Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Jaki aparat do nauki?

    Witam, to mój pierwszy post na forum .
    Zaczęłam w tym roku naukę w studium fotograficznym, zalecono nam kupienie aparatu analogowego. Więc wiadomo, najlepszy = jak najbardziej manualny, ale też nie tak trudny w obsłudze (nie chciałabym się zrazić do fotografii tradycyjnej). Zdjęcia będziemy też sami wywoływać. Będę z niego korzystać na rzecz szkoły, ale na pewno nie tylko, więc chciałabym by był względnie trwały. Zastanawiałam się nad Canonem AE-1 lub Pentaxem Me Super, ale jako że posiadam sprzęt nikona (d3100, nikkor 35mm 1,8g dx, nikkor 18-55 i do tego helios 44 2/5 to może znalazłby analog Nikona, którego obiektywy mogłyby pracować też z lustrzanką cyfrową. Chciałabym przeznaczyć na ten zakup tak do 300zł.
    Z góry dziękuję za wszystkie rady!

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    nikon F3 ewentualnie F100 poradzą ci koledzy z forum

    ja polecę F4 lub F90x

  3. #3

    Domyślnie

    Ale jednak szukać czegoś nikonowego, czy wybrać canona lub pentaxa? Ja wiem, że to słabe pytanie na tym forum, no ale...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andraw Zobacz posta
    Ale jednak szukać czegoś nikonowego, czy wybrać canona lub pentaxa? Ja wiem, że to słabe pytanie na tym forum, no ale...
    Praktica BC1: będzie i tanio i przyjemnie,no i z pewnością analogowo
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andraw Zobacz posta
    Witam, to mój pierwszy post na forum .
    Zaczęłam w tym roku naukę w studium fotograficznym, zalecono nam kupienie aparatu analogowego. Więc wiadomo, najlepszy = jak najbardziej manualny, ale też nie tak trudny w obsłudze (nie chciałabym się zrazić do fotografii tradycyjnej). Zdjęcia będziemy też sami wywoływać. Będę z niego korzystać na rzecz szkoły, ale na pewno nie tylko, więc chciałabym by był względnie trwały. Zastanawiałam się nad Canonem AE-1 lub Pentaxem Me Super, ale jako że posiadam sprzęt nikona (d3100, nikkor 35mm 1,8g dx, nikkor 18-55 i do tego helios 44 2/5 to może znalazłby analog Nikona, którego obiektywy mogłyby pracować też z lustrzanką cyfrową. Chciałabym przeznaczyć na ten zakup tak do 300zł.
    Z góry dziękuję za wszystkie rady!
    Z 35 DX w ograniczonym stopniu, bo z winietą, będzie współpracować F80 i F100, ten pierwszy nawet mieści się w budżecie. Z Heliosem coś, co ma M42, na przykład Praktica, albo Pentax, ale średnio pod dzisiejsze studio się będą nadawać... Ja polecam Nikona F90x, chyba najlepszy kompromis, ale w kwocie do 300 zł kupisz body w dobrym stanie. Obiektywy do niego tylko w wersji D lub starszej. Ewentualnie F80, za 100-250 zł najlepiej z gripem na paluszki i wtedy każdy pełnoklatkowy obiektyw będzie działał, ale manualne (bez elektroniki) nie będą mieć pomiaru światła. Trzeba zwiększyć budżet, lub pójść na kompromisy...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andraw Zobacz posta
    Zaczęłam w tym roku naukę w studium fotograficznym, zalecono nam kupienie aparatu analogowego. Więc wiadomo, najlepszy = jak najbardziej manualny, ale też nie tak trudny w obsłudze (nie chciałabym się zrazić do fotografii tradycyjnej). Chciałabym przeznaczyć na ten zakup tak do 300zł.
    Proponuję zwiększyć trochę budżet i rozejrzeć się albo za np. FM2 jeśli chcesz poczuć prawdziwą magię analoga i mechanikę, albo polować na F100 - ten już jest bardziej technicznie zaawansowany ale to też analog. Z obydwu będziesz zadowolony jeśłi kupisz je w dobrym stanie.
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  7. #7

    Domyślnie

    A nie lepiej jakiś dalmierz?

  8. #8

    Domyślnie

    Nikon FM2n jest super! Tez wróciłem do analogowej po latach i znalazlem super sztukę na allegro za 900 pln. Jestem z niego super zadowolony! Polecam.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pajp Zobacz posta
    Nikon FM2n jest super! Tez wróciłem do analogowej po latach i znalazlem super sztukę na allegro za 900 pln. Jestem z niego super zadowolony! Polecam.
    Wow! To mówiąc łagodnie... zapłaciłeś srogo... Za 900 to można się pokusić o F3 Ale FM2 zacny jest to fakt Chociaż ja ostatnio zakochany jestem w FA

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Wow! To mówiąc łagodnie... zapłaciłeś srogo... Za 900 to można się pokusić o F3 Ale FM2 zacny jest to fakt Chociaż ja ostatnio zakochany jestem w FA
    Tak, masz racje, byly takie nawet za 90 zl ale ja szukal sztuki idealnej Taki mialem cel, chcialem kupic sztuke jak nową i szukałem prawie rok czasu. Znalazlem i jestem mega zadowolony.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki aparat
    By oscyp33 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 20:47
  2. Jaki system,jaki aparat.
    By zdzwis in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 13:35
  3. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14
  4. Jaki aparat ??
    By cdamian21 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 14:25
  5. jaki Nikon F do nauki, dla 15 latki;))
    By Musashi_Miyamoto in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 10:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •