dużo ciężarówek, tylko wtedy co tam można fotografować.

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Dzięki! Nie brałem pod uwagę, że pewnie każdy zoom bez wewnętrznego ogniskowania będzie mniej lub więcej zasysać brudy. Czy możesz mi jeszcze napisać jakie jesteś w stanie najdłuższe czasy uzyskać z reki na ogniskowej 600mm z tym obiektywem? Zastanawiam się pomiędzy wersja G1, a G2. Na tą drugą mnie za bardzo nie stać... a podejrzewam też że pierwsza wersja mi do fotografowania głownie kopytnych, czy żerujących ptaków spokojnie wystarczy.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja nie fotografowałem T 150-600 G2 więc osobistych porównań nie mam. Jednak z wszystkich opisów wynika, że stabilizacja jest na tym samym poziomie. Jak zapewne czytałeś G2 ma możliwość indywidualnego dopasowania stabilizacji do potrzeb użytkownika przez konsolę USB z komputera. Jak to działa nie wiem. Jeżeli chodzi o czasy z ręki to sprawa jest bardzo indywidualna i moje wyniki nie muszą się nijak przekładać na Twoje. W lesie jest na tyle mało światła, że ja od jakiegoś czasu prawie całkowicie zrezygnowałem z focenia z ręki. Używam monopodu lub statywu, z podchodu najczęściej monopod. Monopod ma jeszcze dla mnie taką zaletę, że znacznie wygodnie z nim nosić zestaw z długim tele używając go jako uchwytu i trzymając lewą ręką. Moje doświadczenie jest takie, że przy długich ogniskowych najczęstszą przyczyną nieudanych zdjęć jest poruszenie, dlatego w podchodzie: monopod, AUTO ISO i czas minimum ustawiony na 1/300 i do tego dla pewności kila zdjęć w szybkiej serii. Wszystkie rekordy focenia z ręki sobie dość dawno odpuściłem, bo przy ogniskowych 500-600mm w lesie to dla mnie kiepski pomysł, szkoda mi chodzenia żeby na koniec się okazało, że fajne ujęcie ale jednak wyszło trochę poruszone, z zaszumionego zawsze można jeszcze coś wyciągnąć, a poruszone to tylko do kosza.

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Białystok
    Posty
    226

    Domyślnie

    Dzięki wielkie bardzo mi pomogłeś w wyborze, nie żebym już widział na którą wersje się zdecydować, ale top bardzo istotne i trafne uwagi.

  10. #30

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] [Rajdy terenowe] Baja Poland 2013
    By darekj in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 12:15
  2. Buty terenowe
    By TMB in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 10:23
  3. [ Portret ] n a t a l i a [testy]
    By nonnatus in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 19:33
  4. Wyprawy Terenowe 4x4
    By mroowa in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 22:00
  5. [ Portret ] testy
    By push in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 21:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •