Close

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 78
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
    Tylko do slajdów nie bierz, bo to jest wyższa szkoła jazdy!
    Dobrze, że jest uśmieszek, bo bym uwierzył.
    TTL-em też spokojnie można slajdy robić, byle ze sprawnym światłomierzem. Mój pierwszy UT21 też z TTL-a wyszedł miodzio, a wtedy o foceniu miałem dosyć blade pojęcie. Może też dlatego że światłomierz trochę przekłamywał o jakieś 1/3 działki na minus.

  2. #42

    Domyślnie

    To czy jest sprawny okaże się za jakiś czas, jutro muszę kupić bateryjke lr9 bo tak pisze na niej i film i zobaczymy czy działa

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    Strzelając na sucho nie widzę różnicy pomiędzy czasami, jedynie na trybie B widzę różnice bo tyle ile trzymam spust migawki tyle jest otwarta.
    Bo na tym właśnie polega działanie trybu B, że migawka jest otwarta tak długo, jak długo trzymasz wciśnięty spust.
    A filmy w razie czego można zamówić w internetach i dostarczą do domu, gdyby w okolicy w jakimś sklepie albo zakładzie foto nie było. Ale powinny być. Wujek gugle podpowiada na ten przykład, że jest w Katowicach sklep cyfrowych i oni mają filmy.

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Dobrze, że jest uśmieszek, bo bym uwierzył.
    TTL-em też spokojnie można slajdy robić, byle ze sprawnym światłomierzem. Mój pierwszy UT21 też z TTL-a wyszedł miodzio, a wtedy o foceniu miałem dosyć blade pojęcie. Może też dlatego że światłomierz trochę przekłamywał o jakieś 1/3 działki na minus.
    Oczywiście, że można, ale raczej trudno polecać slajdy na pierwszy w życiu film bez pewności, że będzie poprawnie naświetlony. Niech adept najpierw zrobi parę negatywów i oceni, czy mu się to podoba.
    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 01-11-2016 o 23:15

  4. #44

    Domyślnie

    Nom to przejdę się tam jutro po pracy i zobaczymy co to będzie. Jak działa tryb A w obiektywie jeżeli chodzi o przeslone? Jak ustawimy na A to cały czas jest pełna dziura, jak na M to mogę zmieniać

  5. #45

    Domyślnie

    Wykręć obiektyw, wciśnij palcem bolec. Będziesz miał cały czas przysłonę roboczą. Tak to działa w trybie M. Natomiast w A przysłona jest otwarta i zostaje przymknięta tylko na czas zrobienia zdjęcia. Docenisz, kiedy spróbujesz ustawić ostrość w ciemniejszym pomieszczeniu.

  6. #46

    Domyślnie

    Ok wszystko jasne, widziałem własne że przy przymknietej przysłonie zobaczyć cokolwiek w wizjerze to już wyczyn, ale właśnie zastanawiałem się jak działa to A i już rozumiem

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Wow! To mówiąc łagodnie... zapłaciłeś srogo... Za 900 to można się pokusić o F3 Ale FM2 zacny jest to fakt Chociaż ja ostatnio zakochany jestem w FA
    Tak, masz racje, byly takie nawet za 90 zl ale ja szukal sztuki idealnej Taki mialem cel, chcialem kupic sztuke jak nową i szukałem prawie rok czasu. Znalazlem i jestem mega zadowolony.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pajp Zobacz posta
    Tak, masz racje, byly takie nawet za 90 zl ale ja szukal sztuki idealnej
    No to prawda, sztuki idealne kosztują sporo, ale 900 to sporo za dużo jak za FM2. Ja też kupuję najczęściej aparaty ładne i sprawne, ale za FM2 tyle bym nie zapłacił Ale oczywiście każdy wedle własnego uznania

  9. #49

    Domyślnie

    Powiedzcie Panowie i Panie jakie podzespoły elektroniczne w zenicie TTL są zasilane bateryjka lr9? Pomiar światła? Czy coś jeszcze?

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurako92 Zobacz posta
    Powiedzcie Panowie i Panie jakie podzespoły elektroniczne w zenicie TTL są zasilane bateryjka lr9? Pomiar światła? Czy coś jeszcze?
    Tak, tylko światłomierz potrzebuje baterii, cała reszta jest mechaniczna (chociaż żadnego Zenita nie miałem, ale pewnie jest tak samo jak w Praktice)

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki aparat
    By oscyp33 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 20:47
  2. Jaki system,jaki aparat.
    By zdzwis in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 13:35
  3. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14
  4. Jaki aparat ??
    By cdamian21 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 14:25
  5. jaki Nikon F do nauki, dla 15 latki;))
    By Musashi_Miyamoto in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 10:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •