Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    To naprawdę zadziwiające, do wysnuwania jakich nadzwyczajnych teorii niektórzy się posuwają, kiedy najpierw palną jakąś piramidalną głupotę, a potem im się pokaże czarno na białym że opowiadają kretynizmy. Byli tu już tacy z teoriami nawet na poziomie subatomowym, byle nie przyznać, że chrzanią głupoty.

    Ale ty Xavier nawet w tej smutnej dziedzinie pobijasz rekordy. Ciekawy jestem co jeszcze da się wymyślić, żeby ostre i poruszone (podwójne) krawędzie nazwać nieostrymi i bez poruszenia...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #22

    Domyślnie

    2pompony, nie mam najmniejszego zamiaru się z Tobą spierać, zdjęcie jest poruszone bo świadczą o tym jak sam napisałeś "ostre i podwójne krawędzie". Zastanawia mnie tylko czemu nie widzę tego efektu na tablicy na bramie. A może jest tylko mój monitor tego nie wyłapuje?

  3. #23

    Domyślnie

    Na zdjęciach Bombla z tablicami rejestracyjnymi te "duszki" to MZ są przetłoczenia tablic, cyferki i literki nie są płaskie tylko wytłoczone i to tam MZ widać.
    Dziwnym nie jest

  4. #24

    Domyślnie

    Oczywiście że ma wytłoczenia, które właśnie widzę podwójne - nawet pokusiłem się o zwrócenie na nie uwagi zielonymi strzałkami. Chyba, że ktoś uważa, że wytłoczenia do literek na tablicy są robione po dwa razy, ale za to z pewnym przesunięciem.

    Logo Fiata też ma przetłoczenia podwójne? Te małe napisiki na tablicy też są wytłoczone podwójnie z przesunięciem podobnie jak duże litery, np. napis Warszawa czy Mobil 1, który wyraźnie (jak dla mnie) jest poruszony? Wycieraczka i krawędź maski też ma jakieś wytłoczenia na całej długości, że składa się z dwóch wyraźnych, ostro rozgraniczonych kresek?

    Nie rozumiem, jak można tak ewidentnej sprawy nie widzieć, ale to już przerasta moje zainteresowanie. Dopuszczam teraz dyskusję na najbardziej ciekawą teorię wyjaśniającą poruszenie, aby udowodnić, że nie jest poruszone.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    To naprawdę zadziwiające, do wysnuwania jakich nadzwyczajnych teorii niektórzy się posuwają, kiedy najpierw palną jakąś piramidalną głupotę, a potem im się pokaże czarno na białym że opowiadają kretynizmy. Byli tu już tacy z teoriami nawet na poziomie subatomowym, byle nie przyznać, że chrzanią głupoty.

    Ale ty Xavier nawet w tej smutnej dziedzinie pobijasz rekordy. Ciekawy jestem co jeszcze da się wymyślić, żeby ostre i poruszone (podwójne) krawędzie nazwać nieostrymi i bez poruszenia...
    Pomijając inwektywy, którymi nas tutaj raczysz to Twoja wypowiedź niestety nijak nie da się obronić merytorycznie. Wyłożyłeś się na podstawach kolego Te Twoje "podwójnie ostre krawędzie" ani nie są podwójne ani nie są ostre. Rozmycie wynikające z poruszenia aparatu wzdłuż którejkolwiek osi skutkuje TAK SAMO SILNYM rozmyciem krawędzi niezależnie od odległości od aparatu Panie 2pompony. W przypadku poruszenia byłoby ono tak samo widoczne na wycieraczkach jak na tablicy znajdującej się na ogrodzeniu. Na zdjęciu jak na dłoni widać, że jest inaczej. Dodatkowo podkreślam: nieruchomy obiekt, czas 1/1000-1/1600 dla ekwiwalentu 450 mm.

    aaaa i Twoje inwektywy na nikim tutaj wrażenia nie robią
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #26

    Domyślnie

    Ja podobnie jak Xavier80 twierdzę,że dwa pierwsze zdjęcia są ostre tylko ze zmienionym punktem ostrości.na pierwszym zdjęciu ostrość jest gdzieś w okolicach bramy z szyldem,
    na drugim bliżej samochodu.Gdyby to było poruszenie to ten wyraźny kontur o którym pisał kol. 2pompony byłby również widoczny na szyldzie zawieszonym na bramie.Największe
    różnice w ostrości widać na znaczku firmowym samochodu.To jak oddawana jest nieostrość w dużym stopniu zależy też od obiektywu.Przypomnę tylko o obiektywie Trioplan 2,8/100
    który nieostre jasne punkty świetlne odwzorowuje w postaci ostrych plam z bardzo ostrą krawędzią. Tutaj mamy do czynienia z szczegółami na poziomie prawie pojedynczych pikseli,
    a dodatkowo zdjęcia są dość mocno skompresowane jak na ten wymiar. To też mogło się przyczynić,że nieostrość została tak odwzorowana.Widoczna na tablicy rejestracyjnej jasna
    poświata może pochodzić od załamania światła na wypukłych literach i cyfrach tablicy rejestracyjnej.Gdyby to było poruszenie te małe literki i cyfry poniżej stały by się mało czytelne.
    Proszę też zwrócić uwagę na krawędzie bramy na tle tablicy rejestracyjnej a także na liście przy prawej krawędzi zdjęcia.
    Pozostałe dwa zdjęcia moim zdaniem maja poprawnie ustawioną ostrość lecz ich jakość została dość mocno zdegradowana poprzez wysokie ISO, 2500 i 2800 ASA to trochę wysoka
    wartość dla matrycy d300.
    Poniżej fragmenty porównawcze z dwóch pierwszych zdjęć.


  7. #27

    Domyślnie

    Moze w koncu ktos sie odniesie do miejsca gdzie byla ustawiona ostrosc czyli do tabliczki na bramie o czym pisalem juz wczesniej i skutecznie zostalo zignorowane....

  8. #28

    Domyślnie

    poruszone w pionie wg mnie - albo aberracja. lecz czy bylaby tylko w pionie? litery Mobil na tablicy rejestracyjnej wyraźnie pokazują rozdwojona krawędz dolną. natomiast tabliczka konsalnet jest ostra i nie widać poruszenia góra-dół przy tej odległości
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 27-10-2016 o 12:00

  9. #29

    Domyślnie

    Rozmycie wynikające z poruszenia aparatu wzdłuż którejkolwiek osi skutkuje TAK SAMO SILNYM rozmyciem krawędzi niezależnie od odległości od aparatu.

    To teraz już teoretyzuję, ale wydaje mi się, że ta teoria się nie sprawdzi w przypadku techniki panoramowania, bo z moich doświadczeń wynika, że im coś jest dalej tym jest bardziej rozmyte (rozciągnięte), a samo panoramowanie, to coby nie mówić poruszenie aparatu

  10. #30

    Domyślnie

    Kazzi i nikoniarz mają rację. Nie ma czegoś takiego jak selektywne poruszenie pewnej części zdjęcia, jeżeli mówimy o poruszeniu aparatu, już nawet pomijając bardzo krótki czas. Kolega 2pompony niestety merytorycznie poległ w tym wątku po całości.

    Jalk, mieszasz dwie różne rzeczy. Panoramowanie, o którym piszesz odnosi się do sytuacji gdy obiekt się porusza , a my podążamy obiektywem za nim. Naturalnie do tego potrzebny jest także odpowiednio długi czas naświetlania. Stawiam Tobie skrzynkę wódki jeżeli wykonasz panoramowanie przy czasie 1/1600 s.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D3100 nie ostre, poruszone ?
    By DawidW in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-09-2016, 18:51
  2. poruszone zdjęcia przy użyciu lampy błyskowej
    By Biedrona2013 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-08-2014, 00:42
  3. BF/FF czy poruszone?
    By milczek77 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 02:33
  4. poruszone zdjęcia z Axalp ;)
    By hesja in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 15:17
  5. Poruszone zdjęcia
    By żółto-czarny in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-07-2005, 16:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •