Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie 1dmk3 jeszcze raz

    natrafiłem w sieci na coś takiego:
    http://forums.dpreview.com/forums/re...ssage=23349698
    czy ten obraz naprawdę tak bardzo odstaje na plus od ISO1000 z D200 ?? czy tylko na moim monitorze wyglądają podobnie ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #2

    Domyślnie

    to jest 1:1 - moim zdaniem roznica jest kolosalna ma korzysc marka. faktura skory zachowana rewelacyjnie, szum, ktorego przy normalnie ogladanym zideciu w zaden sposob nie ma prawa byc widac, kolorki wciaz nasycone...ech. widziales zdiecia marka z forsowania na 12800? tez bardzo bardzo przyjemne

  3. #3

    Domyślnie

    O ile przy czułościach powyżej 1600 widzę sporą różnicę, o tyle przy mniejszych nie widzę tej kolosalności. D200 przy takiej czułości tak samo trzyma saturację, To co widzę na tym zdjęciu ostrością nie zabija i myślę że d200 z obiektywem 85f1.4 dałby nie gorszą ilość detali. Tonalność wynika w znacznej mierze ze szkiełka. Natomiast jeśli pod tym zdjęciem podpisane było nikon, to wszyscy płakaliby jakie nieakceptowalne ziarno. A jak pisze canon, to okazuje się że to co widać w 100% powiększeniu, nie będzie widoczne na papierze (z czym się w 100% zgadzam).
    Od siła sugestii
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    e tam - imho to jest naprawde maly szumik. ja wciaz na d70 robie to takie cos widze gdzies miedzy 200 a 400

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    e tam - imho to jest naprawde maly szumik. ja wciaz na d70 robie to takie cos widze gdzies miedzy 200 a 400
    chyba jak forsujesz na +1 EV (lub więcej)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    bukowy dziadzie
    to se napraw puszke, albo przestan z ludzi jaja robic
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Ja ostatnio widziałem na dpreview bardzo przyzwoite zdjęcia sportowe z D200 robione na zakresie ISO1000 do 2000. Gdyby nie szumy w ciemnych obszarach i trochę rozmymłanie spowodowane odszumianiem, wogóle nie powiedziałbym, że jest powyżej ISO400. To tak BTW.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbigniew Zobacz posta
    Ja ostatnio widziałem na dpreview bardzo przyzwoite zdjęcia sportowe z D200 robione na zakresie ISO1000 do 2000. Gdyby nie szumy w ciemnych obszarach i trochę rozmymłanie spowodowane odszumianiem, wogóle nie powiedziałbym, że jest powyżej ISO400. To tak BTW.
    No ba... Jak obraz niewielki (bo pewnie oryginalow nie widziales), do tego robiony przy duzej ilosci swiatla, to zawsze bedzie akceptowalne.
    Ot chociazby -- ISO 3200:


    Lekko odszumione i zmniejszone.

    Ale zrob na tej samej czulosci przy malej ilosci sztucznego swiatla (chociazby wieczorem w pokoju), to "rynce opadno"... Czulosci powyzej ISO 1600 w Nikonie, jest sens uzywac jedynie w dobrych warunkach oswietleniowych, kiedy trzeba maksymalnie skrocic czas ekspozycji. Lecz kiedy trzeba w trudnych warunkach wyciagnac jakies minimum (wespol z maks otwarta przyslona), to juz tak rozowo nie jest...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    No właśnie były zdjęcia zmniejszone, ale obok były cropy, więc nie dałem się tak łatwo Odnośnie ISO 1600 i więcej w Nikonie - mając D80 mogę z ręką na sercu przysiąc, że na czułościach powyżej ISO1000 robiłem jakieś 15% zdjęć, a byłoby jeszcze mniej, gdyby chciało mi się używać statywu. A dążę do tego, że sprawa szumów jest wg mnie zbytnio rozdmuchana przez ludzi, którzy za dużo czasu poświęcają na oglądanie cropów.
    Inna sytuacja jeżeli ktoś naprawdę potrzebuje wysokich ISO do pracy. Nie ma wtedy przebacz. Tak na marginesie z chęcią zobaczyłbym kilka Twoich oryginałów z hal sportowych, bo patrząc po tych umieszczanych w Internecie, sądzę, że oszumianie w D200-tce jest trochę drastyczne.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    No ba... Jak obraz niewielki (bo pewnie oryginalow nie widziales), do tego robiony przy duzej ilosci swiatla, to zawsze bedzie akceptowalne.

    Ale zrob na tej samej czulosci przy malej ilosci sztucznego swiatla (chociazby wieczorem w pokoju), to "rynce opadno"... Czulosci powyzej ISO 1600 w Nikonie, jest sens uzywac jedynie w dobrych warunkach oswietleniowych, kiedy trzeba maksymalnie skrocic czas ekspozycji. Lecz kiedy trzeba w trudnych warunkach wyciagnac jakies minimum (wespol z maks otwarta przyslona), to juz tak rozowo nie jest...
    im światło jest bardziej zbliżone do neutralnego tym szumy mniejsze - pamiętajmy że WB to wzmacnianie sygnałów czerwonego i niebieskiego w stosunku do zielonego, czyli jeśli np. światło będzie mocno żółte to sygnał niebieski będzie musiał być mocno wzmacniany - ergo będzie mocno zaszumiony
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •