Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    1. Ponieważ ostrość nie jest na tabliczce bramy, tylko gdzieś w okolicy rejestracji. Widzę to po tym, że literki Warszawa (a także Mobil 1) u dołu tablicy są znacznie ostrzejesze niż liter na tabliczce na bramie.

    2. Dlatego co powyżej widzę na ostrzejszych (i mniejszych) literkach poruszenie, które ciężko jest zobaczyć na tabliczce, gdzie litery są większe, co gorsza są też bardziej rozmyte, więc poruszenie dużych rozmytych elementów nie jest tak ewidentnie widoczne jak małych i ostrych.

    3. Dlatego, że niczego podobnego nie widzę na drugim zdjęciu, które ma identyczne tablice, identyczne kraty i tylko nie jest identycznie poruszone. Dlatego.

    4. Ostatni powód jest pod wpływem tajemniczych teorii Xaviera: dlatego, że pierwszy raz w życiu widzę obiektyw, który przy jednym zdjęciu produkuje ostre i podwójne kreski tam, gdzie podobno ma by nieostro, a w drugim identycznym zdjęciu zrobionym za moment już nie. W drugim już zachowuje się normalnie, jak wszystkie inne obiektywy na świecie.




    Dlatego. I mam nadzieję, że już nie będzie mnie nikt zmuszał, do tłumaczenia oczywistości, bo mnie to żenuje. Cofam obietnicę, że tu zajrzę z ciekawości i dla rozweselenia. Wymyślajcie sobie bzdury o magicznych obiektywach a nawet jeszcze głupsze do woli, już mnie to nie bawi. Teraz mnie to zniesmacza.
    Dalej nie masz racji. Jest ostro tam gdzie trafił AF. Jak widać po tym wątku nie tylko ja i Xawier jesteśmy tego samego zdania. I naprawdę nie mów, że wisi Ci to co tu piszemy bo jakby nie patrzeć jesteś czołowym "pisarzem" tego wątku i usilnie chcesz nas przekonać do swojej hipotezy.

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    jak znajdę chwilę wolną to coś podrzucę, na ożywienie wątku
    Mile widziana pełna rozdzielczość co by mieć pewność w kwestii ostrości

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Wiesz, oceniłem zdjęcia Xaviera jako nie tylko nudne, ale i fatalnie wykonane - więc biedak się obraził, skasował i zdjęcia i wątek... A potem zarobił ostrzeżenie za jakieś bluzgi pod moim adresem, niestety nie wiem za jakie, bo wyjechałem. Więc nasz 'spór' jak to mówisz mnie akurat nie dziwi tak bardzo.


    Widzisz kolego 2pompony, gdybyś znał regulamin tego forum to byś wiedział, że użytkownik nie może skasować wątku, którego jest autorem. Ewentualnie może zawnioskować o to u moderacji konkretnie motywując swoją prośbę. To primo. Po drugie jesteś mi zupełnie obojetny jako osoba, a moja polemika dotyczy jedynie tego co piszesz. Wątku nie ma, gdyż zrobiłeś z niego kloakę i sprowadziłeś do poziomu rynsztoka. Inwektywy padały tam nie tylko pod moim adresem, ale także pod adresem osób, którym zdjęcia się podobały. W ani jednym słowie nie odniosłeś się merytorycznie do zdjęć, operując zgranymi i subiektywnymi ogólnikami. Ja naprawdę nie biorę sobie do serca Twoich opinii, gdyż moim subiektywnym zdaniem posiadasz zbyt nikłą wiedzę, aby móc się od Ciebie czegokolwiek nauczyć. Ale to oczywiście tylko moje zdanie. Niestety w wątku tamtym dałem się sprowokować i na chamstwo zareagowałem chamstwem.

    To tyle w kwestii tematu, który wywołałeś
    Ostatnio edytowane przez Xavier80 ; 27-10-2016 o 20:49
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #53
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Dosyć.
    Szkoda waszego czasu. Adrenalina rośnie i zaraz może byc tylko gorzej.
    Zamykam.

    -----------------------

    EDIT:
    Otwarte na chwile na prośbe autora. Zobaczymy co tu napisze ..
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-10-2016 o 22:16
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #54

    Domyślnie

    Witam.

    Na wstępie dziękuję wszystkim za udział w tej dyskusji, nie sądziłem że jej przebieg będzie tak burzliwy.
    Dziękuję za dokładne analizy, przykłady, dziękuję także kolegom, którzy pokazali mi, że przy odrobinie obróbki te zdjęcia mogą technicznie cieszyć oko.

    Dziękuję i pozdrawiam.

  5. #55
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Miałem przez chwile te sigmę. Sprzedałem po 2 tygodniach. Mydło nawet na nie wymagającym D700.

    Pierwsze zdjęcie - wydaje się, że ostrośc jest na tabliczce na prętach, a to co na samochodzie to bokeh.
    Napis na tabliczce jest mydlany tak samo w obu osiach.

    2pompony - bokeh może miec "ostrzejszą krawędź".

    Ciężko zawyrokować ze 100% pewnoscią.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    2pompony - bokeh może miec "ostrzejszą krawędź".

    Oczywiście! Na przykład może mieć kształt literek, wycieraczki albo loga Fiata. Takie bokehy też na pewno są na świecie. Chyba nawet widziałem takie w wątku o dziwnych bokehach... Z tym że tu magia jest lepsza: na pierwszym zdjęciu bokeh ma kształt Mobil 1, a na drugim już nie.

    I mam nadzieję, że po ostatnim wpisie Xaviera chyba już nie ma wątpliwości co za uczucie jest motorem wymyślania tych teorii.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Oczywiście! Na przykład może mieć kształt literek, wycieraczki albo loga Fiata. Takie bokehy też na pewno są na świecie. Chyba nawet widziałem takie w wątku o dziwnych bokehach... Z tym że tu magia jest lepsza: na pierwszym zdjęciu bokeh ma kształt Mobil 1, a na drugim już nie.

    I mam nadzieję, że po ostatnim wpisie Xaviera chyba już nie ma wątpliwości co za uczucie jest motorem wymyślania tych teorii.
    Nie ma tu żadnej magii, to normalna sytuacja, na drugim zdjęciu płaszczyzna ostrości jest po prostu w nieco innym miejscu. Myślę, że każdy użytkownik czytając ten wątek od początku sam sobie wyrobi zdanie w tym temacie. Także w temacie tego kto tu do kogo "pije". Wierz mi lub nie, ale naprawdę jesteś mi zupełnie obojętny człowieku. Natomiast gdy piszesz coś z czym się nie zgadzam to się nie dziw, że przedstawiam swoje zdanie. Dodatkowo w moim odczuciu popieram je argumentami.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #58

    Domyślnie

    Uff, w końcu! Miło, że jestem ci już obojętny, bo niedawno zarobiłeś ostrzeżenia za napaści na mnie, więc jakby idzie ku lepszemu. Mam nadzieję, że zachowasz ten trend.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #59
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Radzę się unikać.
    Zamiast nagradzać - zamykam ponownie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Nikon D3100 nie ostre, poruszone ?
    By DawidW in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 18:51
  2. poruszone zdjęcia przy użyciu lampy błyskowej
    By Biedrona2013 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-08-2014, 00:42
  3. BF/FF czy poruszone?
    By milczek77 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 02:33
  4. poruszone zdjęcia z Axalp ;)
    By hesja in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 15:17
  5. Poruszone zdjęcia
    By żółto-czarny in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2005, 16:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •